حجت الاسلام والمسلمین مجتبی محمدی امام جمعه بخش چندار و شهر کوهسار استان البرز در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن توصیه نمازگزاران به تقوی الهی و ترک معاصی در ادامه بحث حیا آیات ۳۰ و ۳۱ سوره مبارکه نور را تفسیر کرد و گفت: مرتبه و درجه حیای انسانها به خویشتن داری از نگاه به نامحرم بستگی دارد .

۲۲

وی گفت: خداوند در قرآن به مومنین هنگام مواجهه شدن با نامحرم دستور به غض بصر داده است و غض بصر بمعنی بستن چشمان نیست بلکه منظور خیره نشدن به نامحرم است.

وی با بیان اینکه غض بصر شامل مردان و زنان می شود گفت: چشم چرانی و عدم رعایت حیا مقدمه بسیاری از گناهان می باشد.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی در خطبه دوم نماز جمعه ضمن تسلیت به مناسبت شهادت حضرت صدیقه طاهره (س) افزود : همه با هم با سردادن ندای لبیک یا زهرا بیعتی مجدد با فرزند فاطمه زهرا یعنی ولی امر مسلمین حضرت امام خامنه ای داشته باشیم.

وی گفت: دلیل نامگذاری حضرت فاطمه بخاطر این است که شیعیان را هنگام قیامت برای ورود به بهشت شفاعت می کند و بهشت نیز با قدوم مبارک فاطمه زهرا مزین می شود.

ایشان با اشاره به روز سه شنبه ۱۶ جمادی الاول سالروز صدور فتوای تحریم تنباکو گفت: در این حادثه علما پیش قدم شدند و مردم با حمایت از علما این حکم را اجرا کردند و استعمال توتون و تنباکو را تحریم و قلیانها را آتش زدند و این جنبش به حرمسرای ناصرالدین شاه هم رسید و نشان داد که مرجعیت شیعه هیچگاه زیر بار زور نرفته و هیچگاه قرار دادی که برای مردم ایران ننگ باشد را امضا نکرده است .

IMG_2150

حجت الاسلام والمسلمین محمدی در ادامه ضمن گرامیداشت یوم الله ۲۲ بهمن ماه این روز را روز نا امیدی دنیای استکبار از ملت ایران و روز پیروزی اسلام و شکست دشمنان اسلام دانست و گفت: در این روز نوکران آمریکا و رژیم صهیونیستی برای همیشه از این ملت فرار کردند و جمهوری اسلامی در این کشور برپا شد.
خطیب جمعه کوهسار در پاسخ به یاوه گویی و گستاخی رئیس جمهور آمریکا خطاب به او گفت: آقای ترامپ دیر آمده ای! زیرا آن زمانی که شاه این مملکت نوکر و بلهه قربان گوی شما بود و هرچه شما دیکته می کردید ، انجام می داد گذشت و الان در راس این حکومت عالمی مجاهد ، شجاع و جانباز است که شعارش این است که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.

ایشان در ادامه خطاب به رئیس جمهوری گستاخ آمریکا خاطر نشان کرد: اینجا کشور دلاورمردانی همچون، باکری ، همت و حاج قاسم سلیمانی است و اینجا کشوریی اسلامی است که رهبری محور مقاومت را بر عهده دارد که نوکران و مزدوران شما را در منطقه به ذلت کشانده است.

وی افزود: آقای ترامپ! زمانی که کریستف کلمب به گمان اینکه آنجا هندوستان است قاره آمریکا را کشف کرد ایران مهد تمدن بود و امروز با حضور میلیونی خود درر راهپیمایی بیست و دو بهمن ماه مشت محکمی بر دهان مستکبران و یاوه گویان می زند.

IMG_2161

رئیس شورای فرهنگ عمومی بخش چندار در ادامه سخنانش به سالروز صدور حکم تاریخی ارتداد سلمان رشدی توسط حضرت امام خمینی (ره) اشاره کرد و گفت: امام راحل عظیم شأن در پی این نبود که بداند سران کشورهای غربی و مدعیان حقوق بشر درباره او چه فکر می کنند تا آنها را از خود راضی کند، بلکه با صدور این حکم انقلابی فرمان داد هر مسلمانی در هرجای دنیا که می تواند سلمان رشدی و ناشران کتاب او را اعدام انقلابی نماید و اگر نمی تواند به دیگران معرفی کند تا دیگر کسی به خود جرأت اهانت به اسلام عزیز ندهد.

وی گفت: امام عزیز ما انقلابی بود و انقلابی عمل می کرد همانگونه که رهبر عزیزمان انقلابی است و می فرماید من انقلابی هستم.

IMG_2163

همچنین حاج محمد مهدی عبدخدایی دبیرکل جمعیت فدائیان اسلام طی سخنانی پیش از خطبه های نماز جمعه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و شهدای انقلاب اسلامی از رشادت و فداکاری مردم ایران در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی ایران تجلیل کرد.

وی با اشاره به اینکه رهبری امام خمینی(ره) باعث به ثمر نشستن نهال انقلاب شد عنوان کرد: تمام ایدئولوژی های مطرح قرن حاضر مبنی بر زندگی دنیوی و بر اساس حفاظت از منافع سرمایه داران و مستکبران ارائه شده بود ولی ایدئولوژی انقلاب اسلامی که توسط امام خمینی(ره) مطرح شد تضمین کننده حقوق مظلومین در برابر سرمایه داران و مستکبران بود.

IMG_2138

عبد خدایی با بیان ضعف های اقتصادی-سیاسی،نظامی و امنیتی دوران طاغوت خاطر نشان کرد: نظام شاهنشاهی کاملا وابسته به آمریکا بود و توانایی اداره کشور به تنهایی را نداشت و استعمار انگلیس و آمریکا نیز تا می توانستند منابع این کشور را به تاراج بردند.

وی افزود شاه، دولتمردان و وزرای زمان طاغوت دست نشانده استعمارگران و عده زیادی از آنها عضو لژ فراماسونری بودند و تعهد آنها برای خدمت به استعمارگران بیشتر از مردم ایران بود.

دبیر کل فدائیان اسلام در پایان گفت: امام خمینی(ره) شخصیتی بود که روحیه ملی و اسلامی مردم ایران را به آنها برگرداند و آنها را به اوج عزت و افتخار رساند و امروز نیز با رهبری مقام معظم رهبری به سوی نابودی آمریکا و ابر قدرتها حرکت می کنیم.

شایان ذکر است مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن مردم بخش چندار با حضور با شکوه مردم مومن و انقلابی از مرکز آتش نشانی شهر کوهسار آغاز و با سخنرانی حاج محمد مهدی عبد خدایی دبیر کل فدائیان اسلام در مصلی نماز جمعه پایان یافت.

IMG_2157