حجت الاسلام والمسلمین مجتبی محمدی در خطبه اول نماز جمعه این هفته ضمن توصیه نمازگزاران به تقوا و تسلیت به مناسبت ایام اسارت اهل بیت علیهم السلام یکی از علل ماندگاری قیام اباعبدلله را جامعیت آن قیام دانست و گفت: قیام سید الشهدا(ع) قیامی بود که برای ا همه افراد جامعه دارای درس و عبرت است.

mohammadi8-21

ایشان اقامه نماز اول وقت، امر به معروف و نهی از منکر، اخلاص، وفادارای نسبت به دین، ولایتمداری، صبر در برابر مصیبتها، شهادت طلبی، توبه ، اهمیت به دعا، قرآن و عبادت و استغفار را مهمترین درسها و عبرتهای عاشورا خواند و اظهار داشت شهدای کربلا و در راس آنها امام حسین(ع) آنقدر نسبت به دین وفاداربودند که وقتی مشاهده کردند اسلام اموی جای اسلام ناب محمدی(ص) را گرفته قیام کردند و با فداکاری و ایثارگری و شهادت خود ، جلوی اسلام اموی را گرفتند .

وی افزود: امام حسین(ع)و حضرت زینب (س) با نشان دادن صبر زیاد در برابر مصیبتها نمونه و اسوه صبر شدند.

ایشان شهادت طلبی را یکی دیگر از بزرگترین درسهای قیام اباعبدلله (ع) عنوان کرد و گفت: اگر این شهادت طلبی نبود اسلام ناب محمدی(ص) جای خود را به اسلام اموی داده بود و امروز جز ظاهری فریبنده از دین باقی نمانده بود.

حجت الاسلام محمدی از جمله دلایل ماندگاری امام حسین (ع) اهمیت به لقمه حلال و پرهیز از لقمه حرام دانست و گفت: لقمه های حرام و پولهای عبیدلله بن زیاد باعث شد که عده ای که به امام نامه نوشته بودند در مقابل امام بایستند و خون امام زمان خود را بریزند.

وی پرداخت دین و اهمیت به حق الناس را یکی دیگر از مهمترین دلایل ماندگاری امام حسین دانست و تصریح کرد: تا قیام قیامت باید از مکتب امام حسین (ع) درس بگیریم و بدانیم این قیام باعث زنده شدن دین و احیای سنت نبوی شد.

۰۱۱۱۱۱

حجت الاسلام والمسلمین محمدی در خطبه دوم نماز جمعه به مناسبتهای مهم این هفته از جمله سالروز تصویب قانون اساسی توسط مجلس خبرگان در سال ۵۸ ، سالروز ارتحال مفسر بزرگ قرآن علامه طباطبایی در سال ۱۳۶۰ که خدمات شایسته و ارزنده ای به قرآن داشتند ،  آغاز هفته کتاب و کتابخوانی و تقدیر  از همه زحمتکشان این عرصه که جهت رشد علمی جامعه تلاش می کنند و سالروز آزادسازى سوسنگرد و گرامیداشت یا و خاطر همه شهدای دفاع مقدس و انقلاب اسلامی اشاره کرد.

امام جمعه کوهسار در ادامه به سفر پیش روی ریاست محترم جمهوری به استان البرز اشاره کرد و گفت: امیدوارم رئیس جمهوری و هیئت دولت نگاه ویژه ای به این استان داشته باشند زیرا هنوز بسیاری از زیرساختهای استان حل نشده است که امیدوارم با حضور رئیس جمهور حل شود.

وی گفت: امام راحل راجع به استقلال کشور می فرماید امکان ندارد که استقلال به دست بیاید، قبل از اینکه استقلال اقتصادی داشته باشیم. اگر ما بنا باشد که در اقتصاد احتیاج داشته باشیم، در چیزهای دیگر هم وابسته خواهیم شد. و همین طور اگر در فرهنگ، ما وابستگی داشته باشیم، در اساس مسائل وابستگی پیدا می‌کنیم.

خطیب جمعه کوهسار در همین رابطه افزود: اگر دشمن و استکبار قرار شد ما را تحریم کنند با خود کفایی با تحریمها مقابله کنیم .

ایشان با بیان اینکه در بعضی از مسائل در قبل و بعد از انقلاب پیشرفتها واقعا قابل مقایسه نیست خاطر نشان کرد: دانشمندان ، دانشجویان ، صنعتگران، کارگران و کارمندان اگر دست به دست هم بدهند می توانند کشور را به مرحله خود کفایی برسانند.

وی با بیان اینکه باید روحیه ما می توانیم در جامعه زنده شودگفت : دولت باید در کنار حمایت از تولید داخلی جلوی قاچاق کالا را بگیرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بخش چندار خطاب به مردم گفت: اگر می خواهید در دنیا کشوری مستقل باشیم باید از کالای داخلی حمایت کنیم و از خرید کالای خارجی که مشابه داخلی دارد بپرهیزیم.

وی کارخانه ها و صنعتگران را از اهرمهای بسیار مهم اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و خطاب به آنها گفت: صنعتگران و کارخانه داران نیز باید برای بالا رفتن کیفیت تولید داخلی  و ترغیب مردم به خرید تولیدات کشورمان تلاش نمایند .

خطیب جمعه کوهسار استان البرز در بخش دیگری از سخنانش به اعلام نتایج شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اشاره کرد و به نقل از رسانه های آمریکا گفت: دیوانه بر دروغگو پیروز شد.
وی گفت: آمریکایی که ادعای کدخدایی دنیار را دارد در این انتخابات بی آبرو شد و به همه دنیا نشان داد که حقوق بشر آمریکایی ادعایی بیش نیست و کسی که به گفته خودشان حتی آداب گفتگو را بلد نیست را به ریاست جمهوری انتخاب کردند.
خطیب جمعه کوهسار به نشست فصلی احزاب در استانداری البرز واکنش نشان داد و گفت در این نشست وقتی یکی از اعضای حاضر در جلسه نام یکی از سران فتنه را آورد دیگر حضار با سوت و کف به تشویق پرداختند و حتی حرمت ماه صفر را نگه نداشتند.
وی گفت: از کسانی که حتی حرمت روز عاشورا را هم نگه نداشته اند انتظاری نیست ولی وقتی استانداری البرز میزبان عده ای از مسئولین احزاب می شود باید خطوط قرمز نظام را رعایت نماید.
حجت الاسلام محمدی به گوشه ای از حوادث فتنه ۸۸ اشاره کرد و گفت: هم قبل از رای گیری دائماً حرف از تقلب می زدند و هم هنگامی که همسر یکی از مسئولین در پای صندوق رای حاضر شد گفت اگر کاندیدای مورد نظر من رای نیاورد مردم به خیابانها بریزند و دعوت به آشوب کرد و هم زمانی که هنوز رای گیری در صندوقهای اخذ رای ادامه داشت کاندید انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران خود را پیروز انتخابات خواند و باعث شدند عده ای از مردم به خیابانها بریزند.
امام جمعه کوهسار در ادامه افزود: این فتنه گران کسانی هستند که در روز عاشورا صوت و کف زدند و به نمازگزاران ظهر عاشورا سنگ زدند و بانکها و اماکن عمومی را به آتش کشیدند ،عکس امام خمینی رحمت الله علیه را پاره کرده، مساجد را به آتش کشیدند و به پایگاه بسیج حمله کردند ولی با کمال تاسف نامزد ریاست جمهوری مورد حمایت انها نه اینکه اظهار برائت نکرد بلکه در بیانیه ای آنها را امت خداجو نامید.
وی با اشاره به اینکه عده ای از کارکنان نیروی انتظامی و بسیجیان در این حوادث به شهادت رسیدند گفت: عملکرد فتنه گران اینگونه بوده است و امروز هم هنوز اظهار برائت و پشیمانی نکرده اند و در استانداری دولت جمهوری اسلامی اینچنین جولان میدهند و بی حرمتی می کنند.
حجت الاسلام والمسلمین محمدی خاطر نشان کرد: رئیس جمهور و استانداری از این فتنه گران بیزاری بجویند و اگر رافت اسلامی و عطوفت مقام معظم رهبری نبود چوبه اعدام در انتظار سران فتنه بود.

حجت السالام والمسلمین محمدی در پایان ضمن تشکر از نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی از ایشان به خاطر حضور در بخش چندار و پیگیری مشکلات مردمی قدردانی کرد.