روز قدس روز وحدت شیعه و سنی است/ مقابل ایرانی نمی توانید با زبان تهدید صحبت کنید /تا آخرین نفس پای نابودی رژیم صهیونیستی ایستاده ایم

حجت الاسلام والمسلمین مجتبی محمدی امام جمعه شهر کوهسار در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت: روز قدس روز وحدت شیعه و سنی علیه جنایات رژیم پلید صهیونیستی است و ما تا آخرین نفس پای نابودی رژیم صهیونیستی ایستاده ایم.

حجت الاسلام محمدی اظهار کرد: آمریکایی که همیشه اهل فریبکاری و نیرنگ بوده در مذاکرات نیز این خوی استکباری خود را نشان داده است.

وی افزود منطق آمریکا همیشه زور و تهدید بوده اما باید به آنها گفت طرف مقابل شما مردم غیور ایران هستند و در مقابل ایرانی نمی توانید با زبان تهدید صحبت کنید.

محمدی با اشاره به روزجهانی قدس این روز را روز وحدت شیعه و سنی علیه جنایات رژیم پلید صهیونیستی عنوان کرد و گفت: حضرت امام خمینی رحمت الله این روز را برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین روز قدس نام گذاشتند تا همه مردم چه  شیعه و چه سنی در حمایت از مظلومان فلسطین به خیابانها بیایند و علیه جنایات اسرائیل شعار دهند.

qods

وی خطاب به کشورهای ۵+۱ اظهار داشت: چه مذاکرات به نتیجه برد و چه به نتیجه نرسد ما تا آخرین نفس پای نابودی رژیم صهیونیستی ایستاده ایم و تا آن زمان شعار ملت ایران در همه راهپیمایی ها مرگ بر اسرائیل خواهد بود.

خطیب جمعه کوهسار در ادامه سخنانش از حضور پرشکوه مردم بخش چندار و شهر کوهسار در راهپیمایی روز قدس با زبان روزه و خلق حماسه بزرگ حمایت از مردم فلسطین قدر دانی کرد .

وی با اشاره به روز حجاب و عفاف و سالروز کشتار بی رحمانه رژیم رضا شاه در حرم مطهر امام رضا علیه السلام گفت: این روز یکی از سیاه ترین روزهای تاریخ ایران است که مردمی که به حمایت از دین و ناموسشان و با شعار امر به معروف و نهی از منکر به حرم امام مهربانی ها آمده بودند به خاک و خون کشیده شدند.

وی با حمایت از طرح حجاب و عفاف مجلس خواستار اجرایی شدن این طرح توسط دولت و مسئولین اجرایی در کشور شود.

حجت الاسلام محمدی در ادامه به سالروز کشف توطئه ضد انقلابی کودتای پادگان نوژه اشاره کرد و گفت: آمریکا توسط ایادی خائن خود درنیروهای نظامی برنامه ای برای کودتا ریخت ولی به لطف خدا این نقشه به سرنجام نرسید و یکی دیگر از اهداف پلید آمریکا در سرنگونی نظام مقدس جمهوری اسلامی با شکست مواجه شد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی به سالروز تاسیس اولین مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: این مجلس با حضور فقها و خبرگان وظیفه ای بسیار حساس و مهم بر عهده دارد که یکی از آنها انتصاب رهبری معظم انقلاب است.

امام جمعه بخش چندار در پایان از همه مسئولین خواست همراه مردم در آئین پرشکوه نماز جمعه شرکت کنند و نسبت به خدمترسانی به مردم و رفع کمبودها همت بیشتری داشته باشند.

پیش از خطبه های نماز جمعه پالیزگیر فرماندار ساوجبلاغ طی سخنانی باتشکر از شرکت کنندگان در راهپیمایی در بخش چندار گفت: اسرائیل زاییده انگلیس درسالهای گذشته درمنطقه خاورمیانه است وآنها با سیاستی که درپیش گرفتند سعی کردند تا صهیونیست را دریک منطفه ویژه که فلسطین بود جمع آوری کنند که موفق هم شدند. .

وی افزود: درابتدا ۲ خانواده یهودی درفلسطین زندگی می کردند که بعد از سیاست انگلیس به ۷۰۰ خانواده افزایش یافت وبااین کار سعی کردند تاهویتی به یهودیان واسرائیل داده شود.

palizgir-qods

پالیزگیر گفت: از زمان خروج انگلیس از فلسطین وباتصرف ۵۶ درصد این کشور توسط یهودیان،اسراییل توسط سازمان ملل به رسمیت شناخته شد.

فرماندارساوجبلاغ با بیان اهمیت بیت المقدس  افزود:بیت المقدس بواسطه زندگی وبعثت بسیاری ازپیامبران برای مسلمانان اهمیت ویژه ای دارد وکانون وحدت امت اسلامی است ومسلمان باید همواره این رامدنظر قرار دهند.

وی به تدبیر رهبرکبیرانقلاب درنامگذاری روز قدس اشاره کرد وگفت:این نامگذاری درآخرین جمعه ماه رمضان موجب شد تا فلسطین بعنوان یکی از موضوعات اصلی جهان اسلام موردتوجه قرار گیرد.

پالیزگیر درپایان به مذاکرات هسته ای اشاره کرد وافزود:دیپلماتهای ما بدنبال احقاق حقوق از دست رفته مردم ایران هستند که امیدواریم پس از سالها مذاکره محقق شود ومردم ایران به حق وحقوق اصلی خود دست یابند.