حجت الاسلام والمسلمین مجتبی محمدی امام جمعه بخش چندار و شهر کوهسار در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن دعوت به تقوی و دوری از گناه  در ادامه بحث عفت و پارسایی گفت: شهوات لدتهای زود گذری هستند که در نهایت جز غم و اندوه چیزی به جا نمی گذارد.

محمدی

وی در ادامه به حدیث گهرباری از حضرت امیرمومنان علی (ع) اشاره کرد که می فرماید:  «أَوَّلُ الشَّهَوَاتِ طَرَبٌ وَ آخِرُهَا عَطَبٌ»[۱] یعنی اول شهوت خوشی و آخرش گرفتاری است.

وی در ادامه افزود: در حدیث دیگری حضرت علی علیه السلام می فرماید: «حَلاوَهُ الشَّهْوَهِ یَنْقَضُها مَارَه»[۲]؛ مرارت و تلخی که بعد از آن می آید حلاوت شهوت را نقض می کند و از بین می برد.

خطیب جمعه کوهسار خاطر نشان کرد: کسی که پای این فیلم نشسته، فلان مکان بوده، این دیگر شب احیاء می تواند راحت «بِکَ یا الله»بگوید؟ اگر هم بگوید لق لقه زبان است. آیا می تواند شیرینی نماز را حس کند؟ می تواند «ایّاکَ نَعْبُد» را با حال بگوید؟! … اینها ذائقه را خراب می کند. ذائقه ای که باید شیرینی را بچشد،«إلهی أذِقْنِی حَلاوَتَکَ»این ذائقه خراب می شود.

وی با بیان اینکه بی حیایی و شهوترانی که در دنیای غرب به اسم تمدن وجود دارد در واقع متعلق به دوران جاهلیت است بیان کرد: گاهی اوقات دیده می شود که خانمی با آرایش غلیظ در انظار عمومی به همراه شوهرش حاضر شده باید به شوهر آن زن گفت پس غیرتت کجا رفته قرار است این زن فقط مال تو باشد نه اینکه مانند نمایشگاه او را در مقابل چشمان پر از شهوت دیگران قرار دهی.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بخش چندار در ادامه سخنانش با اظهار نارضایتی از استفاده غیر صحیح از شبکه های مجازی تصریح کرد: گاهی اوقات خانم محترمی از روی سادگی عکسهای خصوصی خودش را برای یک نفر شیاد می فرستاد و باعث می شود در دام اخاذی او قرار بگیرد، خانواده ها باید مراقب باشند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: مردی که نسبت به آرایش همسرش در کوچه و بازار کوتاهی کند در گناه کسانی که به همسر او نگاه می کنند شریک است.

حجت الاسلام محمدی در خطبه دوم نماز جمعه ضمن توصیه نماز گزارن به تقوا یکی از مصادیق آن را صرفه جویی عنوان کرد و گفت: کسی که آب را بیش از حد نیاز مصرف کند و باعث هدر رفت آب شود در واقع آب آشامیدنی دیگران را هدر داده و روز قیامت باید پاسخگوی باشد.

وی با اشاره به دهه بهداشت و نکوداشت مساجد گفت: همه متولیان فرهنگی در مساجد اعم از ائمه محترم مساجد ، هیئت امنا، پایگاه بسیج و کانونهای فرهنگی و هنری ضمن دقت در نظافت و بهداشت مسجد باید برای مساجد برنامه مدون و تاثیر گذار داشته باشند.

امام جمعه بخش چندار و شهر کوهسار در ادامه ضمن انتقاد از مسئولین فرهنگی در بی توجهی آنها نسبت به روستاها تاکید کرد: در هر روستایی باید شورای فرهنگی تشکیل و در مورد برنامه های فرهنگی و مذهبی تصمیم گیری و اجرا شود.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی به سالروز آغاز کار مجلس شورای اسلامی در ۸ خرداد اشاره کرد و ضمن توصیه نمایندگان مجلس به خدمترسانی به مردم گفت: نمایندگان مجلس نباید دنبال حاشیه باشند بلکه به فکر رفع مشکلات مردمی باشند که به آنها رای داده اند.

وی با بیان اینکه نماینده مردمی هستید که در دوران دفاع مقدس نزدیک به ۲۰۰ هزار شهید تقدیم انقلاب نموده اند و هنوز هم جوانان این مملکت برای دفاع از مکتب اهل بیت به شهادت می رسند خاطرنشان کرد: باید بابت لحظه لحظه این چهار سال در فردای قیامت و در دادگاه عدل الهی جوابگو باشید.

خطیب جمعه بخش چندار و شهر کوهسار در ادامه تشکیل مجلس خبرگان رهبری و انتخاب عالم انقلابی ومجاهد بصیر حضرت آیت الله جنتی به ریاست مجلس خبرگان عنوان کرد: این انتخاب اعضای خبرگان موجب یاس و نا امیدی دشمنان اسلام و انقلاب شد.

محمدی افزود: رهبر عزیزمان فرمودند که اگر مقتدر نباشیم دولت های ضعیف هم طلبکار ما می شوند و هدف دشمن از نفوذ تهی کردن نظام از عناصر قدرت است و بعد فرمودند اینکه سپاه یا شوری نگهبان را تهدید می کنند یا حزب الله یا روحانیون انقلابی را تهدید میکنند بخاطر این است که نظام را از وجود دلسوزان تهی کنند.

وی تصریح کرد: امام خمینی رضوان الله تعالی علیه خط مشی را برای  ما تبیین کردند و رهبری معظم انقلاب نیز همین راه را ادامه دادند و آن هم اقتدار نظام جمهوری اسلامی است.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی با اشاره به اینکه نباید از آمریکای زورگو و خونخوار انتظار عدل و انصاف داشت گفت: ما هر جا در نظام اسلامی مقتدرانه عمل کردیم پیروز شدیم و هر گاه کوتاه اومدیم به ضرر ما بوده است.

——————————————-

  1. مستدرک الوسائل، ج ۱۱، ص ۴۳۴٫
  2. همان