حجت الاسلام والمسلمین مجتبی محمدی امام جمعه بخش چندار و شهر کوهسار در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن حمد و ثنای خداوند و توصیه نمازگزاران به تقوای الهی  به پیشرفتهای روز افزون بشریت در عرصه های تکنولوژی و پزشکی و هسته ای و… اشاره کرد و گفت: پیشرفتهای علمی زیادی شده ولی از نظر اخلاقی جهان در حال پسرفت است.

photo_2016-12-23_18-57-24

وی با بیان اینکه دانشمندان برای بسیاری از بیماری ها درمان یافته اند ولی برای بسیاری از معضلات اخلاقی چاره ای نیافته اند اذعان کرد: بسیاری از این مشکلات از بی حیایی سرچشمه می گیرد.

ایشان با بیان درجات انسان با حیا تصریح کرد: حیا از تقوا و خوف نیز بالاتر است زیرا انسان با حیا نه به خاطر ترس از خدا بلکه به خاطر شرم از مقام و جایگاه خداوند مرتکب گناهان نمی شود و تقوا هم گناه نکردن است ولی کسی که حیا داشته باشد حتی مرتکب مکروهات هم نمی شود.

وی گفت بیشتر مشکلات اخلاقی به خاطر عدم پایبندی به حیاست.

خطیب جمعه کوهسار در خطبه دوم نماز جمعه به ولادت حضرت عیسی مسیح پیامبر الوالعزم اشاره کرد و بگفت: امام خمینی (ره) در مرود این پیامبر عظیم الشان می فرمایند اقتضای مقام مسیح (ع) اعتراض به طلم و بازداشتن از ظلم بود .

وی توصیه کرد: پاپ و دانشمندان مسیحی باید از این پیامبر درس بگیرند و در مقابل ظلم و ستیز موضع گیری کنند.

ایشان در ادامه سالروز تاسیس سپاه حفاظت امنیت پرواز است را تبریک گفت و زحمات دلاورمردان عرصه امنیت پرواز را ستود.

حجت الاسلام والمسلمین مجتبی محمدی با بیان اینکه چندماه بیشتر به عمر دولت یازدهم باقی نمانده گفت: دولت به جای ارائه شعار های تبلیغاتی و متهم کردن دولت قبل به فکر ارائه کارنامه عملکرد باشد.

خطیب جمعه بخش چندار و شهر کوهسار در ادامه به رونمایی از حقوق شهروندی توسط رئیس جمهور اشاره کرد و گفت: پیگیری حقوق شهروندی خوب است اما مردم مطالبات بسیار جدی تری دارند که اگر دولت به دنبال حقوق شهروندی است باید آنها را نیز مدنظر داشته باشد.
وی با بیان اینکه مطالبات مردم مسائل دیگری است عنوان کرد: یکی از مطالبات مهم مردم پیگیری مفاسد اقتصادی و مسئله حقوقها نجومی است و اینکه چرا دولت پیگیر این مسئله نیست و با آنها برخورد نمی کند؟
امام جمعه کوهسار در ادامه با بیان اینکه یکی دیگر از سوالات مهم مردم این است که چرا حرام خوارها و کسانی که حقوقهای نجومی از بیت المال دریافت کرده اند سخنگوی دولت آنها را ذخایر نظام عنوان می کند؟.
وی تاکید کرد: پیگیری مسئله بیکاری جوانان نیز یکی از مهمترین مطالبات مردم در حقوق شهروندی است که دولت باید پیگیر آن باشد.
حجت الاسلام والمسلمین محمدی در ادامه به یکی دیگر از مطالبات مردم اشاره کرد و گفت: مردم سوال مهمی دارند و اینکه چرا در برجام به آمریکا اعتماد شد و چرا وقتی دلسوزان نظام که به این مسئله مهم انتقاد کردند را به باد ناسزا گرفتند و آنها را لبوفروش و بی سواد خطاب کردند.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: مگر قرار نشد در همان روز امضای برجام همه تحریمها برداشته شود؟ و رئیس جمهور در برنامه زنده تلوزیونی وعده برداشته شدن همه تحریمها به صورت یکپارچه را داد ولی این اتفاق نیفتاد و در عوض تحریمها تمدید شد.
ایشان دلیل تعطیلی کارخانجات را یکی دیگر از سوالات جدی مردم عنوان کرد و گفت: بعضی از این کارخانجات بیش از پنجاه سال قدمت دارند و با تعطیلی آنها مردم نیز بیکار می شوند.
امام جمعه بخش چندار و شهر کوهسار در بخش دیگری از سخنانش عدم برخورد با وزیر راه به خاطر حادثه تصادف قطار را یکی از سوالات اساسی مردم دانست و تاکید کرد: چرا از سازمان محیط زیست خواسته نمی شود تا چاره ای غیر از تعطیلی مدارس برای آلودگی هوا و مسئله ریزگردها ارائه کند و به دنبال اقدام لازم و رفع این پدیده باشد.
وی تصریح کرد: مردم به دنبال شعار و آمار نیستند بلکه مطالبات جدی شان را پیگیری می کنند و با مطرح کردن حقوق شهروندی مشکلات اساسی مردم حل نخواهد شد.
حجت الاسلام والمسلمین محمدی در بخش دیگری از سخنانش به ۹ دی سالروز حماسه غرور آفرین مردم ایران اشاره کرد و ضمن بر شمردن حوادث دوران فتنه از مردم ایران به خاطر بصیرت بالا و دفاع از نظام و رهبری و خلق حماسه ۹ دی تجلیل کرد.
وی یکی از مهمترین دلایل حضور مردم در روز بصیرت و خلق حماسه ۹ دی را اهانت فتنه گران به عاشورا، امام و ارزشهای اسلامی دانست و گفت: مردم ایران وقتی مشاهده کردند که فتنه گران چگونه در روز عاشورا به عزاداران حسینی بی حرمتی کردند با حضور خود در راهپیمایی ۹ دی خط بطلانی بر فتنه کشیدند.
خطیب جمعه کوهسار: بی اهمیتی به آرای مردمی ، ایجاد ناامنی ، آشوب و ضربه زدن به بیت المال و تخریب بانکها و موسسات عمومی و مردمی، آتش زدن مساجد ، مقدس جلوه دادن چهره های منفور و خائن به ملت مانند بنی صدر و حمایتهای علنی دشمنان قسم خورده اسلام و مردم ایران مانند آمریکا، انگلیس، رژیم صهیونیستی اسرائیل و آل سعود را از مهمترین دلایل حضور مردم در خیابانها و ایجاد حماسه غرور آفرین ۹ دی عنوان کرد.
حجت الاسلام والمسلمین محمدی در پایان خاطر نشان کرد: اما مهمترین دلیل حضور مردم در خیابانها و سردادن شعار علیه فتنه گران پاسداری از اصل ولایت فقیه و رکن اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی بود.