حجت الاسلام والمسلمین مجتبی محمدی امام جمعه بخش چندار و شهر کوهسار استان البرز در مراسم جشن عید غدیر که با حضور مردم مومن و ولایتمدار شهر کوهسار در سالن شهید چمران مجتمع فرهنگی تفریحی ایثار برگزار شد بیان داشت: مسئله ولایت و حکومت در تاریخ اسلام امری مهم و سرنوشت‌ساز بوده و بدین معنی است که حکومت اسلامی یک حکومت الهی می باشد.

وی افزود: با تأسیس حکومت اسلامی توسط پیامبر اکرم(ص)، این حکومت باید تا قیامت تداوم یابد چراکه اسلام دینی جاودانه بوده و نیاز است که رهبری پس از ایشان، در رأس هرم حکومتی قرار گیرد.

رئیس بنیاد بین المللی غدیر بخش چندار ادامه  داد: دین مبین اسلام، رهبری و حکومت را صرفاً از آن پیامبر اکرم(ع) و امامان هدایتگر پس از ایشان می‌داند و در زمان غیبت نیز به‌عهده فقیه عادل است.

وی در ادامه سخنانش ابراز داشت: در عصر غیبت کبری نیز پیام غدیر همان پیام ولایت فقیه است و به‌فضل الهی با انفاس قدسی امام راحل(ره) این حکومت با رهبری ولایت تأسیس شده و باید قدردان آنان باشیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بخش چندار و شهر کوهسار استان البرز با بیان اینکه با رهبری حکیمانه و مدبرانه مقام عظمای ولایت از بسیاری از مراحل حساس تاریخ انقلاب همچون فتنه ۸۸ گذشته ایم  خاطرنشان کرد: امروز ملت آگاه و قهرمان ایران و ملل مستضعف بیدار به رهبری ولی فقیه آگاه پی برده‌اند و با درک برکات آن تصمیم گرفته‌اند از این اصل اسلامی ولایت حمایت کنند.

خطیب جمعه کوهسار استان البرز در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: امروز باید پیام غدیر را بفهمیم  و آن را به دنیا ابلاغ کنیم  پیام غدیر این است حکومت ولایت وامامت از سوی خداست،خدا تعیین کننده امام و حاکمیت الهی با امامت و ولایت است.

وی افزود: حاکمیت با امامت و ولایت محور وحدت امت اسلامی است، امت اسلامی در سایه امامت و ولایت می تواند متحد و منسجم شود؛غدیر تداوم عزت و شکوه اسلام و تداوم رهبری امت اسلامی است ما باید در این دهه امامت و ولایت از عید قر بان تا عید غدیر به تبیین فلسفه سیاسی غدیر بپردازیم.

حجت الاسلام محمدی در پایان متذکر شد: در عصر غیبت کبری امام زمان (عج)  پیام غدیر در ولایت فقیه معنی پیدا کرده است و ولایت فقیه استقرار امامت و و ولایتی است که در غدیر تصویب شد  این پیام را باید برسانیم اگر ما به غدیر تمسک پیدا می کردیم امروز این همه دچار تفرقه، اختلاف  و مصیبت در جهان اسلام نبودیم.