جلسه ستاد برگزاری نماز جمعه با حضور امام جمعه محترم و رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان البرز برگزار شد.

در ابتدای این مراسم حجت الاسلام والمسلمین مجتبی محمدی امام جمعه بخش چندار و شهر کوهسار ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و خیر مقدم بیان داشت: از زمانی که آئین وحدت بخش نماز جمعه در بخش چندار و شهر کوهسار برگزار شده است با همت اعضای ستاد  روز به روز بر کیفیت و کمیت نماز جمعه افزوده شده است.SAM_3721

وی گفت: اعضای ستاد نماز جمعه سفیران نماز جمعه هستند و طوری در گزینش افراد دقت شده است که از اکثر روستاهای بخش چندار افرادی فعال فرهنگی و اجتماعی در این ستاد منصوب شده اند.

در ادامه جواد فلاحت پیشه گزارشی از روند تشکیل ستاد نماز جمعه و فعالیتهای انجام شده ارائه نمود.

سپس حجت الاسلام والمسلمین حسینی نوری رئیس محترم شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان البرز طی سخنانی با اشاره به اهمیت جایگاه نماز جمعه برپایی این فریضه بزرگ الهی در بخش چندار را یکی از برکات خداوند دانست و افزود: اقامه نماز جمعه یکی از شئوون امام معصوم است که در زمان ظهور امام زمان (عج) یکی اولین اقداماتی که انجام می دهند اقامه نماز جمعه است ولی در زمان غیبت آنحضرت اقامه نماز جمعه با اذن ولی فقیه اقامه می شود و این اهمیت جایگاه نماز جمعه را می رساند.

وی با اشاره به بالا بودن جایگاه نماز جمعه تاکید کرد: همانقدر که در مواظبت از نفس و رعایت موازین اخلاقی تاکید شده باید جهت صیانت از جایگاه رفیع و والای نماز جمعه سعی و تلاش نماییم.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان البرز در ادامه خاطر نشان کرد: اقامه آئین نماز جمعه فرصت بسیار خوبیاست برای اجرای برنامه های فرهنگی و دینی و این می طلبد تا اعضای ستاد نماز جمعه با برنامه ریزی دقیق اسباب استفاده کردن مردم از این فریضه بزرگ الهی را فراهن نمایند.

حسینی نوری افزود: ایجاد صمیمیت و پیوند بین قلوب اعضای ستاد نماز جمعه یکی از مهمترین برنامه های این ستاد باشد زیرا تا زمانی که شما نتوانید بین خودتان صمیمت و پیوند قلبی ایجاد کنید نخواهید توانست بین مردم و نماز جمعه صمیمیت و حتی رابطه ای ایجاد کنید.

SAM_3701حجت الاسلام حسینی نوری همچنین خاطر نشان کرد: پیوند با دستگاه نماز جمعه لوازمی را ایجاد میکند که اعضای محترم ستاد باید بر رعایت آنها همت بگمارند و حتی در ایام انتخابات و موضع گیری سیاسی و شخصی مواظب باشند در جامعه سوء برداشت نشود.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان البرز در پایان بیان کرد: یکی دیگر از برکات خداوند حضور یک امام جمعه جوان ، آماده و توانمند در بخش چندار است که با حمایتها و پشتیبانی شما می تواند اقدامات بسیار تاثیر گذار و ماندگاری در سطح منطقه داشته باشد و این جز با همکاری ما میسر نمی شود زیرا امام جمعه هرقدر هم توانا باشد با دستان خالی و بدون همکار تاثیر بسزایی نخواهد داشت.

در پایان حجت الاسلام والمسلمین فراستی مسئول ستادهای نماز جمعه استان البرز نکات مهمی در مورد برگزاری جلسات ستاد و اقامه نماز جمعه بیان نمود.

لازم بذکر است این جلسه روز چهارشنبه راس ساعت ۱۹ در دفتر امام جمعه برگزار شد.