امام جمعه کوهسار گفت:

برخلاف وعده رئیس جمهور برجام سودی برای کشور نداشت/از برجام و بدعهدی آمریکا درس بگیرید.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی امام جمعه بخش چندار و شهرکوهسار استان البرز در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن توصیه به تقوای الهی به روز شوراها و هفته شهر و شهروند اشاره کرد و ضمن توصیه باشکوه در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا خاطر نشان کرد: مردم در بررسی اصلح به کسی رای بدهند که شجاع و آشنا به امورات شهر و روستا باشد و به فکر مردم باشد رای بدهند و به کسی که به فکر جیب خودش باشد رای ندهند.

ایشان توجه به قومیتها و جناحها و خویشاوندی را از معضلات انتخابات دانست و از مردم خواست برای آبادانی شهر و روستا به این امور توجه نکنند.

خطیب جمعه کوهسار در ادامه با اشاره به شهادت جمعی از مرزبانان کشورمان در منطقه مرزی میرجاوه توسط تروریستهایی که از کشور پاکستان حمله کرده بودند تاکید کرد: از وزارت خارجه و دستگاه دیپلماسی انتظار پیگیری جدی و محکم داریم.

حجت الاسلام محمدی در ادامه اظهار داشت:  رئیس جمهور وعده داده بود که بعد از برجام همه تحریم‌ها به صورت یکپارچه برطرف خواهد شد و بسیاری از مشکلات حل می‌شود ولی در عمل اینچنین نشد.

وی تأکید کرد: در این راستا علیرغم تعهد ایران به برجام، آمریکا در زمان اوباما به برجام لگد زد و دیوانه‌ای مانند ترامپ هم که اصلا به برجام اعتقادی نداشته و ندارد.

امام جمعه کوهسار افزود: متأسفانه دستگاه دیپلماسی و دولتمردان به جای درس گرفتن از این موضوع به فکر برجام‌های ۲ و ۳ بودند و اگر دلسوزان نظام از این کار جلوگیری نمی‌کردند ممکن بود بعد از مسئله هسته‌ای به مسائل غیرهسته‌ای هم بپردازند.

وی با بیان اینکه مسؤولان دستگاه دیپلماسی برای رسیدن به توافق برجام زحمات زیادی کشیدند گفت: اما آمریکا همان آمریکای بدعهدی بود که مقام معظم رهبری فرمودند و همه مردم نیز می‌دانستند.

محمدی در ادامه خطاب به مسؤولان عنوان کرد: از برجام و بدعهدی آمریکا درس بگیرید و به جای توجه به خارج از مرزها و نشان دادن ضعف‌های کشور به توانایی‌های داخلی توجه کنید.

امام جمعه کوهسار با اشاره به اینکه آمریکا دشمن ما است و دشمنی او با دولت‌ها نیست بلکه با مردم و اسلام است خاطرنشان کرد: مردم ایران روز ۲۹ اردیبهشت با حضور در پای صندوق‌های رأی مشت محکمی بر دهان آمریکا و استکبار جهانی خواهند زد و آنها را ناامید می‌کنند.

 وی در بخش دیگری از سخنانش انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا را بسیار مهم عنوان کرد و از مردم خواست ضمن تحقیق برای شناخت فرد اصلح، دلسوز و کار آمد برای مدیریت شهری و روستایی از رأی دادن بر اساس قومیت و جناح و خویشاوندی پرهیز کنند.

محمدی در ادامه سخنانش به مناسبت‌های مهم این هفته از جمله ولادت با سعادت امام حسین(ع) و روز پاسدار، ولادت حضرت عباس (ع) و روز جانباز، ولادت حضرت امام سجاد (ع) ، روز ملی خلیج فارس، سالروز شکست حمله نظامی آمریکا به ویتنام، سالروز شهادت علامه شهید مرتضی مطهری، روز معلم و روز عقیدتی سیاسی، اشاره کرد.