حجت الاسلام سید حبیب الله موسوی فر دبیر اجرای بنیاد غدیر بخش چندار برنامه های این بنیاد در دهه ولایت و عید غدیر را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه بخش چندار و شهر کوهسار، حجت الاسلام سید حبیب الله موسوی فر دبیر اجرای بنیاد غدیر بخش چندار برنامه های این بنیاد در دهه ولایت و عید غدیر را تشریح کرد.

موسوی فر ضمن تبریک اعیاد مبارکه دهه ولایت و گرامی داشت یاد و خاطر قربانیان حادثه جانخراش منا گفت: دهه ولایت یکی از بزرگترین اعیاد اسلامی است و برپایی جشن و بیان فضائل و مناقب حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام یکی از بزرگترین وظایف شیعیان است ولی امسال با رویکرد جدیدی این دهه برگزار می شود و آن هم بیان جنایات و خیانتهای آل سعود در حق ملتهای مسلمان و شیعه است.

حجت الاسلام سید حبیب اله موسو فر

حجت الاسلام سید حبیب اله موسو فر

وی همچنین گفت: امروز در دنیایی که معروف به عصر ارتباطات و رسانه است و کوچکترین خبر در سریعترین زمان در کل دنیا مخابره می شود رژیم مهمان کش و قرون وسطایی آل سعود حتی اجازه نمی دهد تعداد جانباختگان مشخص شود و یا فیلمی در این رابطه پخش شود و به شدت با خبرنگاران و فیلمبرداران در این زمینه برخورد می کند چگونه باید انتظار داشته باشیم در ۱۴۰۰ سال قبل واقعه غدیر به این مهمی توسط بانیان سقیفه و بنی امیه سانسور نشود.

حجت الاسلام موسوی بیان کرد: مردم ما ضمن برپایی مراسمات جشن و سرور هیچ گاه یاد و خاطر قربانیان روز قربان را فراموش نخواهند کرد.

دبیر اجرایی بنیاد بین المللی غدیر بخش چندار و شهر کوهسار در ادامه گفت: ایستگاه صلواتی و تزئین بندی معابر و خیابانها توسط مردم و با همکاری بسیج و دهیاری ها در سطح روستاهای بخش چندار و در شهر کوهسار با همکاری کارکنان محترم شهرداری این شهر برپا می شود.

وی ادامه داد: جهت بیان فضائل امیرالمومنین علی علیه السلام مراسم جشن و سخنرانی در مسجد جامع امام حسن مجتبی علیه السلام شهر کوهسار با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین تقوی معاونت محترم شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور روز پنجشنبه بعد از نماز عشا برگزار خواهد شد. همچنین مراسم جشنی به صورت متمرکز در مسجد امام حسین علیه السلام شهر کوهسار (محله قلعه) با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین خضری مسئول محترم عقیدتی و سیاسی انتظامی استان البرز برگزار در شام عید غدیر روز جمعه بعد از نماز عشاء می شود.

موسوی فر افزود: حضور ائمه محترم مساجد در مدارس و برگزاری جلسات پرسش و پاسخ یکی دیگر از برنامه های این بنیاد در دهه مبارکه ولایت می باشد که در این رابطه با آموزش و پرورش هماهنگی های لازم بعمل آمده است.

تهیه و توزیع جزوه« جرعه ای از غدیرخم» که توسط بنیاد غدیر طراحی و چاپ شده است در بین مردم یکی دیگر از برنامه های دهه ولایت می باشد که در ۱۰۰۰ نسخه بین مردم توزیع خواهد شد.

وی همچنین توضیح داد. از این جزوه ۱۲ صفحه ای سوالاتی طراحی شده که مردم مومن و ولایتمدار پس از پاسخ دادن به این سوالات و تحویل پرسشنامه می توانند در قرعه کشی سوالات در روز جمعه ۱۷ مهرماه بعد از آئین نماز جمعه شرکت نمایند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری برگزاری تمامی مراسمات دهه ولایت بصورت جهاد مقاومتی خواهد بود.