حجت الاسلام والمسلمین مجتبی محمدی امام جمعه بخش چندار و شهر کوهسار در خطبه اول نماز جمعه این هفته ضمن توصیه نمازگزاران به تقوای الهی به ادامه بحث هفته گذشته پیرامون حیا پرداخت و گفت: حضرت امیرالمونین علی علیه السلام می فرمایند حیاء تمام نیکی ها را بدنبال دارد.

وی افزود : کسی که حیا دارد از خدا می ترسد و ترس از خدا بمعنی انجام واجبات و ترک محرمات است.

ایشان در ادامه سخنی از پیامبر اسلام نقل کردند که می فرماید اگر بخواهیم تمام سخنان انبیاء را جمع کنیم در یک جمله خلاصه می شود و آن هم اینکه کسی که حیاء ندارد هر کاری می تواند انجام دهد. و در روایت دیگری می فرماید کسی که از حیاء محروم شود تمام وجود او شر می شود. و همچنین می فرماید: منافق اگر حیاء داشته باشد من امیدوارم که بخشیده و اصلاح شود.

photo_2017-02-03_16-22-16

خطیب جمعه کوهسار در خطبه دوم نماز جمعه نیز نمازگزاران را به تقوای الهی دعوت کرد و ضمن تبریک به مناسبت ولادت حضرت زینب کبری (س) ایشان را اسوه صبر دانست و گفت: ایشان تنها پرستار بیمار کربلا نبودند بلکه پرستار روح کلی اسلام و جامعه اسلامی بیمار آن زمان بودند.

وی افزود: این بانوی فداکار از روح بیمار جامعه اسلامی آن زمان با ایراد خطبه های روشنگرانه خود پرستاری کردند و همانطور که گفته اند اگر قیام امام حسین نبود اسلامی باقی نمی ماند حرکت حضرت زینب نیز در احیای اسلام ناب محمدی(ص) بسیار موثر بود.

وی همچنین این روز را که به نام روز پرستار و بهورز نامگذاری شده است ، را تبریک گفت.

حجت الاسلام محمدی در ادامه با اشاره به سالروز اعلام همبستگی همافران با انقلاب اسلامی و دیدار تاریخی با رهبر کبیر انقلاب امام خمینی(ره) در ۱۹ بهمن سال ۱۳۵۷ و روز نیروی هوایی و همچنین شکسته شدن حکومت نظامی بفرمان امام خمینی (ره) در ۲۱ بهمن ماه سال ۱۳۵۷ یاد آور شد: انقلاب اسلامی مردمن ایران باعث پرچیده شدن بساط استکبار از این کشور شد.

امام جمعه بخش چندار و شهر کوهسار در ادامه سخنانش به شاخصه های رفتاری آمریکا و استکبار جهانی اشاره کرد و گفت: خود برتر بینی یکی از خصوصیات آمریکای مستکبر است.

وی افزود: آمریکا تنها کشوری است که از بمب اتم استفاده کرده است و در این حال کشور عزیزمان را به داشتن سلاح هسته متهم می کند.

وی خاطر نشان کرد: لشکر کشی به کشورهای افغانستان و عراق و ریخته شده خون مسلمانان بی گناه به بهانه واهی مبارزه با تروریست را از دیگر جنایات امریکا عنوان کرد و گفت: اگر دنبال سلاح هسته ای هستید در کشور خودتان و رژیم صهیونیستی بگردید.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بخش چندار در ادامه به عدم صدور ویزا از سوی آمریکا به هفت کشور مسلمان از جمله ایران واکنش نشان داد و گفت:  آمریکا خود حامی گروهکهای تروریستی و ارسال کننده سلاح به آنهاست همچنان که ترامپ در مناظرات انتخاباتی آمریکا را خالق داعش دانسته و اکنون ایرانی ها را به اتهام حمایت از تروریست متهم می کند

وی یکی دیگر از خصوصیات استکباری آمریکا را حق ناپذیری و حق ناباوری  دانست و عنوان کرد: زندان گوانتانامو و ابو غریب سرآمد همه زندانهای مخوف دنیاست و با اینکه اوباما قول تعطیلی آن را داده بود و عمل نکرد اما ترامپ وعده شکنجه های جدید داده است.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی در ادامه فریبکاری، حیله گری و رفتار منافقانه ، حمایت دروغین از حقوق بشر را از دیگر ویژگیهای استکباری آمریکا دانست و گفت: استکبار جهانی با در اختیار داشتن غولهای رسانه ای دنیا از هر مسئله ای در کشورهای مختلف برای ایجاد آشوب و فتنه سوء استفاده می کند.

وی گفت: وقتی یک متهم امنیتی و سیاسی چند روز غذا نخورد فریاد حقوق بشر آمریکا و دیگر مدعیان دروغین حقوق بشر بلند می شود اما اگر زنان و کودکان مظلوم یمنی ماه هاست که گرسنه مانده اند و در زیر بمباران وحشیانه رژیم آل سعود جان می دهند هیچ کدام از این مدعیان اقدامی نمی کند.

خطیب جمعه کوهسار یاد آور شد زمانی در ایران نوکر دست نشانده آنها بود ولی اکنون رهبری کشور با ولی فقیه عادل و حکیم است.

ایشان در ادامه از همه مردم برای شرکت در راهپیمایی عظیم ۲۲ بهمن دعوت بعمل اورد.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی در پایان ضمن شکر گزاری به مناسبت بارش رحمت الهی از عدم خدمت رسانی به مردم روستاهای دوردست بخش چندار و برف روبی جاده ها انتقاد کرد.

وی گفت : جاده مواصلاتی تعدادی از روستاهای بخش چندار به علت بارش برف سنگین ، بیش از چند روز مسدود شده بود و متاسفانه از سوی مسئولین راهداری شهرستان ساوجبلاغ به بهانه کمبود سوخت و نقص فنی دستگاه گریدر ، خدمتی رسانی به مردم این روستاها بسیار ضعیف بوده است.
خطیب جمعه کوهسار خطاب به وزیر راه و شهر سازی گفت: آقای وزیر راه ! شما که برای خرید یک هواپیما که اولویت اقتصادی کشور هم نبود این همه خوشحال شدید و عکس یادگاری گرفتید، اداره راهداری شهرستان ما فقط یک دستگاه گریدر دارد و توان خدمت رسانی به تمام مردم شهرستان را ندارد.
وی افزود: اگر به میان مردم بیایید خواهید دید اولویت های مردم خرید هواپیمای ایرباس نیست.