دوره آموزشی گامی به سوی خانواده موفق (۲) به مدت ده روز در شهر کوهسار برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه دوره آموزشی گامی به سوی خانواده موفق با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر مهدی هادی از اساتید و کارشناسان حوزه علمیه قم به مدت ده روز در دفتر امام جمعه بخش چندار و شهر کوهسار برگزار شد.

حجت الاسلام گرمسیریان در همین رابطه افزود: به منظور گسترش فضای معنویت در خانواده ها و همچنین ترسیم الگوی سبک زندگی اسلامی که یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری است همزمان با ماه مبارک رمضان این دوره برگزار شد.

IMG_0590وی گفت: بایدها و نبایدها در خانواده موفق، ارائه راهکارهایی برای برقراری ارتباط صحیح و موثر بین زوجین، ارائه روش هایی برای بهبود روابط والدین و فرزندان، نقش معنویت در استحکام بنیان خانواده و دیگر مسائل حوزه خانواده را از جمله مسائل مطرح شده در این دوره خواند.

وی افزود این دوره با حضور بیش از ۱۷۰ نفر از بانوان بخش چندار و شهر کوهسار برگزار شد و با توجه به برگزاری این دوره در ماه مبارک رمضان از استقبال بسیار بالایی مواجه شد.

گرمسیریان افزود: دوره آموزشی گامی به سوی خانواده موفق از ابتدای ماه مبارک رمضان و با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر جلالی رئیس دفتر علامه مصباح یزدی شروع و بعد از ایشان نیز با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر هادی به مدت ده روز دیگر ادامه پیدا کرد.

خانم فلاح پور رئیس کمیسوین بانوان شورای اسلامی شهر کوهسار نیز ضمن با اهمیت خواندن برگزاری چنین جلساتی اظهار کرد: از زمانی که حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا محمدی به عنوان امام جمعه به شهر کوهسار تشریف آورده اند شاهد تحولات چشمگیری در این شهر در بخش فرهنگی و اجتماعی بوده ایم که جا دارد بنده به نمایندگی از همه بانوان شهر کوهسار و مسئولین از ایشان کمال تشکر و قدردانی را دارم.

خانم حدادی که در تمام جلسات این دوره شرکت کرده است با بیان اینکه این دوره بسیار آموزنده بود گفت: یکی از مسائلی که به علت عدم آگاهی بسیاری از خانواده ها را دچار پریشانی کرده است عدم اطلاع از چگونگی برخورد با اعضای خانواده است و این نکته مهمی است که در این دوره ما با آن آشنا شدیم و متوجه شدیم در خانواده چگونه باید نسبت به دیگر اعضای خانواده دفتار کرد.

یکی دیگر از بانوان شرکت کننده در این دوره نیز گفت: من دچار افسردگی بسیار شدیدی شده بودم و نسبت به اتفاقاتی که در زندگی برایم پیش می آمد توان صبر و تحمل نداشتم اما با شرکت در این جلسات توانسته ام تا حد زیادی بر افسردگی خودم غلبه کنم و اعتماد به نفس خودم را بدست آوردم. وی گفت: از امام جمعه محبوب شهرمان تشکر می کننم و امیدورام با حمایتهای ایشان این دوره ادامه پیدا کند.IMG_0456

خانم فلاحت پیشه یکی دیگر از شرکت کنندگان در این دوره گفت: از وقتی در این دوره شرکت کرده ام متوجه شدم که وظابف بسیار مهمی بر عهده من است که قبلا با این وظایف آشنا نبودم و اکنون سنگینی این وظایف را احساس می کنم و تمام تلاش خودم را خواهم داشت که بتوانم به نحو احسن به وظابف خودم به عنوان یک مادر در خانواده عمل کنم.

خانم عزت ور با ذکر اینکه این دوره برای او بسیار موثر بوده گفت: زوجی را می شناسم که به علت اختلاف قصد جدایی داشتند ولی با پیشنهاد من و شرکت در این دوره حالا دیگر قصد طلاق ندارند و در مورد ادامه زندگی با همدیگر فکر می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر هادی استاد این دوره ضمن تشکر از حجت الاسلام والمسلمین محمدی امام جمعه محترم کوهسار در مورد اهمیت برگزاری این دوره عنوان کرد: با توجه به برگزاری این دوره در ماه مبارک رمضان و اینکه ساعات برگزاری این جلسات همزمان با اوج کاری خانمها است که باید برای تدارک افطاری آماده شوند ولی با این خصوص می بینیم بسیاری از خواهران از نیم ساعت قبل در محل در دفتر امام جمعه حاضر شدند که این بیانگر استقبال بسیار خوب خانمها از این دوره می باشد.

وی توجه خانمها به مباحث مطرح شده در این دوره را بسیار عالی عنوان کرد و گفت: از سولاتی که بعد از جلسه پرسیده می شود می توان فهمید این دوره برای آنها بسیار موثر بوده است.

قابل ذکر است دوره گامی به سوی خانواده موفق با حضور حجت الاسلام دکتر جلالی به مدت هشت روز و سپس با حضور حجت الاسلام دکتر هادی به مدت ۱۰ روز در دفتر امام بخش چندار و شهر کوهسار برگزار شد.

IMG_0644