برنامه های جشن ملاد نور بخش چندار و شهر کوهسار تشریح شد.

حجت الاسلام والمسلمین مجتبی محمدی امام جمعه بخش چندار و شهر کوهسار استان البرز برنامه های جشن میلاد نور را تشریح کرد.

حجت الاسلام محمدی در همین رابطه گفت: از ولادت امام جواد علیه السلام در ۱۰ رجب تا ولادت حضرت امیرالمومنین در ۱۳ رجب ایام میلاد نور نامگذاری شده که فرصت بسیار خوبی است جهت تبیین اندیشه ها و آموزه های علوی و سیره اهل بیت علیهم السلام که نیاز جامعه امروز ما می باشد.

وی در ادامه به تشریح برنامه های بنیاد بین المللی غدیر شهر کوهسار در همین رابطه پرداخت و گفت: در تمامی مساجد برنامه جشن ولادت در شبهای میلاد نور برگزار می شود که در این مراسمات مردم از سخنرانی روحانیون و مداحی در وصف اهل بیت علیهم السلام بهره مند خواهند شد.

امام جمعه شهر کوهسار در ادامه به آذین بندی وچراغانی خیابانها و معابر و مساجد توسط شهرداری و دهیاری ها اشاره کرد و گفت: یکی دیگربرنامه های این بنیاد برپایی ایستگاه صلواتی و پخش شرینی و شربت به مناسبت این ایام است که هر ساله در این شهر برپا می شود.

رئیس بنیاد بین المللی غدیر شهر کوهسار در ادامه خاطر نشان کرد: برگزاری جشن بزرگ ولادت حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام با سخنرانی حضرت آیت الله تقوی رئیس محترم شورای سیاتس گذاری ائمه جمعه یکی دیگر از برنامه های بزرگداشت این ایام می باشد که با هدف گسترش معرفت نسبت به فضیلت‌ها، تبیین آموزه‌های علوی برای زندگی فردی، اجتماعی و حکومت داری و دعوت ازهمه مردم برای عمل به دستورات آن بزرگوار برگزار می شود.

وی ادامه داد: همچنین به مناسبت روز پدر و جهت تقدیر از ایثارگری و استقامت پدران شهدا از ۳۰ پدر شهید در این مراسم با اهدای لوح سپاس و کمک هزینه سفر به مشهد مقدس قدردانی خواهد شد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی با اشاره به تقارن روز معلم و ولادت حضرت امیرالمومنین علیه السلام اذعان کرد: معلمان به عنوان یکی از موثرترین افراد تاثر گذار در فرهنگ جامعه حق بزرگی به گردن جامعه دارند و در این میان روحانیون و مبلغین مستقر در روستاهای اطراف همانند یک معلم بصورت شبانه روزی پاسخگوی نیازهای عقیدتی و تربیتی مردم هستند و به عنوان یکی از اقشار تاثیر گذار در فرهنگ و دین جامعه از ۱۰ نفر از روحانیون بخش چندار و شهر کوهسار با اهدای لوح تقدیر و کمک هزینه سفر به مشهد مقدس تقدیر خواهد شد.

محمدی با اشاره به ضرورت آشنایی بیشتر با شخصیت  امام جواد الائمه (ع) و لزوم معرفی امیرالمومنین (ع) به عنوان الگوی زندگی برای بشریت، گفت: طرح برگزاری ایام میلاد نور به همه مساجد و حسینیه ها و ادارات اعلام شده و این برنامه‌ها انشاء الله با شکوهی بیش از سالهای قبل برگزار می‌گردد. علاوه بر این امام زادگان و کانونهای فرهنگی و هنری مساجد و موسسات قرآنی مردمی اعلام آمادگی نموده و آماده اجرای برنامه‌های خود در این ایام هستند.