حجت الاسلام والمسلمین مجتبی محمدی امام جمعه بخش چندار و شهر کوهسار در خبه های نماز جمعه این هفته ضمن توصیه نمازگزاران به تقوی و پرهیزکاری ولادت ولادت پیامبر(ص) و امام صادق(ع) را تبریک گفت و به جلوه هایی از اخلاق و رفتار پیامبر اسلام(ص) اشاره کرد و بیان داشت: ادب ورزی یکی از صفات پیامبر عظیم الشان اسلام می باشد و آنحضرت در این باره می فرماید : به کسی دشنام مده اگر دیگری به دروغ به تو دشنام داد،تو او را به چیزی که می دانی بد دهنی نکن،در این صورت پاداش از آن تو و گناه از آن اوست.

محمدی

خطیب جمعه کوهسار امانت داری را یکی دیگر از ویژگی های بارز رسول اعظم(ص) نام برد و گفت: به خاطر همین ویژگی لقب پیامبر اسلام پیش از بعثت “محمدامین” بود.

وی افزود: دشمنان اسلام پس از اعلام پیامبری ایشان هم او را امانت دار می دانستند و امانتهای خود را نزد ایشان می گذاشتند و به همین خاطر بعد از هجرت آنحضرت از امام علی(ع) خواست چند روز در مکه بماند و امانتها را پس دهد.

حجت الاسلام محمدی حق گرایی را از دیگر ویژگی های منحصر بفرد پیامبر اسلام عنوان کرد و خاطر نشان ساخت: رسول خدا(ص) در شادمانی و خشم جز حق نمی گفت و حق را اعمال می کرد،اگر چه در ظاهر به ضرر خودش یا دوستانش بود و بر دسته شمشیرش نوشته بود:«حق را بگو گرچه در ظاهر به زیان تو باشد»

امام جمعه بخش چندار و شهر کوهسار استان البرز در خطبه دوم نماز جمعه ضمن حمد و ثناء الهی و صلوات بر  پیامبر و فرزندان معصومشان(ع) و توصیه به تقوای الهی به شنبه ۱۷ربیع الاول میلاد پیامبر اسلام (ص) و امام صادق (ع) و نام گذاری این روز به عنوان روز اخلاق و مهرورزی اشاره کرد و خواستار توجه ویژه به سیره اخلاقی پیامبر و امام صادق علیه السلام شد و گفت: همه باید از زندگی این دو اسوه و الگوی دین درس بگیریم.

حجت الاسلام محمدی در ادامه شنبه ۲۷ آذر شهادت آیت الله دکتر مفتح ۱۳۵۸ و روز وحدت حوزه و دانشگاه را یاد آور شد و گفت: حوزه و دانشگاه به عنوان دو نهاد علمی کشور در کنار هم باشند برای جامعه ای پیشرفته و دیندار تلاش کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بخش چندار با اشاره به پیروزی رزمندگان مقاومت در سوریه و آزادسازی شهر حلب گفت: عده ای از کارشناسان گمان می کردند بشار اسد در سوریه شکست خواهد خورد و به فکر جایگزین برای او بودند اما مقام معظم رهبری با صلابت و درایت فرمودند ” اسد باید بماند و پیروزی از آن ملت سوریه است”
خطیب جمعه کوهسار در ادامه افزود: اهمیت آزادسازی حلب همانند آزادسازی خرمشهر در دوران جنگ تحمیلی ولی بسیار پیچیده تر بود و همانطور که امام خمینی فرمود خرمشهر را خدا آزاد کرد و به دنبال آن سرنوشت جنگ تحمیلی تغییر پیدا کرد ان شاء الله با رشادت دلاورمردان مدافع حرم و رزمندگان محور مقاومت، کشور سوریه از لوث وجود تکفیری ها و تروریستهای داعش پاک خواهد شد.
وی در ادامه یاد شهدای مدافع حرم و محور مقاومت از جمعه شهیدان حاج اصغر فلاح پیشه، محمد اینانلو و غلامعلی دولتی را گرامی داشت.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی در ادامه سخنانش در خطبه های نماز جمعه به بیانات رهبری معظم انقلاب در دیدار رئیس تحالف ملّی شیعیان عراق و اعضای اصلی این ائتلاف اشاره کرد و گفت: رهبری معظم انقلاب اسلامی در این دیدار فرمودند هرگاه ایران به آمریکا اعتماد نکرد موفق شد.

ایشان با تأکید بر این‌که توصیه همیشگی مقام معظم رهبری به ما، اعتماد نکردن به آمریکا بوده است، خاطرنشان کردند: حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای فرمودند ما در جمهوری اسلامی ایران، هرگاه این توصیه را رعایت کردیم، سود بردیم و هرگاه به فراموشی سپردیم، ضرر کردیم و آن‌ها برخلاف ادعاهای ظاهری، به‌وهیچ‌وجه به ‌دنبال ریشه‌کن شدن تروریست‌های تکفیری نیستند.

خطیب جمعه کوهسار در پایان به تمدید شدن تحریمهای ده ساله ایران توسط آمریکا اشاره کرد و گفت: رئیس جمهور آمریکا با وتو نکردن این طرح نشان داد که آدم بی اعتمادی است و کسانی که می گفتند اوباما آدم با ادبی است اشتباه کرده اند.

وی تصریح کرد: حتی اگر اوباما هم وتو می کرد باز این طرح با توجه به اجماع نمایندگان مجلس و سنای آمریکا به قانون تبدیل می شد و این یعنی نقض برجام .

محمدی تصریح کرد: آمریکا با این کار برجام آمریکایی را نقض کرد ولی برجام ایرانی همان بود که مقام معظم رهبری فرمودند که اصلا به آن عمل نشد و اگر مسئولین مذاکره کننده به توصیه های رهبر معظم انقلاب گوش فرامیدادند کار به اینجا نمی کشید.

وی با بیان این پرسش که کجاست سازمان ملل و اتحادیه اروپا که از برجام دفاع کنند و جلوی نقض آشکار آمریکا را بگیرند؟ گفت: حتی به انگلیس خبیث استعمارگر هم نباید اعتماد می شد زیرا این کشور سالهاست در ایجاد فتنه و فتنه گری علیه مردم ایران نقش بسزایی دارد و حالا که بعد از مدتها سفارتش در تهران راه اندازی شده  نخست وزیر انگلیس با گستاخی فراوان ایران را دلیل نا امنی منطقه دانسته است.

وی با بیان اینکه کشوری که در فاصله بسیار زیادی از منطقه ما قرار دارد و خود سالهای سال باعث ایجاد فتنه و آشوب در کشورهای منطقه شده است چه حقی دارد که ما را متهم به نا امنی می کند تصریح کرد: ایران اسلامی کشوری است که محور مقاومت را در منطقه رهبری می کند و انتظار ما از دولت و مجلس محترم این است در سطح روابط با انگلستان تجدید نظر کنند زیرا ما احتیاجی به سفیر کشور فتنه گر نداریم.