حجت الاسلام والمسلمین مجتبی محمدی امام جمعه و رئیس بنیاد غدیرشهرکوهسار استان البرز برنامهای دهه ولایت را تشریح کرد.

محمدی

حجت الاسلام محمدی ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر گفت: جوامع بشری نیازمند یادآوری و حضور همیشگی هویت های فرهنگی و اصالت های معنوی است و زنده نگه داشتن شعایر الهی، رسالتی است که بر مرزبانان عقیده و ایمان، لازم و ضروری است

وی افزود: رسول اکرم صلی الله علیه و آله با تاکید بر این نکته فرموده اند «به من تبریک بگویید؛ زیرا خداوند مرا به پیامبری و اهل بیتم را به امامت ممتاز ساخته است»

امام جمعه بخش چندار و شهر کوهسار استان البرز در ادامه تاکید کرد: شناختن مرزهای بلند غدیر، بازگویی این شکوه و جشن و سرور این عید بزرگ، در راستای آن پاس داشت است.

وی ادامه داد: به دلیل اهمیت عید غدیر به عنوان بزرگ ترین و مهم ترین اعیاد اسلامی ، طی چند جلسه در شورای فرهنگ عمومی و بنیاد بین المللی غدیر برای پاسداشت این روز بسیار مهم تدابیر لازم اندیشیده شده است.

رئیس بنیاد بین المللی کوهسار استان البرز در ادامه یاد آور شد: بنا بر مصوبه بنیاد بین المللی غدیر کشور یکشنبه ۲۱ شهریورماه  مصادف با روز عرفه به روز ولایت ، معرفت و محبت نامگذاری شده که دعای پرفیض عرفه در جوار امامزاده عبدالله صالح(ع) و شهدای شهر کوهسار برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی در ادامه افزود: دوشنبه ۲۲ شهریور مصادف با عید سعید قربان روز بندگی، اطاعت و ولایت نامگذاری شده که مراسم دعای پرفیض ندبه و سپس نماز عید قربان با حضور مردم مومن و لایتمدار در مصلی شهر کوهسار واقع در مسجد جامع امام حسن مجتبی علیه السلام برگزار خواهد شد.

وی گفت: برگزاری مسابقه بزرگ عید غدیر از دیگر برنامه های این بنیاد می باشد که توزیع سوالات در مساجد و ادارات شهر و روستا در حال اجراست و آخرین مهلت شرکت در این مسابقه روز شنبه ۲۷/۶/۹۵ می باشد و در پایان به نفرات برتر به قید قرعه کمک هزینه سفر به مشهد مقدس اعطا خواهد شد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بخش چندار در ادامه گفت: به مناسبت این ایام برگزاری مسابقات ورزشی بین ادارات و کارکنان شهرداری و دهیاری های بخش چندار برنامه ریزی شده و مسابقات ورزشی دیگری در رده های نوجوانان و جوانان برای عموم مردم در نظر گرفته شده است.

وی گفت: در شب عید غدیر تمامی مساجد سطح بخش چندار و شهر کوهسار برنامه ی سخنرانی، مداحی و جشن برگزار خواهند کرد و در روز عید غدیر نیز اقدام به برپایی ایستگاه صلواتی و توزیع شربت و شیرینی خواهند نمود.

حجت الاسلام محمدی افزود: صبح روز عید سعید غدیر برگزاری دعای ندبه در مصلی شهر و بازدید از خانواده های شهدا و سادات معظم برنامه ریزی شده است که با حضور مردم ، روحانیون و سادات معظم برگزار خواهد شد.

رئیس بنیاد بین المللی کوهسار استان البرز در بخش دیگری از سخنانش یاد آورشد : با توجه به تقارن دهه ولایت و هفته دفاع مقدس مراسم مرکزی این دو مناسبت مهم در روز سه شنبه ۳۰ شهرویر ماه راس ساعت ۱۷ در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی تفریحی ایثار شهر کوهسار و با سخنرانی سردار استاد حسینی فرمانده محترم سپاه امام حسن مجتبی(ع) استان البرز برگزار خواهد شد که از مهمترین برنامه های این روز می توان اهدای شال سبز به سادات محترم حاضر در مراسم، تقدیر از خانواده های معظم شهدای مدافع حرم، مداحی و مولودی خوانی، قرعه کشی مسابقه بزرگ عید غدیر و اهدای جوایز اشاره کرد.

وی افزود: سنت دیرینه در غدیر، تبریک خاص آن است که مفاهیم والای این روز را بازتاب می دهد و در همین رابطه  امام صادق علیه السلام می فرماید: «هرگاه در این روز، برادر مؤمن خود را ملاقات کردی، بگو: شکر خدای که ما را به این روز گرامی داشته و از مؤمنان و وفاداران به پیمانی قرار داده است که با ما بسته و ما را از منکران و تکذیب کنندگان روز قیامت قرار نداده است»

حجت الاسلام والمسلمین محمدی در پایان تصریح کرد: برنامه های ذکر شده با کمترین هزینه ممکن و با رویکرد اقتصاد مقاومتی اجرا خواهد شد.