امنیت امروز کشورمان مرهون تلاشهای شبانه روزی سربازان گمنام امام زمان(عج) است.

آئین وحدت بخش نماز جمعه بخش چندار و شهر کوهسار به امامت حجت الاسلام والمسلمین مجتبی محمدی برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی امام جمعه بخش چندار و شهر کوهسار در خطبه اول نماز جمعه ضمن توصیه نمازگزاران و آحاد جامعه به تقوای الهی و پرهیز از نافرمانی خدا به سالروز نزول آیه مباهله اشاره کرد و گفت: مسیحیان نجران برای مناظره به حضور پیامبر رحمت حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله وسلم رسیدند و مدعی الوهیت حضرت عیسی بن مریم علیه السلام بودند که خداوند به پیامبرش وحی فرستاد برای آنها حضرت آدم که خداوند او را بدون پدر و مادر آفرید را مثال بزند ولی مسیحیان نجران این استدلال کاملا عقلی و منطقی را نپذیرفتند و درخواست مباهله کردند که باز خداوند به پیامبرش دستور داد در مباهله باید از میان اطرافیانت بهترینها را یعنی از میان زنان حضرت فاطمه و از میان کودکان امام حسن و حسین و از میان عزیزانت حضرت امیرالمومنین علی بن ابیطالب علیه السلام را به همراه ببری و این دستور خداوند موجب شد مسیحیان از مباهله بترسند و از این کار منصرف شوند.

امام جمعه شهر کوهسار در ادامه عنوان کرد این حادثه یکی از یزرگترین دلایل برتری اهل بیت و حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام بر سایر صحابه است که بسیاری از علمای اهل سنت از جمله ابن ابی الحدید و سیوطی به ان اشاره کرده اند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بخش چندار در خطبه دوم نماز جمعه به هفته پیوند اولیا و مربیان اشاره کرد و خواستار توجه بیشتر به این امر شد و گفت: تربیت در کنار تعلیم وظیفه ای بزرگ است که فقط با همکاری مستمر مربیان و خانواده دانش اموزان میسر خواهد شد .

حجت الاسلام والمسلمین محمدی ضمن تبریک روز تربیت بدنی بر لزوم توجه بیشتر مسئولین بر ترویج ورزشهای همگانی و توسعه فضای ورزش تاکید کرد.

امام جمعه بخش چندار و شهر کوهسار در ادامه سخنانش با اشاره به فرارسدن ایام محرم و عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام بر لزوم حضور روحانی در روستاها و مساجد برگزار کننده عزاداری تاکید کرد.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی در ادامه به سخنان بی پایه و اساس سعود الفیصل وزیر خارجه عربستان سعودی که در توهینی آشکار به ملت ایران ، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را عامل اشغال سوریه دانسته و ادعا کرده که نیروهای ایرانی باید از سوریه، عراق و یمن خارج شوند؛ اشاره کرد و گفت: اولاً این سخنان یک مقام سعودی حاکی از عصبانیت این رژیم از دستاوردهای بزرگ ایران در منطقه است. ثانیاً رژیم عربستان سعودی خود حامی درجه یک گروهک های تروریستی به شمار می اید و همه می دانند که امروز داعش با دلارهای نفتی عربستان به جان ملت مظلوم سوریه و عراق افتاده است.

خطیب جمعه شهر کوهسار در ادامه به تجاوز نیروهای سعودی به کشور بحرین و قتل عام ملت مسلمان این کشور و تخریب مساجد و حسینیه ها اشاره کرد و گفت: رژیمی که خود به کشوری دیگر تجاوز نظامی کرده و ملتی را به خاک و خون کشیده و دستش به خون انسانهای آزادی خواه زیادی آلوده است، حق تصمیم گیری برای سایر کشور ها را ندارد.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی در ادامه سخنانش افزود: کشوری که هیچ گونه انتخاباتی در آن برگزار نمی شود و مردم حق تصمیم گیری برای خودشان ندارد و حاکمیت کوچکترین اعتراضهای مردمی را به شدت سرکوب می کند چگونه جمهوری اسلامی ایران را که همواره ندای حق طلبی و حمایت از مظلومین عالم را سر می دهد متهم می کند.

وی همچنین به صدور حکم اعدام آیت الله شیخ نمر روحانی عربستانی اعتراض کرد و گفت: مگر جرم این روحانی آزاده خواه عربستانی چیست که بیش از دو سال است در زندان بسر می برد و اکنون نیز حکم اعدام او را صادر کرده اند ؟

وی همچنین عنوان کرد اگر عربستان سعودی دست به چنین جنایتی بزند عواقب بسیار بدی برای این رژیم خواهد داشت.

امام جمعه بخش چندار و شهر کوهسار در بخش پایانی خطبه های نماز جمعه به سالروز شهادت شهید آیت الله سید مصطفی خمینی (ره) اشاره کرد و گفت: امام راحل همه وجودش را وقف اسلام کرده بود و در سوگ فرزندش که فقیه و مجتهد نامداری بود حتی یک قطره اشک هم نریخت و خم به ابرو نیاورد تا دشمنان گمان نکنند امام در مواضعش ضعیف شده است.

یاد آور می شود آئین وحدت بخش نماز جمعه بخش چندار و شهر کوهسار هر هفته در مسجد جامع امام حسن مجتبی علیه السلام شه کوهسار برگزار می شود.