حجت الاسلام والمسلمین محمدی امام جمعه بخش چندار و شهر کوهسار در خطبه اول نماز جمعه ضمن توصیه نماز گزاران به تقوا در ادامه بحث عفاف و حجاب به آثار شهوت رانی اشاره کرد و گفت: ناجوان مردی و بی مروتی یکی از اثار هوس رانی و شهوت رانی است.

محمدی

 وی در ادامه به ذکر حدیث از حضرت امیرالمومنین پرداخت و گفت حضرت علی می فرماید: عفت مرد به اندازه غیرت اوست و هرکس عفت نداشته باشد و هوسران باشد در واقع غیرت ندارد(۱)

امام جمعه کوهسار استان البرز افزود: مردی که در تمام سختی ها همسرش را در کنار خود به عنوان حامی و پشتیبان یافته است ، وقتی به جایی رسید و از نظر مال وسعت پیداکرد نباید به دنبال هوس رانی برود و وفا داری و فدا کاری همسرش را فراموش کند تو اگر به جایی رسیده ای به خاطر همسر فداکارت بوده است.

خطیب جمعه بخش چندار شهر کوهسار در خطبه دوم نماز جمعه ضمن قدردانی از حضور پر شکوه و انقلابی مردم بخش چندار در راهپیمایی روز قدس از همه کسانی که برای برپایی این راهپیمایی همکاری کرده بودند تقدیر و تشکر کرد

وی با اشاره به تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه مسئله اول جهان اسلام قدس شریف است گفت: اصل وجود گروهک های تروریستی داعش و امثالهم به خاطر این است که مسئله فلسطین و قدس عزیز فراموش شود.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی خاطر نشان کرد: عده ای از سران کشورهای منطقه که تا دیروز قیافه دشمنی با رژیم صهیونیستی گرفته بودند امروز دست دوستی به سوی این رژیم اشغالگر دراز کرده اند و به این کار افتخار می کنند و معلوم شد این ها همه اش برای ظاهر سازی بوده و قصد داشته اند با جایگاهی برای خود در میان امت اسلامی باز کنند.

ایشان تاکید کرد: رژیم دیکتاتور آل سعود نیز در حال احیای روابط خود با رژیم صهیونیستی است ولی مردم ایران همواره حامی مردم مظلوم فلسطین بوده هستند و خواهند بود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بخش چندار در ادامه به تصویب عملیات آژاکس جهت عملیاتی کردن کودتای نوژه و سر نگونی هواپیمای مسافر بری جمهوری اسلامی ایران بر فراز خلیج نیلگون فارس اشاره کرد و گفت : اینها همه موارد کوچکی از جنایات آمریکا علیه مردم ایران است و این وقاحت ها و جنایتها تا جایی است  که به جای عذر خواهی از ملت ایران به ناخدای ناو سرنگون کننده هواپیمای مسافربری مدال افتخار اعطا می کنند و به خاطر این جنایتهاست که شعار همیشگی مردم ایران مرگ بر امریکا هست وخواهد بود .

محمدی در بخش دیگری از سخنانش به مناسبت روز شهر داری ها و دهیاری ها از همه دهیاران و شهرداران به خاطر تلاش جهت آبادانی ایران و خدمت به ملت قدر دانی کرد و گفت: هر قدر برای خدمت رسانی به مردم عزیز تلاش شود کم است

وی گفت: امضای حکم مسئولین اگر ارزشی دارد به برکت خون شهدا و امام راحل است و هر قدر به برای این مردم زحمت بکشید کم است.

حجت الاسلام محمدی در پایان عید فطر را روز اتحاد و همبستگی خواند و تاکید کرد: حضور با شکوه مردمی که دل هایشان  در ماه رمضان صیقل داده شده است دست در دست هم در نماز عید فطر شرکت خواهند کرد و خدا را به پاس یک ماه روزه داری شکر خواهند کرد و سر سجده در مقام خداوند فرو خواهند آورد.

وی از مردم دعوت کرد در آئین وحدت بخش نماز عید فطر که برای اولین بار به صورت یکپارچه در جوار امامزاده عبدالله صالح شهر کوهسار برگزار می شود شرکت نمایند.

—————————–

(۱) قال علیه‏السلام قَدْرُ الرَّجُلِ عَلَى قَدْرِ هِمَّتِهِ، وَصِدْقُهُ عَلَى قَدْرِ مُرُوءَتِهِ، وَشَجَاعَتُهُ عَلَى قَدْرِ أَنَفَتِهِ، وَعِفَّتُهُ عَلى‏ قَدْرِ غَیْرَتِهِ. نهج البلاغه حکمت ۴۶