مراسم جشن ولادت حضرت امیرالمومنین (ع) در کوهسار برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه بخش چندار و شهر کوهسار ، مراسم جشن ولادت حضرت امیرالمومنین علی بن ابیطالب (ع) با سخنرانی حضرت آیت الله تقوی ریاست محترم شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور در حسینیه قمر بنی هاشم (ع) شهر کوهسار برگزار شد.

در این مراسم پس از تلاوت کلام الله مجید حجت الاسلام والمسلمین محمدی امام جمعه بخش چندار و شهر کوهسار ضمن تبریک به مناسبت ولادت با سعادت حضرت امیرالمومنین و خیر مقدم به آیت الله تقوی و مهمانان مراسم از مقام شامخ پدران شهدا و معلمین تجلیل کرد و گفت: برگزاری این مراسم جهت قدردانی از ایثارگری عزیزانی است که در عزت و اعتلای جامعه اسلامی ما نقش مهمی ایفا نمودند.

وی افزود: پدران شهدا با جانبازی و استقامت و در مقابل دشمنان که منجر به شهادت فرزندانشان شد باعث عزت و افتخار میهن اسلامی مان شدند و معلمان عزیز و زحمت کش جهت بالابردن سطح دانش و فرهنگ مردم و رسیدن به قله های افتخار علمی تلاش می کنند.

در ادامه این مراسم حضرت آیت الله تقوی رئیس محترم شورای سیاست گذاری ائمه جمعه پیرامون شخصیت و فضائل حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام بیاناتی را ایراد فرمودند.

آیت الله تقوی به نقش بی بدیل امیرالمومنین علیه السلام در تاریخ اسلام اشاره کرد و گفت: حضرت علی کسی بود که با رشادتها و جانبازی های خود اسلام را از لوث وجود دشمنان پاک کرد و در واقع اسلام مدیون شمشیر حضرت علی علیه السلام است.

وی گفت: امام علی شخصیتی بود که هیچگاه در نبردها علیه دشمنان اسلام و مسلمین پشت به جبهه نکرد و در دفاع از کیان الام زخمهای بسیار زیادی برداشت تا جاییکه جبرئیل امین فرستاده خدا جمله معروف «لا فتی الا علی لا سیف الا ذوالفقار» را در مورد آن حضرت در جنگ احد بیان نمود.

حجت السالام والمسلمین حسینی نوری رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان البرز ، حجت الاسلام والمسلمین ناطقی امام جمعه هشتگرد، حجت الاسلام والمسلمین عبداللهی امام جمعه آسارا ، حجت الاسلام طباطبایی مشاور عالی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه و مهندس پالیزگیر فرماندار شهرستان ساوجبلاغ مهمانان ویژه این مراسم بودند.

در بخش دیگری از این مراسم از  ۲۴ پدر شهید حاضر در مراسم با اهدای لوح سپاس و کمک هزینه سفر به مشهد مقدس تجلیل به عمل آمد.

همچنین به عنوان سالروز شهادت مجاهد شهید و معلم فقیه شهید استاد علامه مطهری به پاس زحمات علما و روحانیون در امر تبلیغ با اهدای لوح سپاس و کمک هزینه سفر به مشهد مقدس قدر دانی به عمل آمد.

در ادامه مراسم برادر فیروز زارع به ذکر اشعاری در منقبت امیرالمومنین و مولودی خوانی در مورد آن امام همام پرداخت.

در پایان این مراسم معنوی و با شکوه به ۲۰ نفز از حاضرین در مراسم به قید قرعه کمک هزینه سفر مشهد مقدس اهدا گردید.

لازم به ذکر است این مراسم به همت ستاد برگزار جشن ولادت امیرالمومنین (ع) بخش چندار برگزار شد.