به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه بخش چندار و شهر کوهسار،حجت الاسلام والمسلمین محمدی امام جمعه بخش چندار و شهر کوهسار در همایش نقش زن در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی نوید آسمانی بود که انسانها را به بازیافت اصالت خود بشارت داد و به جسمهای بی جانشان حیاتی تازه بخشید.

وی ادامه داد: تا قبل از این انقلاب بزرگ، نگرش حاکمان در ایران به زن، نگرشی ابزارگونه برای برآوردن نیازهای مادی بود ، ابزاری که پیشرفت آن به معنای تنوع ظاهری و همسان با مُدهای رایج و ارضای غرایض شهوانی جنس مخالف البته در لوای عناوین زیبا و آراسته همچون آزادی زنان یا زن مترقی به متن جامعه تزریق می شد .
امام جمعه بخش چندار و شهر کوهسار در ادامه خاطرنشان کرد: حضرت امام خمینی ( ره ) وضعیت زنان در زمان رژیم طاغوت را به زنان جاهلیت تشبیه نمود و اشاره می کند که در آن زمان نیز همچون عصر جاهلیت، مقام معنوی زنان نادیده گرفته شد و تا حد یک کالای مادی تنزل پیدا کرد .
محمدی تصریح کرد:در چنین فضای تاسف باری که سایه شوم خود را بر ملت مسلمان ایران انداخته بود خورشید انقلاب اسلامی به رهبری خردمندانه حضرت امام خمینی ( ره ) طلوع کرد و زنان و مردان مومنی که از این وضعیت غیر اسلامی که رهاورد حکومت ظالم و خود فروخته پهلوی بود به تنگ آمده بودند با پیروی از فرامین اسلامی مقتدایشان علیه حکومت مستبد پهلوی شوریدند و انقلاب اسلامی را به ثمر رساندند .

سخنران همایش نقش زن در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی در ادامه سخنانش بیان داشت: بر هیچ کس پوشیده نیست که زنان نقش بسیار مهمی در پرورش نهضت اسلامی ایفا نموده و حقیقتاً در مواردی نقش سنگین تر و موثرتری را نسبت به مردان در جریان مبارزه داشتند و اهمیت بیشتر آن زمانی آشکار می شود که به این نکته مهم اشاره نماییم که زنان نه تنها در برخی موارد در صحنه مبارزه حضور جدی و فعال داشته و خود در خط مقدم مبارزه حاضر می شدند بلکه مشوق اصلی مردان و همسران خویش برای شرکت در این مبارزه به حساب می آمدند .

حجت الاسلام محمدی به نقش موثر زنان در تربیت فرزندان اشاره کرد و گفت: نقش موثر دیگر آنان تربیت فرزندان صالح برای ادامه راه و آینده نهضت اسلامی بود که از اهمیت ویژه ای برخوردار است . حضرت امام خمینی ( ره ) با اشاره به این مهم می فرماید: «ما نهضت خودمان را مدیون زنان ها می دانیم. مردها به تبع زن ها در خیابان ها می ریختند. تشویق می کردند زن ها مردان را. خودشان در صف های جلو بودند.»

همایش نقش زن در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی

همایش نقش زن در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی

 

امام جمعه بخش چندار و شهر کوهسار افزود: امام خمینی صرفا به بیان سخن در مورد زنان اکتفا نکردند بلکه برای ارسال پیام تاریخی خویش به سران مارکسیست و گورباچف، خانم مرضیه دباغ که از زنان انقلابی بود را همراه آقایان به عنوان نماینده خویش برگزیدند. البته این انتهای راه بانوان ایرانی نبود. پس از انقلاب و با دمیدن شیپور جنگ، بانوان که انقلاب و آرمان‌های سرزمینشان را در خطر می‌دیند به دست خویش فرزندان و همسرانشان را به قربانگاه نبرد فرستادند تا علم انقلاب سرافراز و سربلند بماند.

وی اذعان کرد: در ایام جنگ و دفاع از ایران و اسلام، باز زنان را می نگریم که پیشتاز نبرد و استقامت بوده و به مردان نیرو بخشیده اند. این بار، میهن دوستی زنان ایرانی نشان داد که آنان از نهضت و حرکتِ توحیدی و انبیایی برنگشته و هم چنان بدان وفادار مانده اند. سخت کوشی های زنان در جبهه و پشت جبهه، به راستی جای کم ترین تردید و انکاری را در گرایش اجتماعی و متعهدانه آنان بر جای نگذاشته است. البته این همه بار سنگینی را بر دوش حاکمیت و مدیریت کلانِ نظام می گذارد تا به تکلیف خود در جهت تأمین حقوق و تحقق مطالبات زنان، رفتار کنند.