حجت الاسلام والمسلمین مجتبی محمدی امام جمعه بخش چندار و شهر کوهسار استان البرز در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن توصیه نمازگزاران به پرهیزکاری سالروز  آغاز امامت امامت حضرت مهدی (عج) را تبریک گفت و بر شناخت هرچه بیشتر این امام بزرگوار تاکید کرد.

محمدی

وی با بیان حدیث نبوی که می فرماید هرکس که بمیرئد و امام زمانش را نشناسد به مرگ جاهلیت مرده است گفت: علاوه بر شناخت شناسنامه ای و تاریخی آنحضرت باید ویژگی های والای شخصیتی و ابعاد ولایی و الهی ایشان را نیز بشناسیم و معرفت پیدا کنیم.

وظایف شیعیان در عصر غیبت

خطیب جمعه کوهسار در ادامه یکی از مهمترین وظایف شیعیان در عصر غیبت را الگوپذیری از شخصیت امامان معصوم عنوان کرد و گفت: منتظر واقعی علاوه بر انتظار سعی می کند از نظر اخلاقی و معنوی ارتقا پیدا کنند.

وی در ادامه تاکید کرد: همواره باید به یاد امام زمان باشیم و برای سلامی ایشان صدقه بدهیم و نزدیکی ظهور ایشان دعا کنیم.

امام جمعه بخش چندار در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه حفظ ایمان یکی از سختر ترین وظایف شیعیان در عصر غیبت است تصریح کرد: در روایات حفظ ایمان در دوران غیبت امام زمان به نگهداشتن آتش در دست تشبیه شده است ولذا برای نگهداری ایمان باید به مراجع تقلید و مجتهدان جامع الشرایط رجوع کرد.

حجت الاسلام محمدی زمینه سازی ظهور را یکی دیگر از وظایف منتظران حضرت ولی عصر ارواحنا له الفدا عنوان کرد و خاطر نشان کرد: منتظران واقعی امام زمان(عج) ضمن حفظ دین و ایمان خود به اصلاح جامعه نیز می پردازند و در مقابل انحراف و فتنه سکوت نخواهند کرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بخش چندار در پایان خطبه اول با اعلام برگزاری همایش مهدویت و بانوان منتظر در دفتر امام جمعه از همه بانوان برای شرکت در این همایش و بهره مندی از این همایش دعوت بعمل آورد.

مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی باید عملیاتی شود.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی در خطبه دوم به سالروز تاسیس شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۱۳۶۳ به فرمان حضرت امام(ره) اشاره کرد و گفت این شورا باید در زمینه های فرهنگی عملکرد موثری داشته باشد و در امتداد نظرات رهبری معظم انقلاب قدم بردارد

وی تاکید کرد : نباید مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگ خاک بخورد بلکه مسئولین مربوطه باید مصوبات این شورا را جامع عمل بپوشانند.

خطیب جمعه بخش چندار همچنین سالروز شهادت آیت الله دستغیب توسط منافقین کوردل را یاد آور شد و یاد و خاطر آن فقیه مجاهد را گرامی داشت.

باید اسم حقوق بشر را حقوق ظالمان گذاشت

حجت الاسلام محمدی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به روز جهانی حقوق بشر خاطر نشان کرد: حقوق بشر فقط ابزاری است برای منافع مدعیان آنها زیرا هر وقت منافعشان به خطر می افتد ندای حقوق بشرشان گوش فلک را کر می کند .

وی تصریح کرد: عملکرد آنها نشان داده مظلومین جزء بشر محسوب نمی شوند. وقتی در نیجریه یا یمن و بحرین با پول رژیم سعودی شیعیان مظلوم به خاک و خون کشیده می شوند و در عراق و سوریه از تروریستها حمایت می شود از حقوق بشر خبری نیست پس در واقع باید اسم حقوق بشر را حقوق ظالمان گذاشت .

ضرورت وحدت و تقریب بین مذاهب اسلامی

رئیس شورای فرهنگ عمومی در ادامه سخنانش ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت خاتم الانبیا(ص) و آغاز هفته وحدت گفت: حساب تکفیری ها و سران بعضی از کشورهای اسلامی از مردم اهل سنت جداست و ما اهل سنت را برادران خود می دانیم و در راه این برادری خون شهیدان ما ریخته شده است.
وی همچنین بر ضرورت وحدت و تقریب بین مذاهب اسلامی تاکید کرد.

روشن شدن بدعهدی آمریکا برای بعضی از مسئولین و ضرورت پاسخگویی قاطعهنه دولت به آن

حجت الاسلام والمسلمین محمدی با اشاره به بدعهدی و نقض برجام توسط آمریکا گفت: بالاخره بدعهدی آمریکابرای بعضی از مسئولین که گمان می کردند با مذاکره می توان تحریمها را برداشت روشن شد.

وی با بیان اینکه در این مذاکرات با رهبری هماهنگ می شد ولی متاسفانه به دستورات رهبری عمل نمی شد خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری صراحتاً فرمودند که باید تضمین کتبی از روسای جمهور آمریکا و سایر کشورهای ۵+۱ گرفته شود و به صورت یکجا و در عمل همه تحریمها لغو شود آیا این دستورات رهبری عمل شد؟

وی در ادامه افزود:متاسفانه نه تنها دستورات رهبری پیگیری نشد بلکه هروقت کسی به آنها اعتراض می کرد که چرا به فرامین رهبری عمل نمی شود آنها را دلواپس ، بی شناسنامه ، ترسو و بزدل خطاب می کردند و به جهنم حواله می دادند.

خطیب جمعه کوهسار خاطر نشان کرد: کسانی که از روی دلسوزی نسبت به برجام موضع گیری کردند دلسوزان نظام بودند و این روزها را می دیدند ولی آنها اینگونه با منتقدان رفتار کردند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی کوهسار در ادامه یاد آور شد: مقام معظم رهبری سالها قبل در دهه هفتاد نسبت به بدعهدی آمریکا و اینکه با مذاکره نمی توان تحریمها را برداشت تذکر داده بودند اما مسئولین در این خصوص بی توجه بودند و حتی اوباما را آدم مودبی می دانستند.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی با بیان اینکه مقام معظم رهبری، روسای سه قوه و وزیر خارجه بر اینکه تحریمهای جدید نقض برجام است تصریح کرده اند بیان کرد: از دولت انتظار داریم برخود قاطعانه ای با نقض برجام داشته باشند.

وی گفت: هنوز دولت آمریکا عوض نشده شاهد نقض برجام هستیم پس نباید منتظر باشیم تا تحریمها اعمال شود بلکه باید سریع با این نقض عهد برخورد قاطع نه در گفتار بلکه در عمل شود.

 .
.
 .
.