حجت الاسلام محمدمهدی محمدی امام جمعه موقت شهر کوهسار در خطبه اول نماز جمعه این هفته ضمن توصیه به تقوی الهی گفت: خداوند بشر را بعنوان اشرف مخلوقات معرفی کرده و انسان توانایی دارد که افسار آسمان و زمین را بدست بگیرد اما مشروط می باشد که ارتباط با حضرت حق بر قرار کند و این محقق نمی شود مگر با تقوا و حفظ حریم خدا

۷۷۶۷۶۷۷۶۷۶

وی افزود:  انسان با تقوا سعی می کند مزه گناه در ذائقه اش ننشیند. تکرار گناه در ذهن و ذائقه شیرین می شود گاهی فکر می کند اگر گناه نکند زندگیش نمی چرخد.

وی با بیان اینکه با انجام دادن گناه از خدا دور می شویم تصریح کرد:  نیاز نیست با آمدن بلای آسمانی ما را مواخذه کنند، همین که خداوند مزه عبادت را از ما می گیرد خودش بزرگترین عذاب است، و کار بجایی می رسد که انسان دیگر حوصله عبادت ندارد و از پرستش خدا لذتی نمی برد.

محمدی افزود: جمعه ها روز موعود ماست همه خوبان آرزوی دیدن امام زمان را دارند پس بیایید خودمان را محک بزنیم ببینیم چقدر به تقوا پایبند بوده ایم ، در نیت ها گفتارها عمل هایمان چقدر خدا را مد نظر داشته ایم .

خطیب موقت جمعه بخش چندار در خطبه دوم نماز جمعه به دیدار مردم ولایت مدار تبریز با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: حق مطلب این است در جهان اسلام واقعا شخصیتی را به بصیرت و آگاهی به اندازه مقام معظم رهبری سراغ نداریم ایشان نقشه اسلام را می داند و اینکه در کدام از این مسیر قرار داریم .

وی با بیان اینکه حقایق و باطن صحبتهای معظم له را باید درک کنیم و جامه عمل بپوشانیم افزود: باید حلقه های متعددی تشکیل بدهیم بعد از سخنرانیها ، حول محور بیانات ایشان بحث و گفتکو کنیم تا به یک ادبیات مشترک برسیم و همراهی تحقق پیدا کند و مسیر آرمانی را برای انقلاب طی خواهیم کرد تا با رهبری ایشان شاهد حضور حضرت قائم (عج) باشیم.

حجت الاسلام محمدی ضمن قدردانی از حضور باشکوه مردم در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن گفت:  باران رحمت الهی بود که در کوچه ها و خیابانها و شهرها جریان پیدا کرد و همه دسیسه های دشمنان را بهم ریخت.

وی تاکید کرد: اگر مسئولین به این باور برسند که با تکیه به مردم می توانند خودشان مشکلات را از سر راه بردارند قطعا پیروز خواهیم بود.

وی با بیان اینکه مردم از مشکلاتی مانند بیکاری و وضعیت اقتصادی رنج می برند خاطر نشان کرد: حضور مردم به معنای عدم گله مندی نیست و هیچ کسی حق ندارند آن را مانور انتخاباتی خود قرار دهد ، مسئولین مشکلات مردم را بر طرف کنند و به جای شعار وارد عمل شوند.

امام جمعه موقت کوهسار در ادامه سخنانش طرح مباحثی مانند آشتی ملی را خدعه دشمنان نظام اسلامی دانست و گفت: گناه فتنه گرانی که باعث آشوب و تحریمهای بسیاری بر علیه ملت ایران شدند غیر قابل فراموشی است و اگر تدبیر حضرت آقا نبود مردم حقشان را کف دستشان می گذاشتند و سران فتنه را به جزای اعمالشان می رساندند.

محمدی گفت: سران فتنه باید در انظار مردم عذرخواهی کنند و قوه قضاییه هم خیانتهای این افراد را رسیدگی کند.

وی با اشاره به ایام فاطمیه نسبت به رعایت حرمت این ایام توسط متولیان فرهنگی تاکید کرد.