مراسم رونمایی از کتاب شهدای شهر کوهسار استان البرز بعد از اقامه نماز جمعه و با حضور مردم متدین، خانواده شهدا و مسئولین برگزار شد.

علی گلباز نویسنده کتاب شهدای شهر کوهسار با بیان مطلب فوق به انگیزه رونمایی از این کتاب  گفت: برای نگارش این اثر حدود سه سال تحقیق و پژوهش داشتم و ضمن دیدار با خانواده های معظم شهدا با جمع زیادی از همرزمان و آشنایان این شهدا گفت ‌وگو کردم.

این نویسنده و پژوهشگر جوان یادآور شد: کتاب شهدای کوهسار در قطع رقعی و در ۹۷ صفحه توسط نشر رهام اندیشه به چاپ رسیده و تا چند روز آینده به بازار نشر می‌رسد.

گلباز در ادامه افزود: کتاب حاضر در مورد خاطرات، دست نوشته ، وصیتنامه، تصاویر و دیگر اثار شهدای شهر کوهسار می باشد که در این کتاب به ده شهیدپرداخته شده و در جلدهای بعدی به آثار دیگر شهدای شهر کوهسار پرداخته خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی امام جمعه کوهسار استان البرز که در مراسم رونمایی از این کتاب حضور داشت، گفت: برپایی یادواره‌های شهدا، تبیین ارزش‌ها و فرهنگ دفاع مقدس است و تجلیل و تکریم از کسانی که صادقانه در یک مقطعی از تاریخ برای دفاع از کشور تلاش کردند ضروری است.

وی با بیان اینکه رزمندگان اسلام با تکیه بر آموزه‌های دینی و الهام از پیام رهبری در دفاع مقدس با رشادت و دلاوری جنگیدند، افزود: رشادت، شجاعت، قدرت تصمیم گیری بالا، اعتماد به نفس، ریسک‌پذیری و ابتکار از جمله ویژگی‌های شخصیتی شهدای گرانقدر دفاع مقدس بوده است بود.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی نوری رئیس دفتر شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان البرز نیز در این مراسم به درجه خلوص رزمندگان و شهدای ۸ سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: انگیزه متعالی و الهی رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس سبب شد تا نیروهای حق علیه باطل همواره جانفشانی کنند و شهادت را برابر همنشینی با پیامبر در بهشت بدانند.

قابل ذکر است شهر کوهسار استان البرز ۳۵ شهید تقدیم انقلاب و اسلام نموده است .

این مراسم روز جمعه۲۷ فرمردین ماه سال جاری بعد از اقامه نماز جمعه کوهسار استان البرز  و با حضور حجت الاسلام والمسلمین حسینی نوری رئیس دفتر شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان البرز برگزار شد