حجت الاسلام والمسلمین دکتر جلالی

حجت الاسلام والمسلمین دکتر جلالی

حجت الاسلام والمسلمین حسین جلالی، رییس دفتر ‌آیت الله مصباح یزدی، در همایش « نقش حجاب و عفاف در عظمت زن» گفت: دشمن برنامه های زیادی برای کم رنگ کردن نقش مادر در خانواده طراحی کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه بخش چندار و شهر کوهسار ، حجت الاسلام والمسلمین جلالی ضمن تبریک به مناسبت ولادت با سعادت حضرت صدیقه کبری (س) و روز زن به اهمیت نقش مادر در سبک زندگی اسلامی اشاره کرد و گفت: مادر نقش بسیار بالایی در سبک زندگی اسلامی دارد و دشمن نیز به اهمیت این موضوع پی برده و برنامه های انحرافی بسیار زیادی را برای کم رنگ کردن نقش مادر در خانواده طراحی کرده است.

رییس دفتر آیت الله مصباح یزدی  با اشاره به این که مقام معظم رهبری بحث سبک زندگی اسلامی را مطرح کردند که بسیار مهم است، گفت: اگر سبک زندگی ما با باورها و ارزش ها همراه نباشد با شکست مواجه می شویم.

حجت الاسلام جلالی با بیان این که متأسفانه ما ایرانی ها لباس تعریف شده ای نداریم، ادامه داد: لباس پرچمدار و نماد یک ملت بوده که اگر لباس مشخص نباشد هویت ما معلوم نیست.

وی با اشاره به این که لباس های ما تابلوی تبلیغات خارجی شده که آرم ها و نمادهای آنان بر روی آن قرار دارد، خاطرنشان کرد: وقتی مردم ما به بازار می روند نمی دانند چه لباسی باید بخرند و هر کسی آهنگ خاص خود را می زند.

رییس دفتر آیت الله مصباح یزدی  با بیان این که اندیشمندان غرب به دنبال جدایی سبک زندگی از دین و اعتقادات هستند، بیان داشت: رسوم ناشایست را باید از سبک زندگی خود حذف کنیم و نباید بگوییم در جشن عروسی چون یک شب است اشکالی ندارد و هر کاری می خواهیم بکنیم.

حجت الاسلام جلالی با تاکید بر این که در دین مبین اسلام به زیبایی سفارش شده و اشکالی ندارد تا مؤمن زیبا باشد، گفت: زیبایی با تجمل گرایی و چشم و هم چشمی آمیخته شده و کار را به جایی رسانده که زنان ایرانی رتبه اول مصرف مواد آرایشی در دنیا را داشته باشند.

مراسم جشن میلاد کوثر(س)

مراسم جشن میلاد کوثر(س)

وی با تأکید بر این که اعتقادات باید بروز و ظهور داشته باشد تا مورد ارزیابی قرار گیرد، تبدیل اعتقادات به رفتار و عمل را بهترین زمان ارزیابی افراد دانست و اظهار داشت: وقتی اعتقادات تبدیل به رفتار شد آن موقع قابل ارزیابی و سنجش و ارزش گذاری است و می توان ارزیابی درستی داشت.

استاد حوزه و دانشگاه سبک زندگی را ابزاری برای بروز و ظهور اعتقادات در بعد شناختی و معرفتی افراد دانست و گفت: اسلام برای ارزش گذاری و تشخیص همیشه به بعد سبک زندگی اهتمام دارد تا به بعد معرفتی؛ از این رو هرچند که بعد معرفتی مهم است اما مانند سبک زندگی قابل مشاهده نیست.

حجت الاسلام جلالی تأکید کرد: اگر بخواهیم در جامعه تأثیرگذار و مروج و مُبلّغ ارزش ها و باورهای دینی باشیم باید باورهای مان را تبدیل به سبک زندگی کنیم.

به گفته وی، سبک زندگی در صورتی می تواند در جامعه اثر گذار باشد که برخواسته از باورها و ارزش ها باشد و چنانچه بین سبک زندگی و باورهای ارزشی انقطاع باشد، دچار دوگانگی و انشقاق در شخصیت می شود.

 لازم به ذکر است همایش نقش حجاب و عفاف در عظمت زن روز شنبه ۲۲ فروردین ماه سال جاری در شهر کوهسار برگزار شد.