حجت الاسلام والمسلمین محمدی امام جمعه بخش چندار و شهر کوهسار در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن توصیه نمازگزاران به تقوا و پرهیزکاری در ادامه بحث حیاء گفت: حیا در چشم ها ظاهر می شود و پیامبر اسلام در همین رابطه می فرماید یک نگاه شهوت آمیز یک عمر پشیمانی را در پی خواهد داشت.

محمدی

ایشان با اشاره به پدیدار شدن بعضی از جنایات هولناک در جامعه علت بسیاری از آنها را تماشای فیلم های مبتذل توسط جنایتکاران از شبکه های ماهواره ای و فضای مجازی دانست و گفت: فضای مجازی مکانی مسموم است و مسئولین ذی ربط باید فکری برای آن بکنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی به عضویت بعضی از مسئولین در شبکه های اجتماعی فیلتر شده اشاره کرد و گفت: متاسفانه بعضی از مسئولین دور زدن قانون و بی قانونی را اینگونه به مردم آموزش می دهند و خودشان در حال زیر پا گذاشتن قانون هستند.

وی هدف از نمایش فیلم های مبتذل از شبکه های ماهواره ای و اجتماعی از بین بردن بنیان خانواده دانست و توصیه کرد : خانواده ها از تماشای اینگونه فیلم ها پرهیز کنند زیرا چشمی که اینگونه به فیلم های مبتذل و مستهجن نگاه کند حیاء از او گرفته می شود و این سرچشمه بسیاری از گناهان و جنایتها خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین مجتبی محمدی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته با اشاره به انتخابات پیش روی ریاست جمهوری وشوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: در تعیین نامزد مورد نظر خود بیشتر به برنامه های ارائه شده دقت کنید و به کسی که برنامه داشته باشد اعتماد کنید و به تخریبها و شعارها توجهی نداشته باشید.

خطیب جمعه کوهسار خطاب به هیئت نظارت بر انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا یاد آور شد: با دقت بررسی و به وظیفه شرعی و قانونی خود عمل کنید و هر کس که ادعای رفاقت و ارتباط با بنده و دفتر اینجانب داشته باشد بررسی بیشتری نسبت به او شود.

وی با بیان اینکه درب دفتر امام جمعه به روی همه باز است و ممکن است روزانه افراد زیادی به دفتر اینجانب مراجعه کنند تصریح کرد: این نباید دلیلی بشود تا هیئت محترم نظارت در بحث تایید صلاحیت به سادگی از کنار آنها بگذرد بلکه اتفاقاً بررسی بیشتری بعمل آورند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بخش چندار و شهر کوهسار در ادامه با اشاره به اینکه انتخابات شورای اسلامی بسیار مهم و سرنوشت ساز است ، از مسئولین شهری خواست آنها نیز بصراحت اعلام کنند تا هیئت نظارت از کسانی که با آنها رفاقت یا ارتباط دارند نظارت بیشتری بعمل آورد.

وی با بیان اینکه از شخص خاصی در انتخابات حمایت نخواهد کرد خاطر نشان کرد: بنده نیز رای خود را پس از بررسی و شنیدن برنامه های نامزدهای انتخابات و رسیدن به حجت به صندوق رای خواهم انداخت.

حجت الاسلام محمدی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با دست اندرکاران  راهیان نور گفت: یکی از نکات بسیار مهم سخنان رهبر معظم انقلاب این بود که ایشان فرمودند: احساس ضعف موجب تشویق به حمله خواهد شد.

وی افزود: اگر مسئولین ما در زمان مذاکرات با بی تدبیری از اثرات تحریمها سخن گفتند و حتی آب خوردن ما را به تحریمها گره زدند دشمن حواسش جمع بود و دقیقاً همانجا یعنی اقتصاد را نشانه گرفت.

ایشان با اشاره به نامگذاری سال ۱۳۹۵ توسط مقام معظم رهبری به عنوان سال “اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل” تنها راه رهایی کشور از مشکلات اقتصادی را عمل به اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: دولت به جای گزارش رفت و آمد هیئت های خارجی به کشورمان کارنامه خود را در عمل به اقتصاد مقاومتی ارائه دهد.

امام جمعه کوهسار در ادامه با ذکر این پرسش که آیا دستاورد رفت آمد این هیئتهای خارجی جز تعطیلی کارخانجات و بی کاری کارگران بوده است؟ یاد آور شد: در دوران تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری آقای روحانی گفت: مردم به آمارها نگاه نمی کنند بلکه به سفره و جیبشان نگاه می کنند، اکنون این سخن را به ایشان می گوییم جناب آقای #روحانی رئیس جمهور محترم! مردم هنوز به آمارها نگاه نمی کنند بلکه به جیب و سفره شان نگاه می کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهر کوهسار در ادامه سخنانش با شاره به سالروز درگذشت جانسوز یادگار امام ، مرحوم حجت ‏الاسلام والمسلمین حاج سیداحمد خمینی در ۱۳۷۳ ایشان را یادگار امام و یار صدیق امام و رهبری خواند و گفت : مرحوم حاج سید احمد آقای خمینی(ره) تا زمانی که در قید حیات بودند ولایتمداری خود را به اثبات رساندند و در وصیت نامه خویش نیز فرزندانش را اینگونه توصیه کردند : به حسن و برادرانش این توصیه را می‏نمایم که همیشه سعی کنند در خط رهبری حرکت کنند و از آن منحرف نشوند که خیر دنیا و آخرت در آن است و بدانند که ایشان موفقیت اسلام و نظام و کشور را می‏خواهند. هرگز گرفتار تحلیل‏های گوناگون نشوند که دشمن در کمین است.

حجت الاسلام محمدی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به سالروز وفات حضرت ام البنین و روز تکریم از مادران شهدا ، قدردانی از خانواده های معظم و معزز شهدا مخصوصاً مادران بزرگوار شهدا را وظیفه ای همگانی عنوان کرد و تصریح کرد: همه مردم و مخصوصاً مسئولین ادارات برای خدمت رسانی به این عزیزان تمام تلاش خود را بنمایند و اگر پدر یا مادر شهیدی برای انجام امور اداری به یکی از ادارات تشریف برد رئیس آن اداره شخصاً امورات خانواده شهدا را پیگیری نماید و به دیگران ارجاع ندهد.

خطیب جمعه کوهسار در ادامه به سالروز صدور فرمان حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر تأسیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۸ و روز بزرگداشت شهدا اشاره کرد و گفت: بنیاد شهید مسئولیت بسیار خطیری در خدمت رسانی به خانواده های شهدا دارد و نباید در این مورد کوتاهی کند.

ایشان با بیان اینکه تاکنون مسئولی از بنیاد شهید و امور ایثارگران نه به دفتر ما مراجعه کرده ، نه در نماز جمعه حضور پیدا کرده است تا گزارشی عملکردی به مردم ارائه دهد و نه حتی در مراسمات یادواره شهدا شرکت کرده است خواستار خدمت رسانی بیشتر این بنیاد انقلابی به خانواده های معظم و معزز شهدا شد.

امام جمعه کوهسار در بخش دیگری از سخنانش از عملکرد کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان ساوجبلاغ و مدیریت آقای قاسمی قدردانی کرد و پیشنهاد کرد با هماهنگی کمیته امداد و شهرداری مکانی در نظر گرفته شود تا لوازم ضروری زندگی خانواده های نیازمند تامین شود.

ایشان در پایان به سالروز انفجار بمب در نماز جمعه تهران در سال ۱۳۶۳ توسط منافقین کوردل و تلاش عده ای در تطهیر منافقین و همچنین سالروز بمباران شیمیایی شهر حلبچه توسط رژیم صدام و ضرورت شناسایی و معرفی حامیان مالی و تسلیحانی رژیم صدام تاکید کرد.