شورای فرهنگ عمومی بخش چندار و شهر کوهسار با حضور امام جمعه و سایر اعضا در دفتر امام جمعه برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه ، شورای فرهنگ عمومی بخش چندار و شهر کوهسار با حضور امام جمعه و سایر اعضا صبح روز یکشنبه ۵ دیماه سالجاری در دفتر امام جمعه برگزار شد.

در این جلسه که چیرامون برگزاری مراسمات بزرگداشت ۹ دی برگزار شد حجت الاسلام والمسلمین محمدی طی سخنان با اشاره به اینکه نه دی روزی سرنوشت ساز و بزرگ زرینی در تاریخ ایران به شمار می رود اذعان کرد: در این روز مردم با بصیرت ایران ضمن حضور در مراسم باشکوه نه دی حماسه ای از وحدت و بیعت با رهبری آفریدند که نتیجه آن یاس و نا امیدی دشمنانی بود که بر اثر فتنه و آشوبهای بعد از انتخابات سال ۸۸ برای این نظام نقشه ها کشیده بودند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بخش چندار و شهر کوهسار، ادامه داد: وقتی در روز عاشورا، آن بی حرمتی ها صورت گرفت باعث برانگیخته شدن خشم عمومی مردم شد تا مردم دست های آلوده آنها را ببینند و با عِرق دینی و ملی که داشتند، در روز ۹ دی قیام کرده و پوزه استکبار را به خاک بمالند.

امام جمعه کوهسار در پایان ادامه افزود : حرکت عظیم مردمی در روز نه دی که حرکتی خودجوش بود همچون رودخانه ای، تمامی آلودگی هایی را که در فتنه گران برای مردم ایجاد کرده بودند شست و حقیقت را آشکار کرد.

حجت الاسلام محمدی خاطر نشان کرد : برای به ثمر نشستن درخت انقلاب خونهای زیادی از جوانان به زیمن ریخته شده است و هم اکنون نیز در حال تقدیم کردن شهدای مدافع حرم هستیم و اگر کوتاهی کنیم باید پاسخگوی خون شهدا باشیم.

در ادامه این جلسه پیرامون بزرگداشت ۹ دی بحث و تبادل نظر گردید.

همچنین مصوب شد مراسمی در روز پنجشنبه ۹ دیماه ۱۳۹۵ با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی معاون شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور در مسجد جامع امام حسن مجتبی علیه السلام برگزار شود.