حجت الاسلام والمسلمین محمدی در جلسه روحانیون و مبلغین بخش چندار که به مناسبت ماه مبارک رمضان برگزار شد اظهار داشت: خدمت در جامعه اسلامی از نعمت‌های الهی است و اسلام هر کاری را که با قصد قربت انجام شود عبادت می‌داند.

امام جمعه بخش چندار و شهر کوهسار افزود: روحانیون پیام رسانانی هستند که پیام الهی، سیره و سنت رهبران دینی و  فرهنگ و معارف اسلامی را به مردم می‌رسانند.

وی ادامه داد: حضور یک روحانی در روستاها علاوه بر اقامه نماز جماعت سه وعده، بیان احکام و معارف اسلامی و ارائه مشاوره در کاهش آسیب‌های اجتماعی اعم از بزهکاری، کاهش تشکیل پرونده در مراجع قضایی و حل اختلافات قومی و قبیله‌ای موثر است.

محمدی تصریح کرد: در روستا روحانی به عنوان محور و ستون همه برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی باید از سوی شوراها و دهیاری‌ها حمایت و پشتیبانی شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بخش چندار یاد آور شد: در جلسه شورای فرهنگ عمومی که با حضور اعضای شورای اسلامی و دهیاران روستا ها برگزار شد بر این نکته که امام جماعت هر روستا به عنوان رئیس شورای فرهنگی روستا می باشد و همه مسئولین روستا باید در جهت افزایش سطح فرهنگی روستا با روحانی همراه باشند.

وی گفت: حضور اعضای شورا و دهیار در مراسم نماز جماعت و برنامه‌های فرهنگی و مذهبی سبب تقویت و دلگرمی روحانی می‌‌شود.

حجت الاسلام محمدی بیان داشت: آموزش روخوانی و روان‌خوانی و تفسیر قرآن، احادیث و روایات، نهج‌البلاغه، ارائه مشاوره، برگزاری گفتمان‌های دینی، پاسخ به شبهات اعتقادی و دینی و مقابله با خرافات از مهم‌ترین وظایف روحانی است.

وی خاطر نشان کرد: کار فرهنگی سبب می‌شود تا چهره دین به نسل جوان نشان داده شود و چه کاری بالاتر از اینکه جوانان را جمع و در این اجتماعات آداب دین، سیره پیامبران و ائمه بیان شود.

محمدی تصریح کرد: مدیر فرهنگی روستا باید روحانی باشد و همه باید در اجرای طرح‌های فرهنگی همیار روحانی باشیم.

وی افزود: با توجه به کمبود بودجه در حوزه فرهنگی، شوراها و دهیاری‌ها بودجه‌های مرتبط با حوزه فرهنگی را با مشورت روحانی فقط در همان موضوع هزینه کنند.

امام جمعه بخش چندار و شهر کوهسار در پایان سخنانش از ائمه محترم مساجد روستا ها خواست به سرعت نسبت به تشکیل شورای فرهنگ روستای محل تبلیغ اقدام نمایند و مصوبات را به جد پیگیری نمایند.

در ادامه این جلسه دبیر شورای فرهنگی روستای آجین دوجین در مورد نحوه برگزاری جلسات ، پیگیری مصوبات و تامین هزینه های مالی این شورا گزارش ارائه نمود و سپس روحانیون حاضر در جلسه به بیان نکته و نظرات خود پرداختند.