حجت الاسلام والمسلمین مجتبی محمدی امام جمعه بخش چندار و شهر کوهسار به همراه اعضای شورای شهر، مسئولین محلی و خادمان حرم رضوی ضمن حضور بر مزار خبرنگار شهید مهدی فلاحت پور به مقام شامخ شهدای گرانقدر رسانه و عرصه قلم ادای احترام کرد.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی با بیان جایگاه واقعی اصحاب رسانه گفت: در هر کشوری چالش و مشکلاتی وجود دارد که هر خبرنگار باید به جنگ و مبارزه با آن برود  و از انتشار اخباری که تشویش اذهان عمومی را به دنبال دارد خودداری کرده و در راستای ایجاد آرامشِ جامعه گام بردارند.

وی اضافه کرد: هم اکنون دشمنان با انتشار اخبار و برنامه های مختلف از طریق شبکه های ماهواره ای و فضای مجازی پایه های انقلاب فرهنگی و عقیدتی اسلامی را نشانه رفته اند، بنابراین خبرنگاران و اصحاب رسانه باید با انتشار گزارش های تحلیلی و اخبار مستند، اقشار مختلف به خصوص جوانان را از توطئه های آنها آگاه سازند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بخش چندار ادامه داد: همه مردم، مسئولان و اصحاب رسانه باید با بیداری و هوشیاری حرکات دشمن رصد کرده و با حراست از مرزهای جغرافیایی و الکترونیکی توطئه های دشمنان را بر ضد مردم و نظام اسلامی نقش بر آب کنند.

امام جمعه بخش چندار و شهر کوهسار ضمن بیان مشکلاتی که بر سر راه خبرنگاران وجود دارد اظهار داشت: بیان حقایق و محرومیتهای مردم مظلوم در اقصی نقاط عالم و انعکاس تجاوزگری و بی رحمی ظالمان و مستکبرین آنقدر ارزش دارد که حتی اگر کسی جانش را در این راه از دست بدهد اجر شهید دارد.

ادای احترام امام جمعه کوهسار به مقام خبرنگار شهید

ادای احترام امام جمعه محترم به مقام خبرنگار شهید

لازم به ذکر است شهید مهدی (بهروز) فلاحت پور (۱۳۴۳ – ۱۳۷۱ش) تصویربردار کوهساری مجموعه روایت فتح است. او از سال ۱۳۶۶ وارد گروه تلویزیونی جهاد سازندگی شد. تصویربرداری چند قسمت از مجموعه روایت فتح، دسته ایمان و… از کارهای مهّم او است. وی که عضو گروه تصویربرداران روایت فتح بود، در پی ماموریتی که از طرف شبکه دوّم صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به لبنان داشت در ۲۹ اردیبهشت ۱۳۷۱ به هنگام تصویر برداری، در جریان تهاجم هواپیمای جنگنده اسراییلی به آن منطقه به شهادت رسید. شهید فلاحت پور در سال ۱۳۷۱ برنده دیپلم افتخار و جایزه بهترین فیلم برداری برای مجموعه فیلم روایت فتح شده بود.

دستنوشته شهید اوینی خطاب به شهید فلاحت پور

برای دیدن عکس در ابعاد بزرگتر بر روی آن کلیک کنید.

از کوهسار البرز تا جنوب لبنان زندگی نامه شهید فلاحت پور 

 روزی که شهید آوینی به چندار آمد…