طی مراسمی با حضور حجت الاسلام والمسلمین مجتبی محمدی امام جمعه بخش چندار و شهر کوهسار خانه زکات شهر کوهسار افتتاح شد.

photo_2016-10-25_11-09-43در این مراسم که با ضحور مسئولین محلی و مودیان نمونه زکات برگزار شد حجت الاسلام محمدی طی سخنانی به بیان مطالبی در مورد اهمیت زکات درآموزه های دینی پرداخت و گفت : درقرآن زکات ونماز درکنار هم آمده است واین نشان می دهد که اهمیت زکات با نماز برابر است و در بعضی احادیث وارد شده است که پس از معرفت و نماز، چیزی به پای زکات نمی رسد و بهتر از آن نیست.

ایشان پرداخت زکات را موجب نزول رحمت الهی دانست و خواستار برنامه ریزی لازم جهت ترویج فرهنگ زکات در جامعه شد

حجت الاسلام محمدی با اشاره به جایگاه رفیع پرداخت زکات و هم ردیف بودن آن با اقامه فریضه نماز، ترویج آن در میان مردم را باعث رونق و شکوفایی در همه بخشهای جامعه به ویژه بخش اقتصادی دانست و اظهار داشت: به موازات آیات قرآن کریم، نقش پر رنگ پرداخت زکات را می توان در احادیث و روایات ائمه معصومین نیز نظاره کرد که همواره این فریضه را در رأس وظایف یک مسلمان واقعی برشمرده اند.

رئیس ستاد احیای زکات بخش چندار در ادامه سخنانش تصریح کرد: شجره طیبه زکات به عنوان  یکی از زیباترین برنامه های دین مبین اسلام است .

وی افزود: خداوند در یک آیه کوتاه در قرآن ‌کریم وضعیت امر زکات را برای ما بیان کرده است و این آیه بیانگر آن است که زکات همانند نماز یک واجب الهی ویک تکلیف شرعی است، زکات قرین نماز قرار گرفته است، مردم باید این تکلیف را ادا بکنند.

در ادامه حجت الاسلام عباسی گفت: طی شش ماهه نخست سال جاری مودیان زکات شهرستان ساوجبلاغ در مجموع رقمی معادل سه میلیارد ریال بابت زکات به کمیته امداد پرداخت کرده اند.

عباسی گفت: ۶۰ درصد زکات جمع آوری شده برای رفع نیاز نیازمندان و محرومان و الباقی برای عمران و آبادانی روستاها و در امور عام المنفعه مصرف می شود.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد ساوجبلاغ اضافه کرد: گام‌های موثری به منظور تقویت این فریضه الهی در استان البرز برداشته شده که در این بین می توان به مشارکت صاحبان واحد های صنفی میادین بزرگ اشاره کرد.

در ادامه این برنامه از دکتر آلبرت نیکوکار مسیحی و برخی خیران و پرداخت کنندگان برجسته زکات شهر کوهسار نیز تجلیل به عمل آمد.

شایان ذکر است یکی از نیکوکاران کوهساری یک واحد ساختمان به مساحت ۱۲۰ متر مربع به عنوان «خانه زکات» را برای ترویج، تبلیغ و جمع‌آوری زکات در این منطقه اختصاص داد.