حجت الاسلام مجتبیرشیدی امام جمعه موقت بخش چندار و شهر کوهسار در آیین وحدت بخش نمازجمعه این هفته ضمن توصیه نمازگزاران به تقوای الهی جایگاه انسان با تقوا را بسیار بالا دانست تا حدی که شیعه واقعی امیرالمومنین انسانی با تقوی و پرهیزکار است.

حجت الاسلام رشیدی

وی گفت: مقداری از تقوا اکتسابی است و با سختی و تهجد بدست می آید ولی در ادامه راه این عنایت الهی است که باعث بالا رفتن درجه انسان متقی به سمت کمال است.

وی با ذکر حدیثی از پیامبر اسلام عنوان کرد: انسان با تقوا و شیعه باید تمام هم و غم اش در این باشد که رضایت خداوند را جلب و در موقع هرکار بیندیشد آیا این عمل من رضایت خدا را در پی دارد؟و آیا اهل بیت از این کار من راضی و خشنود خواهند شد؟.

رشیدی با بیان اینکه زهد یکی از مراتب تقوا است گفت: زهد یعنی از داشته ها خوشحال نشویم و از دست دادن چیزی موجب ناراحتی و نا امیدی ما از خداوند نشود.

وی با بیان معنی ورع آن را از تقوا بالاتر دانست و گفت: کسی که ورع دارد از اعمال شبهه ناک هم پرهیز می کند.

وی شوق در عبادت و توبه قبل از مرگ و برخواستن برای اقامه نماز شب و عبادات را مهمترین نشانه های انسان های انسان با تقوا دانست و گفت: مومن تمام توکلش به خداست.

خطیب موقت بخش چندار در خطبه دوم نمازجمعه به سالروز تصویب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۵۸اشاره کرد و گفت: همانطور که امام راحل فرمودند در جمهوری اسلامی حکومت قانونی با اسلام است.

وی افزود خداوند حکومت را به پیامبر و اهل بیت طاهرین ایشان تفویض نموده و در نبود ایشان ولی فقیه عهده دار حکومت اسلامی است.

حجت الاسلام والمسلمین رشیدی در ادامه روز دانشجو را به همه دانشجویان کشور تبریک گفت.

وی همچنین شهادت امام حسن عسگری را تسلیت گفت.

خطیب موقت جمعه با اشازه به اعلام رژیم بعث بع عنوان آغازگر جنگ ایران و عراق یاد وا خاطر شهدای دفاع مقدس را گرامی داشت.

رشیدی به تصویب تمدید تحریمهای ده ساله ایران توسط مجالس نمایندگان و سنای آمریکا اشاره کرد و گفت: بدعهدی آمریکا بر همه ملت ایران روشن شده است و این ملت از هیچ تحریمی واهمه ندارد.

وی گفت: برای ما فرقی ندارد چه کسی رئیس جمهور آمریکاست زیرا هریک از دیگری دروغگو تر است.
حجت الاسلام رشیدی با اشاره به سخن امام راحل مبنی بر اینکه آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند گفت: ما همواره شعارمان مرگ بر آمریکا بوده و خواهد بود.

خطیب موقت کوهسار در پایان خاطر نشان کرد: ملت ایران از هیچ کسی نمی ترسد و همواره در بیعتی استوار با رهبر معظم انقلاب قرار دارد.