نشست خبری حجت الاسلام والمسلمین مجتبی محمدی امام جمعه محترم بخش چندار و شهر کوهسار استان البرز ظهر امروز چهارشنبه ۶ اردیبهشت ماه سال جاری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه کوهسار حجت الاسلام والمسلمین محمدی در این نشست گفت: به برکت انقلاب اسلامی تمام مسئولین نظام مقدس جمهوری اسلامی توسط مردم عزیز ایران انتخاب می شوند، چه به صورت مستقیم و چه غیر مستقیم ، و این مردم هستند که سرنوشت خود را رقم می زنند.

وی افزود: ان شاء الله در ۲۹ اردیبهشت سال جاری دو انتخابات مهم و سرنوشت ساز در پیش رو داریم که یکی در عرصه ملی یعنی انتخابات ریاست جمهوری و دیگری در عرصه شهری و روستایی یعنی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، تجلی پیدا می کند.

وی با بیان اینکه انتخابات ریاست جمهوری اهمیت بالاتری دارد خاطر نشان کرد: ان شاء الله مردم نیز همانند گذشته با حضور پرشکوه خود در پای صندوقهای اخذرای با انتخاب فرد اصلح به پیشرفت ممکلت کمک و بار دیگر دشمن را ناکام خواهند گذاشت.

حجت الاسلام محمدی تصریح کرد: نظارت در انتخابات ریاست جمهوری وظیفه شورای محترم نگهبان قانون اساسی که متشکل از فقها و حقوقدانان است که نظارت کامل و جامعی خواهند داشت و این نظارت استصوابی می باشد ولی در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا که برای مدیریت شهری و روستایی حائز اهمیت است و باید افرادی انتخاب شوند که امین مردم و پیگیر رفع مشکلات آنها و مطالبه گر از مسئولین برای احقاق حق مردم باشند که نظارت این مهم با شورای نگهبان قانون اساسی نیست و این باعث دغدغه می شود.

امام جمعه کوهسار با بیان این پرسش که وظیفه هیئت نظارت چیست؟ بیان کرد: بعد از استعلام از مراجع چهارگانه و بعد از مرحله بررسی هیئت اجرایی نوبت به هیئت نظارت می رسد که باید دقیقتر از هیئت اجرایی عمل کند و اگر هیئت اجرایی به ناحق کسی را رد یا تایید کرده باشد هیئت نظارت باید اصلاح کند و حتی اگر در استعلامات از مراجع چهارگانه حق کسی ضایع شده باشد، هیئت نظارت می تواند مدارک را از دستگاه مربوطه بخواهد و اگر مدارک کافی نبود می تواند به نظر خود عمل کند چون استعلامات هم وحی منزل نیست و احتمال اشتباه ولو نادر در آن وجود دارد و اگر نظارت اینگونه نباشد که هیئت نظارت تشریفاتی می شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بخش چندار در ادامه با بیان اینکه در بحث نظارت در انخابات شورای اسلامی بخش چندار الحمدلله مشکلی نداشته ایم زیرا افرادی که اهل بخش چندار هستند در آن حضور داشته که شناخت کاملی از مردم ، منطقه و معتمدین داشتند گفت: ولی مشکل اصلی در هیئت نظارت شهرستان است که وظیفه نظارت بر انتخابات شورای اسلای شهر کوهسار را بر عهده دارد و متاسفانه حتی یک نفر از اعضای آن هم اهل کوهسار نبوده اند و وقتی ناظری اهل محلی نباشد به طبع شناخت کاملی از همه نامزدهای انتخاباتی شورای اسلامی شهر ندارد ، پس باید از روحانیون محلی، هیئات امنای مساجد، ستاد نماز جمعه، شورای حل اختلاف و خانواده های معظم شهدا و افراد متدین و بی غرض تحقیق کند.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی افزود: در این دوره متاسفانه شخص محترمی را به دلیل اشتهار به فساد و متجاهر به فسق بودن رد صلاحیت کرده اند در حالی که اگر در تمام شهر کوهسار جستجو شود آدمی با این ویژگی که اشتهار به فساد داشته باشد، پیدا نخواهید کرد، و در جایی دیگر فرد دیگری را به دلیل عدم التزام به قانون اساسی رد کرده اند که اگر این صحیح باشد چرا تا کنون با او برخورد قانونی نشده است و این اشکلال به خاطر عدم شناخت منطقه و مردم است که با آبروی افراد بازی می شود و حال که این چنین شده چه کسی باید پاسخگو باشد؟

خطیب جمعه بخش چندار و شهر کوهسار در ادامه سخنانش با بیان اینکه برای این انقلاب شهدای بسیار زیادی را تقدیم کرده ایم و مقام معظم رهبری نیز در مورد جذب حداکثری و دفع حداقلی توصیه صریح و مستقیم دارند اظهار داشت: پس چرا با عملکرد نادرست باعث دفع عده ای از مردم از انقلاب شویم؟ آیا آبروی افراد در دین اسلام سفارش نشده است؟ چه کسی مقصر است؟

حجت الاسلام محمدی در پایان اظهار کرد: انتظاری که از هیئت عالی نظارت استان البرز داریم این است که با تحقیق از معتمدین شهر کوهسار که عرض کردیم بحق تصمیم گیری کنند و در راستای انتخابات پر شور و سالم زمینه حضور حد اکثری مردم در پای صندوقها اخذ رای را فراهم آورند.