حجت الاسلام والمسلمین مجتبی محمدی امام جمعه بخش چندار و شهر کوهسار در خطبه های نماز جمعه این هفته در جمه نمازگزاران و عزاداران حسینی در مسجد جامع روستای آجین دوجین ضمن تسلیت به به مناسبت ایام عزاداری و سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) گفت: جامعه نبوی به خاطر دوری از سنت رسول خدا(ص) و ایجاد بدعتهای فراوان به جامعه اموی تبدیل شده بود و امام حسین علیه السلام با شهادت خود جلوی این بدعتها را گرفتند.

آئین وحدت بخش نماز جمعه در مسجد جامع آجین دوجین

آئین وحدت بخش نماز جمعه در مسجد جامع آجین دوجین

وی با بیان اینکه ولایت یکی از اساسی ترین ستونهای دین مبین است گفت: یکی از بزرگترین دستورات الهی و سنت های نبوی دوستی با اهل بیت بود که در آن زمان به دشمنی و بغض و کینه تبدیل شده بود.

امام جمعه بخش چندار به بدعتهای فراوان بعد از رحلت رسول خدا (ص) اشاره کرد و گفت: خلیفه دوم به صراحت اعلام کرد که بعضی از سنت های رسول خدا را حرام اعلام می کنم و وقتی اینچنین بدعت ها یکی بعد از دیگری جای سنت های اسلامی را گرفته بودند و بالاتر از همه مثل یزیدی در راس حکومت اسلامی قرار گرفته بود امام حسین علیه السلام سکوت را جایز ندانست و قیام کرد.

وی خاطر نشان کرد: یزید انسان هوسران و شرابخواری بود که به هیچ یک از دستورات اسلامی پایبند نبود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بخش چندار و شهر کوهسار در ادامه یکی از درسهای بزرگ سیدالشهدا در روز عاشورا را اقامه نماز اول وقت بصورت جماعت دانست و یاد آور شد: امام حسین به خاطر این نماز شهید و مجروح دادند در حالی که می توانستند نماز را در خیمه برپا کنند ولی آن را در انظار دشمنان و زیر بارانی از تیر و نیزه های دشمنان اقامه کردند تا این به ما درس بزرگ اقامه نماز جماعت در اول وقت را بدهند.

وی با بیان اینکه عزاداران حسینی باید با وضو به محل عزاداری وارد شوند تا برای اقامه نماز اول وقت با مشکل مواجه نشوند خاطر نشان کرد: بزرگترین وظیفه هیئات عزاداری اقامه نماز اول وقت در همه شبهای عزاداری و مخصوصا روزهای تاسوعا و عاشورا است

خطیب جمعه بخش چندار و شهر کوهسار در ادامه با اشاره به فرازهایی از نامه حضرت امام حسین علیه السلام به مردم بصره گفت: در کنار عزاداری ها ، سینه زنی و تعزیه خوانی به دنبال بالارفتن معرفت خود از امام حسین (ع) باشیم.

آئین وحدت بخش نماز جمعه در مسجد جامع آجین دوجین

آئین وحدت بخش نماز جمعه در مسجد جامع آجین دوجین

وی گفت : امام حسین به خاطر احیای ارزشهای اصیل اسلامی علی اصغر شش ماهه اش را فدا کرد، علی اکبرش ارباً اربا شد ، علمدار خود را قربانی کرد، سرش بالای نیزه ها رفت و اهل بیتش به اسارت رفتند.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی در خطبه دوم نماز جمعه به سالروز بمباران شیمیایی شهر سومار توسط جنایتکاران بعثی عراق در سال ۱۳۶۶ گفت: رژیم صدام با حمایت و پشتیبانی کسانی این جنایتها را مرتکب شد که امروز جزو مدعیان حقوق بشر هستند و در راس آنها آمریکای جنایتکار قرار دارد.

ایشان با اشاره به سالروز شهادت سردار رشید اسلام شهید حاج حسین همدانی که در راه دفاع از حریم اهل بیت به شهادت رسید یاد و خاطر ایشان را گرامی داشت.

امام جمعه بخش چندار همچنین از مردم مومن و انقلابی این بخش بخاطر برگزاری و شرکت در مراسم با شکوه تشییع شهید مدافع حرم غلامعلی دولتی قدردانی نمود.

حجت الاسلام والمسلمین مجتبی محمدی در ادامه سخنانش با اشاره به یاوه گویی وزیر اقتصاد آلمان پیش از سفر به تهران و بیان شرط به رسمیت شناختن رژیم جعلی اسرائیل توسط کشورمان گفت: از وزارت خارجه و دستگاه دیپلماسی کشور انتظار داریم از ورود این افراد یاوه گو به کشوری که به پای آن خون شهیدان بسیاری ریخته شده است جلو گیری کنند.

وی از رئیس مجلس شورای اسلامی و وزیر خارجه در لغو دیدار خود با وزیر اقتصاد آلمان قدر دانی کرد.

امام جمعه بخش چندار و شهر کوهسار استان البرزدر بخش پایانی سخنانش به دکتر بهمنی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ، توصیه کرد با حضور در بخش و دیدار مستقیم با مردم به مشکلات انها رسیدگی کند.

لازم به ذکر است آئین وحدت بخش و دشمن شکن نماز جمعه این هفته به مناسبت ماه محرم در مسجد جامع روستای آجین دوجین از توابع بخش چندار برگزار شد.