به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه بخش چندار و شهر کوهسار، حجت الاسلام والمسلمین محمدی امام جمعه بخش چندار و شهر کوهسار از ضمن حضور در مسجد جامع روستای اَغَشت با نماز گزاران و مردم این روستا دیدار و گفتگو کرد.

DSC_0110در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین محمدی طی سخنانی ضمن تبریک به مناسبت دهه مبارکه فجر عنوان داشت: یکی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب مردمی ایران به رهبری امام خمینی (ره)  این بود که ما استقلال کامل سیاسی بدست آوردیم.

وی در همین رابطه افزود: همه مردم از تاریخ کشورمان و از سرسپردگی رژیم حاکم به بیگانگان و از اینکه آنها برای آینده کشورمان تصمیم گیری می کردند حتی شاه کشور را آنها انتخاب می کردند و تصمیم می گرفتند که رضا شاه پدر شاه باشد یا محمدرضا شاه پسر و اگر کشور خواست در موضع سیاسی تصمیمی اتخاذ کند آنها تصمیم می گرفتند که چه بگوید و چه نگوید، و این موضع را چگونه اتخاذ کند ، اما الآن دیگر اینطوری نیست.

امام جمعه بخش چندار و شهر کوهسار ادامه داد: زمانی مردم کشورمان در همین روستا ها بسختی زندگی می کردند اما حق و حقوق آنها را اربابها پایمال می کردند اما امروز به برکت نظام مقدس اسلامی ایران و به برکت خونهایی که به پای این انقلاب ریخته شده مردم روستا ها دیگر سایه اربابان و خوانین را بر سرشان احساس نمی کنند بلکه خودشان برای خودشان تصمیم می گیرند، دهیار و شورا دارند و آینده شان را خودشان می سازند.

در این دیدار که با حضور اعضای ستاد نماز جمعه برگزار شد ، جواد فلاحت پیشه مسئول ستاد برگزار نماز جمعه گزارشی از فعالیتهای ستاد نماز جمعه ارائه کرد: وی از نمازگزاران و مردم مومن و انقلابی روستای اغشت درخواست کرد در برنامه های این ستاد حضوری فعال داشته باشند.

گفتنی است روستا اَغَشت در دهستان برغان قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۰، جمعیت آن ۱۹۷ نفر (۶۶خانوار) بوده‌است.