حجت الاسلام والمسلمین مجتبی محمدی امام جمعه کوهسار در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا اشاره کرد و شرکت در انتخابات را وظیفه ای الهی و مقدس دانست و از نماز گزاران خواست ضمن تحقیق برای شناخت کاندیدای اصلح از رای دادن براساس جناح های سیاسی ، قبیلگی، خویشاوندی و محله ای پرهیز کنند.

وی افزود : پیشرفت و آبادانی شهر و کشور در گروی رای شماست و رای شما در آینده خود و اطرافیانتان تاثیر گذار است و چه بسا کسانی که در این انتخابات سرنوشت ساز به اصلح رای ندهند باید پاسخ گوی آرای خود باشند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بخش چندار و شهر کوهسار به بیانات مقام معظم رهبری پیرامون انتخاب فرد اصلح اشاره کرد و با ذکر برخی از نشانه های فرد اصلح گفت: به کسی رای بدهیم که روحیه انقلابی داشته باشد و جهادی عمل کند و منافع مردم را به منافع خود و اطرافیانش ترجیح دهد.

حجت الاسلام محمدی یاد آور شد : این انقلاب متعلق به مستضعفان است و مسئولینی که ثروت میلیاردی دارند نمی توانند درد قشر مستضعف جامعه را بفهمند.

ایشان افزود: مردم مستضعف انقلاب کرده اند و آنها برای این انقلاب شهید داده اند تا به ثمر برسد و حالا پذیرفتنی نیست که هزاران میلیارد از پول این مردم مستضعف را به عنوان وام و بدون ضمانت و سود به افراد خاصی اعطا کنند.

خطیب جمعه کوهسار در ادامه با اشاره به ماجرای کشف محموله پوشاک متعلق به دختر یکی از وزرا خاطر نشان کرد: اینکه به صورت قانونی و از گمرک این البسه و کالای لوکس وارد کشور شده اند موضوع بحث ما نیست ولی در زمانی که مقام معظم رهبری بر خرید کالای ایرانی تاکید دارند و کارخانجات ما به علت خرید کالای خارجی در حال تعطیلی است چگونه دختر یکی از وزرا این همه پوشاک خارجی وارد کرده است؟

امام جمعه کوهسار در بخش دیگری از سخنان خود به حادثه ناگوار ریزش معدن در استان گلستان اشاره کرد وضمن تسلیت و همدردی با خانواده های جانباختگان ، خسارات وارد شده بر قشر کارگر و معدنچی را جبران ناپذیر دانست و گفت: این چندمین بار است که چنین حوادثی روی می دهد و متاسفانه مسئولین با بی توجهی از کنار آن رد می شوند و خود را در قبال جان مردم مسئول نمی دانند.

ایشان در ادامه وظیفه دولت در بالا بردن سطح ایمنی معادن و امنیت کارگران را یاد آور شد و گفت: متاسفانه وزیر کار در خرداد سال ۹۴ در پاسخ به سوال یکی از نمایندگان مجلس که خواستار تعطیلی معادن با سطح امنیتی پایین شده بود دلیل عدم تعطیلی اینگونه معادن را بی کاری کارگران عنوان کرده بود و از نصب دستگاه های ایمنی برای بالا بردن ضریب ایمنی این معادن خبر داده بود

خطیب جمعه کوهسار افزود: ما دنبال مقصر حادثه نیستیم و همانطور که مقام معظم رهبری در حادثه ناگوار پلاسکو فرمودند ، اول نجات جان همیهنانمان اولویت دارد و بعد علت حادثه را بررسی می کنیم ولی دولتمردان باید بدانند جان مردم اهمیت دارد و نباید به سادگی از کنار آن عبور کنند.

وی با بیان اینکه باید برای جان هم میهنان عزیزمان ارزش قائل شویم یاد آور شد: در حادثه تصادف قطار در سمنان نیز دلسوزان نظام تذکراتی دادند اما جان مردم انقدر برای مسئولین بی ارزش بود که متاسفانه وزیر راه در اظهار نظری عجیب گفته بود خوشبختانه همه مسافران بیمه هستند.

امام جمعه کوهسار افزود: آیا بیمه می تواند خلأ پدر فرزند یا مادر خانواده ای را جبران کند؟ اگر عضوی از خانواده وزیر راه در این قطار می بود آیا باز اینچنین واکنش نشان می داد؟

حجت الاسلام محمدی در ادامه خطاب به وزیر کار و صنعت و معدن یاد آور شد: ایمنی این معادن کِی و توسط چی کسی باید انجام شود و چه کسی باید پاسخگوی صدماتی که به خانواده های جانباختگان وارد شده باشد؟

وی با بیان اینکه جان مردم نباید دستمایه آمار و ارقام دولتمردان قرار بگیرد گفت: دولتمردان باید به نحوی برنامه ریزی کنند که دیگر شاهد اینچنین حوادث ناگواری نباشیم .