دیدار امام جمعه با خانواده محترم شهید علی عزت ور

حجت الاسلام والمسلمین محمدی امام جمعه بخش چندار و شهر کوهسار با خانواده شهید علی عزت ور از شهدای شهر کوهسار دیدار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه بخش چندار و شهر کوهسار، حجت الاسلام والمسلمین محمدی امام جمعه بخش چندار و شهر کوهسار با خانواده شهید علی عزت ور دیدار کرد.

در این دیدار صمیمی که اعضای ستاد نماز جمعه نیز حضور داشتند حجت الاسلام محمدی ضمن گرامی داشت یاد و خاطر شهدای گرانقدر دفاع مقدس امنیت و اقتدار امروز میهن اسلامی مان را مرهون جانفشانی شهدا و ایثارگری خانواه معظم شهدا دانست و از صبر و شکیبایی خانواده شهید علی عزت ور قدر دانی نمود.

شهید علی عزت ور در سال ۱۳۳۳ در روستای قلعه چندار  (شهر کوهسار) به دنیا آمد پس از تحصیلات ابتدایی به علت مشکلات مادی از ادامه تحصیل باز ماند اما پس از خدمت سربازی به صورت شبانه تا سوم نظری ادامه تحصیل داد سپس در بانک ملت استخدام شد و با شروع مبارزات مردم ایران به رهبری امام خمینی به صف مبارزان پیوست او هر چه را که در این راستا از اعلامیه ها و رهنمودهای حضرت امام بدست می آورد به دوستان انتقال می داد تا در این حق یابی و حق شناسی و طاغوت ستیزی دیگران را هم همراه این خود کرده باشد نتیجه تلاش او و دوستانش بر پایی اولین تظاهرات روستائی در سطح ساوجبلاغ بود هفت روز هیچ کس از او اطلاعی ندارد تا بعد از رجعت به روستا معلوم میشود که به همراه مردم تهران پاسداری پادگان های آزاد شده بدست مردم را عهده دار بوده است .

شهید پس از ازدواج و سکونت در محل زادگاهش همچنان آن توجه و حساسیت را نسبت به جامع های که در آن می زیست از دست نم یدهد . شبانه به سراغ خانواده های بی بضاعت می رود تا سایه شوم آن غول فقر را که در کودکی توفیق تحصیل او را از بین برده بود از سر آن خانواده ها کوتاه کند این رفتار او شبیه رفتار حضرت امیر المومنین است همان آقایی که من و توو هیچ شباهتی به او نداریم . شهید همچنان به این اجتماع می اندیشد و برای تعالی آن مجاهده می کند .و…

جنگ آغاز میشود دشمنی که به هیچ چیز پایبند نیست قصد انهدام انقلاب نتو پای اسلامی را دارد شهید عازم میدان نبرد می شود . در عملیات فتح المبین منطقه عملیاتی فکه از ناحیه شکم مورد اصابت گلوله قرار می گیرد و به اسارت دشمن در می آید .

علی عزت ور پس از تحمل۵ سال عذاب و شکنجه و ریاضت جراحات ناشی از اعمال جراحی ناقص  در تاریخ ۳/۵/۱۳۶۵  شهید و به لقاء حضرت دوست می رساند .

شهید علی عزت ور در خاک نینوا به خاک سپرده میشود و سالها بعد در مورخه ۶/۵/۱۳۸۱ به میهن اسلامی رجعت میکند و بر روی دستان امت شهید پرور تشییع و در گلزار شهدای َقلعه چندار شهر کوهسار عبادتگاه زاهدان و عابدان می گردد .

قسمتی از وصیت نامه شهید علی عزت ور

«عزیزانم به اسلام و نماز و قرآن بی نهایت اهمیت دهید و سبک نشمارید امیداورم خداوند شما را از بندگان صالح خود قرار دهد . سعی کنید قرآن را بیاموزید بنده حقیر که تازه فهمیده ام از اسلام و قرآن چیزی نفهمیده ام از خداوند میخواهم به همه ما آگاهی بیشتری در درک مسائل اسلامی عطا کند . آیا همین قرآن نیست که ما را از بدبختی نجات میدهد همین دعا ست که به ما همه چیز میدهد .»