حجت الاسلام والمسلمین مجتبی محمدی امام جمعه بخش چندار و شهر کوهسار استان البرز در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن توصیه نمازگزاران به تقوای الهی به بیان تفسیر حدیثی از حضرت امام جعفر صادق علیه السلام پرداخت که می فرماید الْحَیَاءُ خَمْسَهُ أَنْوَاعٍ حَیَاءُ ذَنْبٍ وَ حَیَاءُ تَقْصِیرٍ وَ حَیَاءُ کَرَامَهٍ وَ حَیَاءُ حُبٍّ وَ حَیَاءُ هَیْبَهٍ وَ لِکُلِّ وَاحِدٍ مِنْ ذَلِکَ أَهْلٌ وَ لِأَهْلِهِ مَرْتَبَهٌ عَلَی حِدَهٍ.(۱) بدین معنی که حیاء پنج نوع است :حیاء از گناه ،حیاء از کوتاهی نمودن ، حیاء از روی کرامت و ارجمندی، حیاء از روی حب و دوستی وحیاء از جهت هیبت و عظمت و برای هر کدام از اینها اهلی است و برای اهل هر کدام ، مرتبه جداگانه ای است.

photo_2017-01-27_17-11-46

ایشان در ادامه به یکی دیگر از اقسام حیاء در کلام امام صادق (ع)اشاره کرد و گفت: حیای هیبت یعنی آنقدر یاد و عظمت خداوند در دل او زیاد باشد که از حضور خداوند شرم کند و هنگامی که وقت انجام دستور الهی و فرامین خداوند رسید فقط و فقط خداوند را در نظر داشته باشد و جز او به چیز دیگری فکر نکند.

وی افزود: همانگونه که وقتی در محضر عالم گرانقدری هستیم و آنقدر محو در هیبت و بزرگی او می شویم که به اطرافمان توجه نداریم باید در مقابل خداوندی که بزرگیش به همه عالم و آدم چیره است نیز اینگونه باشیم.

وی گفت: پیامبر اسلام فرمود وقتی بنده ای هنگام دعا دستش را بالا می برد خداوند می فرماید من حیا می کنم که دعای او و حاجت او را برآورده نکنم پس وقتی خداوند از بالا بردن دستهای ما حیا می کند ما چگونه می توانیم از این خدای بزرگ حیا نکنیم.

 امام جمعه بخش چندار و شهر کوهسار استان البرز در خطبه دوم نماز جمعه این هفته ضمن توصیه به حمایت از تولیدات داخلی گفت: بنده از همین تریبون نماز جمعه بارها مردم را به حمایت از تولیدات داخلی و خرید کالای ایرانی توصیه کرده ام و این وظیفه ای همگانی و مورد تاکید رهبری معظم انقلاب و از اصول اولیه اقتصاد مقاومتی است.

وی در ادامه افزود: شرکت ماموت که در حوزه استحفاظی شهر کوهسار قرار دارد باعث اشتغال زایی شده است که از این بابت از آنها قدردانی می کنیم.

۱۳۹۵۱۱۸

*  مصوبه شهرک صنعتی ماموت غیرقانونی است .

امام جمعه کوهسار در ادامه یاد آور شد: ما با تبدیل شدن شرکت ماموت به شهرک صنعتی مخالف نیستیم اما اگر قرار است این اتفاق بیفتد باید با طی شدن مراحل قانونی وبا مصوبه شورای شهر این اتفاق بیفتد.

وی با بیان اینکه طبق بندهای ماده ۷۱ قانون وظایف شوراهای اسلامی شهر، تغییر کاربری زمینهای شهری از وظایف شورای شهر است، خاطر نشان کرد: هیچ مصوبه ای به امضای اعضای شورای اسلامی شهر کوهسار نرسیده است و لذا این طرح غیر قانونی است و باید جلوی آن گرفته شود.

خطیب جمعه کوهسار در پاسخ به این سوال که ممکن است گفته شود که این شرکت قرار نیست از محدوده قانونی شهر خارج شود یاد آور شد: این کلاه شرعی است و در صورتی که جزء حوزه استحفاظی شهر کوهسار محسوب شود باید عوارض را به شهرداری پرداخت کند تا صرف امور زیربنایی این شهر شود.

ایشان خطاب به اعضای شورای اسلامی شهر کوهسار متذکر شد: از طرف مردم از شما انتظار دارم همچنان که تا کنون محکم ایستاده اید و زیر بار مصوبه ای که تضییع کننده حقوق این مردم است نرفته اید همچنان محکم و استوار بایستید.

حجت الاسلام محمدی در ادامه افزود: اگر نیازمندی سرپناه صد متری برای خانواده اش بسازد به بهانه اینکه تغییر کاربری نداده به او خدماتی نظیر آب ، برق و گاز نمی دهند پس چگونه ده ها هکتار از زمینهای کشاورزی به همین سادگی تغییر کاربری داده می شود؟

وی افزود: شورای عالی شهرسازی ایران در مورخ ۳/۳/۹۵ به صراحت این زمینها را با کاربری کشاورزی اعلام کرده و حق تغییر کاربری آنها را به صنعتی ممنوع کرده، پس چگونه بر خلاف مصوبه بالاترین مرجع رسیدگی و تعیین کننده تغییر کاربری در ایران که شورای عالی شهرسازی است این زمینهای تغییر کاربری از کشاورزی به صنعتی داده شده است؟

۱۳۹۵۱۱۸۱

*  سازمان بازرسی و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی به پرونده ورود و از تضییع حق قانون مردم جلوگیری کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بخش چندار و شهر کوهسار در ادامه سخنانش گفت: شورای اسلامی شهر کوهسار با پشتوانه مردم مومن و انقلابی این شهر حق امضای هیچگونه مصوبه ای در این زمینه را ندارد.

وی گفت از سازمان بازرسی و همچنین از نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی انتظار داریم  ضمن ورود به این پرونده از ضایع شدن حق قانونی این مردم جلوگیری نمایند.

* درس مهم مردم و مسئولین در حادثه آتش سوزی پلاسکو

حجت الاسلام والمسلمین محمدی در بخش دیگری از سخنانش ضمن تسلیت مجدد به مناسبت شهادت جمعی از آتشنشانهای فداکارکشورمان در حادثه پلاسکو گفت: درس بزرگ مردم در این حادثه این است که جهت ایمنی محل زندگی و کسب و کار خود تلاش کنند.

وی با بیان اینکه مهمترین نکات ایمنی در این ساختمان رعایت نشده بود یاد آور شد: بهترین راه برای قدردانی از زحمات جهادگران آتش نشانی،  رعایت مسائل ایمنی و همکاری با آنها در هنگام صوانح است.

امام جمعه کوهسار در ادامه با اشاره به اینکه در پی این حادثه دردناک  متاسفانه بعضی به دنبال بازی های سیاسی و حذف کردن رقبای انتخاباتی خود و ایجاد خوراک برای رسانه های غربی و معاند بودند تصریح کرد: مقام معظم رهبری با درایت در پیامی که به همین مناسبت صادر کردند ضمن ابراز همدردی بخاطر این حادثه فرمودند : از همه مسئولان میخواهم همانگونه که در این چند ساعت، تلاش کرده ‌اند کار مجاهدانه ‌ی خود را ادامه دهند و وظیفه­‌ی فوری را بر هر حرف و حدیثی مقدم بدارند.

* دو ویژگی مهم انقلاب اسلامی مردم ایران به رهبری امام خمینی(ره)

ایشان در ادامه ضمن گرامیداشت سالروز ورود تاریخی معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی در ۱۲ بهمن سال ۱۳۵۷ به میهن اسلامی اذعان کرد: انقلاب اسلامی مردم ایران به رهبری امام راحل دو ویژگی اسلامی و مردمی بودن را داراست که با طنین شعار “الله اکبر” در دوران انقلاب توسط مردم نمود پیدا کرده است.

خطیب جمعه کوهسار یاد آور شد: عده ای از فتنه گران به دستور استکبار جهانی قصد داشتند با همین شعار”الله اکبر” در دوران فتنه ۸۸ نظام را سرنگون کنند ولی مردم با حضور میلیونی خود در راهپیمایی روز ۹ دی با همین شعار “الله اکبر” نقشه های خائنانه آنها را بر آب کردند.

۱۳۹۵۱۱۸۲