محمدیحجت الاسلام والمسلمین مجتبی محمدی در خطبه اول نماز جمعه ضمن توصیه نماز گزاران به تقوای الهی و پرهیز از معاصی  به ادامه بحث عفاف و حجاب پرداخت و گفت :یکی از راه های عفاف پرهیز از قرار گرفتن در معرض اموری که باعث تحریک جنسی می شود.

وی افزود: جوانی که از نظر جنسی تحت فشار است باید از دیدن فیلمها و تصاویر و صحنه های محرک بپرهیزد .

وی تصریح کرد: مسئله شهوت فقط برای کسانی نیست که اعتقادی به مذهب ندارند بلکه حتی بر مذهبی ها و مسجدی ها هم لازم است و آن ها هم باید  از اینکه در معرض گناه قرار بگیرند خویشتن داری کنند.

قران کریم می فرماید :زنان مسلمان باید به نحوی لباس بپوشند تا باعث تحریک دیگران نشود و مورد آزار و اذیت مردان مریض دل قرار نگیرند و با لباس حجاب در جامعه معروف شوند.

حجت الاسلام محمدی در خطبه دوم نماز جمعه با اشاره به روز بهزیستی و تامین اجتمایی از هم زحمتکشان این عرصه تقدیر کرد و فعالیت های آنها را جهاد در راه خدا دانست .

خطیب جمعه بخش چندار و شهر کوهسار به سالروز تاسیس شورای نگهبان قانون اساسی اشاره کرد و با ذکر اینکه امام خمینی شورای نگهبان را ضامن اسلامی بودن نظام عنوان کرده اند گفت: شورای نگهبان نقش بسیار مهم و حساسی در قانون اساسی و نگهبانی از آن دارد تا جاییکه امام خمینی(ره)  فرمودند: هرکس بگوید رای شورای نگهبان کذا است مفسد است.

وی نظارت استصوابی را وظیفه شورای نگهبان و حق مردم برای حراست از قانون اساسی دانست و گفت: کسانی که مخالف نظارت استصوا بی هستند درواقع شورای نگهبان را سدی در برابر افکار پلید خود می بینند وبسیاری از  اینها یا به خاطر اقدام علیه نظام در زندان بسر می برند و یا به دامان غرب و دشمنان این ملت پناه برده اند.

حجت الاسلام محمدی با اشاره به سالروزاعلام پذیرش قطنامه ۵۹۸ شورای امنیت سازمان ملل که امام از آن به عنوان جام زهر یاد کردنند خاطر نشان کرد: زمانی که عراق بعثی به کشور ما حمله کرد هیچ کدام از سازمانهای بین المللی و حقوق بشری با او مخالفت نکرد و همه او را یاری کردند اما وقتی ما صدام را عقب راندیم و فاو را تصریف کردیم و شروع به پیش روی در خاک دشمن کردیم  غرب ودر راس آنها امریکا  و حتی شوروی احساس خطر کردند و برای مجبور کردن ایران به پذیرش قطنامه دست به هر کاری زدنند.

وی به سالروز شهادت حضرت حمزه سید الشهدا در جنگ احد و وفات حضرت عبدالعظیم حسنی در سال ۲۵۲ هجری قمری اشاره کرد و از مقام معنوی آنها تجلیل کرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بخش چندار به بیانات رهبری در مورد حقوقهای نامشروع اشاره کرد و گفت: همانطور که مقام معظم رهبری فرموده اند استعفا تنها راه حل نیست بلکه باید ضمن برکناری افراد خاطی و مجازات آنها اموال بیت المال برگردانده شود.

وی تاکید کرد: مردم از مسئولین امنیتی و نظارتی انتظار دارند به وظیفه خود در این خصوص عمل کنند و نظارت بیشتری داشته باشند .

خطیب جمعه بخش چندار در ادامه به برگزاری کنفرانس نمایشی منافقین در فرانسه اشاره کرد و گفت: کسانی که دستشان به خون ۱۷ هزار ایرانی بی گناه اغشته است دست به دست رژیم کودک کش سعودی داده اند و با برگزاری یک کنفرانسی نمایشی که بیشتر به سیرک حیوانات وحشی شباهت دارد علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم ایران اراجیف می بافند.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی افزود: از رژیم سعودی که به خاطر شکست های مفتضحانه در یمن ،عراق، سوریه و منطقه می سوزد انتظاری بیش از این نیست ولی از وزارت خارجه انتظار می رود که با دیپلماسی عزتمندانه با دولت فرانسه برخورد کند.

امام جمعه بخش چندار در بخش پایانی سخنانش خاطر نشان کرد: اخیراً دولت فرانسه  یکی از ماموران ارشد اطلاعاتی و امنیتی خود را به عنوان سفیر به ایران فرستاد است که با توجه به سوابق شغلی او نسبت به ماموریت او در ایران شبهاتی بوجود می آید که باز هم جا دارد وزارت خارجه دقت بیشتری کند تا جلوی جاسوسی و نفوذ دشمن را به این کشور بگیرد

وی حضور سفیرفرانسه با سوابق امنیتی و اطلاعاتی را مصداق بارز نفوز دانست و گفت وقتی امریکا به ابو طالبی را به عنوان نماینده ایران در سازمان ملل ویزا نمیدهد چگونه وزارت خارجه در این مورد سکوت اختیار کرده است.