حجت الاسلام والمسلمین مجتبی محمدی امام جمعه بخش چندار و شهر کوهسار در خطبه های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع آجین دوجین با اشاره به سالروز لغو کاپیتولاسیون در سال ۱۳۵۸ بیان کرد: رژیم شاه به خاطر ذلت و خود فروختگی شاه به اجانب و آمریکا لایحه ای را به تصویب مجلس رساند که در آن حق رسیدگی به جرایم اتباع آمریکایی را از ملت ایران سلب می کرد و با این کارشان جنایت بزرگی را در حق ملت ایران رقم زدند.

وی با بیان اینکه از نظر امام راحل(ره) این کار به این دلیل بود که حکومت شاهنشاهی ایران محتاج دلارهای آمریکا بود خاطر نشان کرد: مردم ایران در دروان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با تقدیم شهدای بسیاری به دنیا نشان داد که ملت ایران عزت دارد و محتاج دلارهای آمریکا نیست.

خطیب جمعه کوهسار در ادامه با بیان اینکه باید از سرنوشت کسانی که به دنبال دوستی با آمریکا بودند عبرت بگیریم یاد آور شد: مصدق به آمریکا اعتماد کرد و سرنوشتی جزء تبعید و مرگ در ذلت نصیبش نشد و شاه ایران که دست نشانده آنها بود و برای رضایت آنها کاپیتولاسیون را به تصویب رساند نیز از ملت رانده شد و در غربت و در نهایت ذلت به درک واصل شد.

وی افزود: به برکت امام راحل ، خون شهدا و رهبری حکیمانه مقام معظم ولایت فقیه رزمندگان اسلام با رشادتی که از خود نشان داده اند، روز به روز بر قدرت ایران اسلامی افزوده اند به گونه ای که امروز محور مقاومت نام گرفته اند و توانسته اند مرزهای کشورمان را به دورترین نقاط ممکن و به خارج از مرزهای جغرافیایی برسانند.

امام جمعه کوهسار با بیان اینکه آزمایشهای موشکی برای تامین امنیت مردم کشورمان ضروری است بیان کرد: اگر در مقابل تهدید دشمن به خنده بسنده کنید و از آزمایش موشکی بترسید ، سرانجامی همچون مصدق و شاه خائن در انتظارتان خواهد بود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بخش چندار در ادامه با اشاره به اینکه در دوران اصلاحات رئیس دولت شعار گفتگوی تمدنها را سر داد ولی در جواب او دولت آمریکا ، ایران را محور شرارت خواند، عنوان کرد: مسئله برجام برای ما تجربه گرانی است و به قیمت هدر رفتن دستاوردهای دانشمندان و تعطیلی قسمتهایی از تاسیسات هسته ای بدست آمده است ولی آمریکا باز هم حاضر نیست به تعهداتش عمل کند و به تحریمها افزوده است.

وی با بیان اینکه اگر مملکتی قوای نظامی قوی و امنیت بازدارندگی نداشته باشد نمی تواند به قدرت اقتصادی برسد گفت: این آزمایشهای موشکی و مانورهای نظامی و سلحشوری رزمندگان اسلام است که باعث شده اند آمریکا جرات حمله به ایران را به خود ندهد.
حجت الاسلام محمدی افزود: تا زمانی که این مردم انقلابی و این رزمندگان جان بر کف هستند و تا زمانی که تحت رهبری حکیمانه امام خامنه ای قرار داریم آمریکا آرزوی حمله به ایران را به گور خواهد برد.

حجت الاسلام محمدی با اشاره به سخنان بعضی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری پیرامون آزمایشهای موشکی و نوشتن شعار بر روی موشکها توصیه کرد: کاندیداهای ریاست جمهوری مواظب باشند با سخنانشان دشمنان را شاد و دل رزمندگان اسلام و خانواده های شهدا را نشکنند.

ایشان با بیان اینکه یکی از حامیان کاندیدای ریاست جمهوری در جسارتی به شهدای مدافع حرم سخن از مذاکره با داعش گفته است خاطر نشان کرد: ای مفسد اقتصادی! تو چه می دانی مدافع حرم یعنی چه؟ و فرزندان آنها چه می کشند؟ آیا با داعشی که نمی داند مذاکره چیست، می شود گفتگو کرد ؟

خطیب جمعه کوهسار افزود: همین که با اوبامای مودب و با هوش خندیدید کافی است و لازم نیست با داعش هم گفتگو کنید.
ایشان به مردم توصیه کرد: به وعده های کاندیدا ها دقت کنید و به عملکرد آنها نیز توجه داشته باشید و با بصیرت بیاندیشید که چهار سال سرنوشت کشور را بدست چه کسی می خواهید بسپارید.

وی افزود: به کسی رای بدهید که با روحیه انقلابی و عملی جهادی در پی رفع محرومیتها و برای حمایت از مستضعفان برنامه داشته باشد.

امام جمعه کوهسار در ادامه با اشاره به پیش رو بودن انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا و برگزاری جلساتی برای حمایت از کاندیداهایی با محوریت قومی و محله ای تصریح کرد: برادران محله بالا و پایین که برای شایسته سالاری ملاک نیست، چرا به جای مردم تصمیم می گیرید و بین آنها اختلاف می اندازید.

وی تقسم کردن مردم شهر کوهسار را به قلعه ای و چنداری نادرست عنوان کرد و توصیه کرد: به کسی رای بدهید به مردم خدمت کند و شهر را آباد کند تا فردای قیامت شرمنده نباشید نه اینکه ملاک انتخاب فقط و فقط هم محله ای بودن باشد.