خطیب جمعه کوهسار: اگر از ماشینهای شیشه دودی بیرون بیایید مشکلات مردم را خواهید دید و خواهید فهمید اولویت مردم سوار شدن به هواپیمای نو نیست.

photo_2017-01-20_15-56-23

حجت الاسلام والمسلمین مجتبی محمدی امام جمعه بخش چندار و شهر کوهسار در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به روز جهانی گمرک سخنان مقام معظم رهبری پیرامون نظامات گمرکى و عادت به واردات‏ را یاد آور شد و گفت: یکی از اشکالات ما در بحث اقتصاد این است که نگاهمان به واردات است و به تولید خارجی بیشتر از تولید داخلی اهمیت می دهیم و در واردات هم به اولویتها دقت نمی کنیم.
وی گفت: مقام معظم رهبری به صراحت فرمودند وارد کردن هواپیما جزو اولویتهای کشور ما نیست ولی متاسفانه وقتی هواپیمای ایرباس وارد کشور ما شد وزیر راه جمهوری اسلامی در مراسم استقبال از این هواپیما حضور یافت گویی که شخصیتی جهانی به کشور ما سفر کرده است.
خطیب جمعه کوهسار افزود: اینکه می گویند این هواپیما نو نیست و مرجوعی است موضوع بحث ما نیست اما در شأن وزیر راه کشور جمهوری اسلامی و رئیس سازمان انرژی هسته ای کشورمان نبود که در چنین مراسمی شرکت کنند و برای یک هواپیما اینقدر شادی کنند.
ایشان با اشاره به اینکه یکی از مشکلات اساسی کشور ما مسائل اقتصادی است خاطر نشان کرد: پروژه های عمرانی زیادی در وزارت راه تعطیل شده است و همین چند وقت پیش حادثه ناگوار تصادف دو قطار پیش آمد پس چرا و مگر چند درصد از مردم ما از هواپیما استفاده می کنند که به فکر خرید هواپیما افتاده اند؟.
وی با بیان اینکه قشر متوسط و ضعیف جامعه از اتوبوس و قطار استفاده می کنند گفت: نوسازی ناوگان هوایی خوب است ولی زمانی که امنیت در بخش جاده ای و ریلی برقرار شود بعد به سراغ خرید هواپیما بروند.
امام جمعه کوهسار خاطر نشان کرد : اگر مسئولین از ماشینهای شیشه دودی بیرون بیایند مشکلات مردم را خواهند دید و اولویتها را خواهند شناخت و اخبار تعطیلی کارخانه ها و بی کاری کارگران را خواهند شنید و دیگر به طعنه با منتقدین سخن نخواهد گفت که برای دیدن دستاوردهای برجام عینک بزنید و یا اینکه سوار هواپیمای کهنه شوید.
حجت الاسلام والمسلمین محمدی خاطر نشان کرد: به جای عینک حتی اگر ذره بین هم بزنیم باز دستاورد اقتصادی نخواهیم دید.
وی به مسئولین توصیه کرد: اگر در بین مردم حضور داشته باشید و از اتاقهای خود بیرون بیایید خواهید فهمید اولویتهای مردم سوار شدن به هواپیمای نو نیست .
خطیب جمعه کوهسار در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسکو در تهران و شهادت تعدادی از آتشنشانهای کشورمان گفت: این عزیزان برای نجات جان هموطنانمان جان خود را از دست دادند و به حق شهید هستند و مردم قدر آنها را خواهند دانست و برای همیشه در دلهای مردم ایران زنده خواهند ماند.
وی گفت: در این حادثه شاهد دو پدیده خوب و زشت بودیم در حالی که عده ای از هموطنانمان نیاز به امداد داشتند مردم برای اهدای خون صف گرفته بودند ولی متاسفانه عده ای دیگر به جای کمک به هم نوعان خود با تجمع در محل حادثه و ایجاد مزاحمت برای امدادگران و آتشنشانان از این حادثه دلخراش عکس و فیلم می گرفتند.