محمدیحجت الاسلام والمسلمین مجتبی محمدی امام جمعه بخش چندار و شهر کوهسار استان البرز در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن توصیه نمازگزاران به تقوای الهی ایام دهه ولایت و ولادت با سعادت امام هادی علیه السلام را تبریک گفت و ضمن بازخوانی وقایع ماجرای غدیر گفت: اهمیت مسئله غدیر و جانشینی حضرت امیرالمومنین(ع) از آنجا حائز اهمیت است که ولایت شرط قبولی اعمال است زیرا باید توجه داشت که دستورات دینی بر اساس دستورات اهل بیت علیهم السلام باشد یا بنا بر نظر غیر ایشان.

وی با بیان اینکه مسئله غدیر فقط یک اتفاق تاریخی  نیست بلکه مسئله دینی و اعتقادی است عنوان کرد: غدیر فقط بحث ولایت حضرت امیرالمومنین علی بن ابیطالب علیه السلام نیست زیرا در خطبه غدیر به تک تک امامان معصوم اشاره شده است و حتی بحث تقلید از مراجع تقلید و پیروی از ولایت فقیه نیز به بحث غدیر مربوط می شود.

خطیب جمعه کوهسار استان البرز با بیان اینکه امنیت امروز کشور ما بخاطر رهبری حکیمانه ولایت فقیه است خاطر نشان کرد: در دوران طاغوت به خاطر بی لیاقتی شاهان قسمتهای اعظمی از خاک کشورمان جدا شد ولی امروز با رهبری شجاعانه امام راحل و مقام معظم رهبری در اقتدار کامل قرار داریم.

وی گفت: غدیر از این نظر اهمیت فراوانی دارد که اگر فراموش نمی شد حوادث تلخ بعد آن مانند صلح امام حسن و شهادت امام حسین علیه السلام اتفاق نمی افتاد و زینب کبری سلام الله علیها به اسارت گرفته نمی شد.

وی با ذکر این سوال از علمای اهل سنت که چرا خلیفه اول و معاویه برای خود جانشین انتخاب کردند ولی رسول خدا انتخاب نکرد گفت: این پذیرفتنی نیست که خلفا و حتی معاویه به فکر امت اسلامی بودند و جانشینی برای خود انتخاب کردند اما رسول خدا (ص) به فکر امت اسلامی نبود.

حجت الاسلام والمسلمین مجتبی محمدی در خطبه دوم نماز جمعه به سالروز کشتار صبرا و شتیلا توسط رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت: این رژیم در اردوگاه آوارگان فلسطینی صبرا و شتیلا جنایت علیه بشریت مرتکب شد.

وی با اشاره به روز ۱۵ ذی الحجه ولادت امام هادی(ع) و تبریک به مناسبت این روز بر اهمیت و فضیلت قرائت دعای پر فیض زیارت جامعه کبیره تاکید کرد.

خطیب جمعه بخش چندار و شهر کوهسار در بخش دیگری از سخنانش ضمن تبریک عید غدیر به بیان واقعه غدیر خم پرداخت و گفت: پیامبر در مقابل دیدگان ۱۲۰ هزار نفر ولایت امیرالمومنین علی علیه السلام را ابلاغ کرد و اولین کسانی که با ایشان بیعت کردند خلفای اول و دوم بودند.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی در ادامه به آغاز هفته دفاع مقدس اشاره کرد ضمن گرامیداشت یاد و خاطر شهدای گرانقدر دفاع مقدس گفت : هرچه داریم به برکت ایثارگری و فداکاری شهدا و نیروهای مسلح کشورمان است.

وی در ادامه به سخنان یکی از مسئولین کشور در تضعیف نیروهای مسلح اشاره کرد و گفت: تضعیف نیروهای مسلح در واقع ارسال دعوتنامه برای داعش و سایر دشمنان برای حمله به مرزهای کشورمان است.

امام جمعه کوهسار استان البرز خاطر نشان کرد: اینکه بگوییم پیشرفتهای اقتصادی آلمان و ژاپن بخاطر نداشتن نیروهای مسلح است سخن اشتباهی است زیرا این کشورها از بزرگترین تولید کنندگان تسلیحات در دنیا هستند.

وی با بیان اینکه این گونه سخنان ولو از روی نادانی امنیت کشور را نشانه گرفته است خاطر نشان کرد : اگر امنیت نباشد اقتصادی هم وجود ندارد و هیچ سرمایه گذاری حاضر نیست در کشوری که امنیت ندارد سرمایه گذاری کند.