به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه بخش چندار و شهر کوهسار ، مردم شهیدپرور و ولایی بخش چندار و شهر کوهسار، ظهر جمعه (۲۸ فروردین) بعد از خطبه‌های نماز جمعه در محکومیت حملات وحشیانه رژیم آل سعود به مردم یمن راهپیمایی کردند.

 در این راهپیمایی باشکوه اقشار مختلف مردم همیشه درصحنه بخش چندار و شهر کوهسار ، با حمل شعارنوشته‌هایی در محکومیت جنایات و حملات وحشیانه رژیم آل سعود به مردم بی‌دفاع و مظلوم یمن، این جنایات را محکوم کرده و انزجار خود را از این اعمال جنایت‌کارانه به نمایش گذاشتند.

  راهپیمایی مردم بخش چندار و شهر کوهسار از محل برگزاری مراسم باشکوه نماز جمعه این هفته به امام‌جمعه این شهر تا  حوزه مقاومت بسیج ادامه داشت که در این مراسم مسئولان فرهنگی و اجرایی این بخش نیز حضور داشتند.

 مردم انقلابی در این راهپیمایی شعارهایی ازجمله «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر آل سعود»، «آل سعود رهرو آل یهود»، «آل سعود رهرو آل یزید» « انصارالله پیروز است، آل سعود نابود است»،« دنیا این را بداند، یمن تنها نماند»  سر دادند و خشم خود را از اعمال و جنایات رژیم آل سعود اعلام کردند.

گفتنی است در این راهپیمایی مردم شهیدپرور بخش چندار و شهر کوهسار با قرائت قطعنامه‌ای علیه اعمال وحشیانه این رژیم با حضور و تکبیر مردم ولایی این شهر در اعلام انزجار از رژیم آل سعود قرائت شد.

در بخشهایی از این قطعنامه آمده است:

«ما مردم مومن و انقلابی ایران ، رهایی ملت مظلوم و بی دفاع یمن را از چنگال رژیم صهیونیستی ، وهابی آل سعود خواسته و از هیچ گونه حمایت مادی و معنوی در راستای تحقق این آرمان مقدس، یعنی محو رژیم تکفیری آل سعود از روی زمین دریغ نخواهیم کرد. و رژیم آل سعود باید بداند آتش خود افروخته ، دامنش را خوهد گرفت و به فرموده ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت الله لملم خامنه ای اینها قطعا ضربه خواهند خورد و بینی سعودی ها به خاک مالیده خواهد شد و شکست سنگینی خواهند خورد انشاءالله»

« ما مردم مسلمان و انقلابی  استان البرز، ضمن محکوم کردن حمله ددمنشانه آل سعود علیه مردم انقلابی یمن به ویژه زنان و کودکان مظلوم و بی دفاع را نمونه آشکار دخالت در تعیین سرنوشت مردم یمن و مصداق جنایت جنگی و نسل کشی دانسته و از مجامع جهانی و مدافع حقوقبشری سازمانهای بین المللی می خواهیم، با پرهیز از اعلام موضع بی اثر در راستای محکومیت و مجازات سران رژیم کودک کش آل سعود به عنوان جنایتکار جنگی اقدام نمایند.»

مردم مومن و انقلابی بخش چندار در پایان از علما و شخصیتهای سیاسی و دینی تاثیر گذار در عالم اسلام خواستند نسبت به آگاهی بخش به امت اسلامی و خنثی سازی توطئه وهابی، صهیونیستی با حفظ وحدت و انسجام اسلامی و تقویت استحکام جبهه ضد خشونت روشنگری نمایند.