برگزاری جشن ولادت حضرت امیرالمومنین(ع)/تقدیر از پدران شهدا/تقدیر از روحانیون و مبلغان/اهدای کمک هزینه مشهد مقدس به ۲۰ نفر از حاضرین در جشن ولادت حضرت امیرالمومنین(ع)

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه بخش چندار و شهر کوهسار ، جلسه شورای فرهنگ عمومی بخش چندار و شهر کوهسار با حضور حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا محمدی امام جمعه بخش چندار و شهر کوهسار در دفتر امام جمعه برگزار شد.

در این جلسه پس از تلاوت کلام الله مجید حجت الاسلام والمسلمین محمدی ضمن خیر مقدم و تبریک به مناسبت ولادت با سعادت پنجمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت امام محمد باقر علیه السلام و فرارسید ماه رجب این ماه را فرصت بسیار مناسبی برای پیوند و بیعت دوباره با معبود حقیقی خواند و بیان داشت: ماه رجب طبق احادیث یکی از با فضیلت ترین ماه هاست و در این ماه می توان با اذکار و ادعیه وارده به خدای رب العالمین نزدیک شد و با نماز و مناجات از خداوند طلب سعادت و عاقبت به خیری نمود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بخش چندار در ادامه به ولادت امیرالمومنین علی علیه السلام نیز اشارهکرد و خاطر نشان کرد : با توجه به مسائل پیش آمده در دنیای اسلام و تبلیغات گسترده وهابیت علیه مبانی اعتقادی و فقهی مکتب شیعه لازم است این روزرا به طور ویژه گرامی بداریم و جهت میلاد با سعادت این امام همام جشن با شکوهی برگزار کنیم.

امام جمعه بخش چندار و شهر کوهسار در ادامه به ضرورت صرفه جویی در برگزاری مراسمات و توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی بیان داشت: باید تمام برنامه ها بصورت جهادی و مطابق با اقتصاد مقاومتی باشد و هر هزینه ای را تا می توان کم کرد و نباید اجازه بدهیم بیت المال و پول مسلمین صرف کارهای غیر ضروری شود.

در ادامه این مراسم هر کدام از حضار به بیان نقطه نظرات فرهنگی خود نسبت به بهبود وضعیت فرهنگی پرداختند و در پایان مصوب شد:

۱- جشن بزرگی با حضور مردم مومن و شهید پرور بخش چندار و شهر کوهسار در روز شنبه ۱۲ اردیبهشت سال جاری راس ساعت ۱۷ در محل حسینیه قمر بن هاشم برگزار شود.

۲- از سخنران ، مداح و مجری توانمند جهت پر بار شدن مراسم استفاده شود.

۳- شهرداری جهت تقدیر از حضور مردم به تعداد ۲۰ نفر از حضار محترم کمک هزینه سفر به مشهد مقدس اهدا کند.

۴- بخشداری محترم جهت تقدیر از پدران شهدا و روحانیون بخش چندار به عنوان معلمان فرهنگی و دینی جامعه جوایز نفیسی در نظر بگیرد.

۵-هر کدام از ادارات و نهادهای بخش چندار در برگزاری این مراسم تمام سعی خود را بنمایند.