حجت الاسلام والمسلمین مجتبی محمدی امام جمعه بخش چندار و شهر کوهسار استان البرز در مراسم جشن عید غدیر که با حضور مردم مومن و ولایتمدار و سادات معظم در امام زاده یحیی علیه السلام روستای دوزعنبر برگزار شد گفت: : منصب ولایت فقیه یک حق الهی است که از جانب پروردگار به یک فقیه عادل و پرهیزگار اعطا می شود.

وی افزود: مردم تنها می‌توانند با همراهی و پشتیبانی از شخص منتصب شده به این مقام، وی را در پیشبرد مقاصد و اهدافش یاری رسانند.

 رئیس بنیاد بین المللی غدیر بخش چندار با بیان اینکه حق حاکمیت و زمامداری مسلمین همچنین منصب امامت و ولایت یک حق خدایی است، تصریح کرد: در ابتدا مقام رسالت از سوی خدا به شخص پیامبر (ص) ابلاغ شد و آنگاه پیامبر حضرت علی (ع) را بنا به فرمان خدا به عنوان خلیفه و جانشین برگزید و پس از او این منصب به امامان معصوم(ع) بعد از خود واگذار شد و حق خلافت فقط به آنان تعلق گرفت و پس از دوران غیبت این حق برعهده فقیهی عادل و پرهیزگار که او نیز ازجانب خدا منصوب شده ، قرار می‌گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به واقعه غدیر خم آن را به عنوان نقطه اصلی و راه اصیل اسلام دانست و افزود: مشروعیت و مقبولیت مساله ولایت و امامت از همین واقعه منشا می‌گیرد.

وی در ادامه سخنانش اظهار داشت: درس بزرگ غدیر این است که اگر امامت‌ها و ولایت پاس بداریم حوادثی مانند کربلا در جامعه اسلامی رخ نخواهد داد.

امام جمعه کوهسار استان البرز با بیان اینکه غدیر ادامه دهنده رسالت انبیا الهی و امامت است تصریح کرد: غدیر اقدام رسمی برای تبیین جهان بینی پیامبر و خط مشی رسمی برای مسلمانان است.

خطیب نماز جمعه کوهسار با بیان اینکه غدیر معرفی قرآن و عترت است افزود: بدون ولایت در جامعه اسلامی به بیراهه رفتن است و ولایت فقیه امروز ادامه دهنده ولایت غدیر خم است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بخش چندار و شهر کوهسار در ادامه یادآور شد: در منطقه ای زندگی می کنیم که پر از آشوب و فتنه است و بی امنیتی در حد اعلای خود قرار دارد ولی با رهبری حکیمانه ولایت فقیه در کشور مان هیچگونه نا امنی نداریم و کسی به خودش جرات تعرض به مرزهای کشورمان را نمی دهد.