SAM_0496حجت الاسلام والمسلمین محمدی امام جمعه بخش چندار و شهر کوهسار در خطبه اول نمازجمعه ضمن توصیه نمازگزاران به تقوی به ادامه بحث هفته های گذشته پیرامون حیا اشاره کرد و گفت خداوند در قرآن می فرماید مردان و زنان مومن دستور دارند که به نامحرم خیره نشوند زیرا چشم چرانی دلیل عمده بسیاری از گناهان و عامل فروپاشی خانواده هاست.

وی گفت: در برخورد با نامحرم باید سنجیده و با احتیاط باشد و طوری عمل نشود که باعث گمان بد شود.

وی افزود: حضور در فضای مجازی و چت کردن با نامحرم باید حذر کرد تا باعث دوستی های حرام نشود در محیطهای که مسئله محرم و نامحرم رعایت نمی شود آماغر طلاق بالاست.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی در خطبه دوم نمازجمعه به روز امور تربیتی اشاره کرد و گفت : خانواده نقش بسیار مهمی در تربیت فرزندان دارد و مدرسه و دانشگاه نیز نقش مکمل دارند که هر کدام باید به صورت بایسته و شایسته نقش خود را ایفا کند .

وی در ادامه سالروز ارتحال مرجع عالیقدر حضرت آیت الله فاضل لنکرانی را یاد آور شد و از مقام علمی و انقلابی این مرجع فقید تجلیل کرد.

خطیب جمعه کوهسار در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به سالروز شهادت صدیقه طاهره حضرت فاطمه زهرا(س) و تسلیت این ایام حضرت فاطمه الزهرا (س) را شهیده راه ولایت عنوان کرد و گفت : همه ما باید ولایتمداری را از ایشان یاد بگیریم.

وی با بیان اینکه حضرت زهرا(س) مدافع حریم ولایت بود و حتی در هنگام شهادت هم دست از ولایت بر نداشت افزود: عیار ولایتمداری ایشان در حدی بود که وصیت کرد حضرت امیرالمومنین(ع) شبانه او را دفن کند تا کسانی که ضد ولایت بودند در مراسم تشیع او شرکت نکنند و از قبر ایشان با خبر نشوند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی کوهسار در ادامه تصریح کرد: زنان مسلمان باید علاوه بر ولایتمداری حجاب و حیا را از ایشان الگو بگیرند.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به پایان سال اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل و دستور رهبری مبنی بر ارائه گزارش از سوی سه قوه در این خصوص گفت: دولت باید در خصوص امداد به سیل زدگان جنوب و مقابله با بحران ریزگردها در خوزستان که باعث قطعی آب و برق شده است سریعتر عمل کند.
وی با بیان اینکه مردم استانهای کرمان، سیستان و خوزستان خدمات زیادی به این انقلاب کرده اند و در دوران جنگ شهدای بسیار زیادی را تقدیم انقلاب کرده اند خاطر نشان کرد: اینکه همه مسائل و مشکلات را به گردن دولت قبل بیاندازند پذیرفتنی نیست و مقام معظم رهبری نیز به صراحت بر این نکته تاکید داشته اند.

امام جمعه کوهسار با بیان اینکه قریب چهار سال از عمر دولت گذشته است تاکید کرد: به جای اینکه دنبال مقصر بگردید به وظیفه تان عمل کنید.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بخش چندار به پهن شدن فرش قرمز برای بازدید از تصفیه خانه شهر اهواز توسط مسئولین اشاره کرد و این حرکت را مایه شرمساری عنوان کرد و گفت: در خوزستانی که هشت سال توسط رژیم بعث عراق بمباران شد حالا برای بازدید از تصفیه خانه آب باید برای مسئولین فرش قرمز پهن شود!

وی افزود: ریه مردم مظلوم خوزستان از بین رفت و آقایان به دنبال تشریفات و تجملات هستند.

ایشان با بیان اینکه این انقلاب متعلق به مستضعفان است و این گونه تشریفات خلاف نظر امام راحل و مقام معظم رهبری است اذعان کرد: وزرایی که چند هزار میلیارد سرمایه دارند نمی توانند به فکر مردم مستضعف باشند.

حجت الاسلام محمدی در ادامه به برگزاری اجلاسی امنیتی مونیخ اشاره کرد و گفت: در این اجلاس مثلث شومی علیه ایران به وجود آمد که یک سر آن رژیم صهیونیستی و دو سر دیگر آن ترکیه و رژیم آل سعود بودند.

وی افزود: سران ترکیه و آل سعود جای آمریکا و انگلیس را در دشمنی با ملت ایران گرفته اند.

وی با بیان اینکه ترکیه و آل سعود برای دشمنی با ملت ایران با رژیم صهیونیستی کاملا هماهنگ شده اند گفت: وزیر جنگ رژیم اشغالگر قدس به صراحت از عربستان حمایت کرده و ایران را به تهدید عربستان متهم کرده و وزیرخارجه آل سعود دقیقاً همان اتهامات را بر علیه ایران تکرار کرده است.

وی افزود: ترکیه ای که هنوز چند ماه از کودتای آمریکایی بر علیه اردوغان نمی گذرد ، با روی کار آمدن ترامپ به آغوش آمریکا بازگشته و علیه ایران موضع گیری می کند و این نشان از حماقت سران ترکیه دارد.

خطیب جمعه کوهسار در ادامه افزود: این اتحاد شوم را به فال نیک می گیریم زیرا دست سران ترکیه و آل سعود برای ملتهای مسلمان رو شده است و همه فهمیده اند که اینها طرفدار و نوکر رژیم صهیونیستی هستند و ادعاهای آنها برای حمایت از فلسطین دروغی بیش نیست و دخالتهای آنها در عراق و سوریه در جهت خدمت به منافع رژیم اشغالگر قدس است.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد به زودی شاهد نابودی رژیم صهیونیستی و رژیم آل سعود خواهیم بود.