خطبه های نماز جمعه مورخ ۵ خردادماه ۱۳۹۶ | توسط حجت الاسلام والمسلمین مجتبی محمدی امام جمعه محترم

حجت الاسلام والمسلمین محمدی در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن توصیه به تقوی و پرهیزکاری به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا اشاره کرد و گفت: این انتخابات پیروزی بزرگی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود و به همین مناسبت باید به مقام معظم رهبری و ملت ایران تبریک گفت.

ایشان انتخابات را مصداق مردم سالاری دینی عنوان کرد و گفت: رژیم آل سعود و کشورهای متهجر منطقه که دائماً علیه ایران اسلامی موضع گیری می کنند و از نبود آزادی در ایران حرف می زنند آیا تا به حال رنگ انتخابات را به چشم دیده اند؟

وی با بیان اینکه در انتخابات ریاست جمهوری نفر دوم با وجود اینکه نزدیک به ۱۶ میلیون رای آورده بود اما نتیجه انتخابات را پذیرفت و اعلام کرد اعتراضات خود را به صورت قانونی دنبال خواهد کرد ولی در سال ۸۸ نفر دوم با اینکه حدود ۱۳ میلیون رای آورده بود به خاطر اینکه تحمل شکست را نداشت مردم را به خیابانها کشاند و شیرینی این انتخابات را به کام ملت تلخ کرد.

امام جمعه کوهسار با بیان اینکه فتنه گران از قبل از انتخابات مردم را به بهانه تقلب دعوت به حضور در خیابانها و ایجاد آشوب می کردند گفت: نتیجه این شد که بعد از انتخابات سال ۸۸ مسجد به آتش کشیده شد ، به عزاداران حسینی سنگ پرتاب کردند و به امام حسین(ع) و روز عاشورا اهانت کرده و عکس امام راحل(ره) را پاره کردند.

حجت الاسلام محمدی در ادامه گفت: سران فتنه ای که محصور هستند، و در انتخابات سال ۸۸ می گفتند نظارت شورای نگهبان را قبول نداریم اینبار در این انتخابات رای دادند و به نتیجه انتخابات هیچ اعتراضی نکردند.

ایشان از هیئت نظارت و شورای نگهبان قانون اساسی که علیرغم همه هجمه ها وظیفه خود را به خوبی انجام دادند قدردانی کرد.
وی با بیان اینکه این انتخابات آسیبهایی هم داشت عنوان کرد: در این انتخابات به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، بسیجیان جان بر کف و تامین کنندگان امنیت کشور حمله شد.

امام جمعه کوهسار ضمن ابراز گلایه از اینگونه سخنان گفت: باید از رزمندگانی که با سلحشوری و فداکاری امنیت امروز کشورمان را تامین کرده اند و دفاع از کشورمان را به بیرون از مرزهای جغرافیایی برده اند تا امروز با اطمینان خاطر انتخابات برگزار شود و مردم رای بدهند، تشکر کرد.

وی توصیه کرد کسانی که در ایام انتخابات اینگونه سخن گفته اند باید تصحیح و جبران کنند.

خطیب جمعه کوهسار استان البرز به سفر رئیس جمهور آمریکا به عربستان سعودی اشاره کرد و گفت: از نظر ترامپ عربستان گاو شیردهی است که باید از او دلار و طلا دوشید و بعد آن را ذبح کرد.

وی در پاسخ به یاوه گویی و ایران هراسی آمریکا و کشورهای عربی در منطقه گفت: باید به ترامپ گفت در ایران انتخابات با میزان مشارکت بالا ۷۳ درصد داشته ایم آیا در این کشورها اصلا انتخابات برگزار شده است؟.

حجت الاسلام محمدی افزود: در زمانی که در ایران انتخابات مردمی با مشارکت بالا برگزار می شود مردم بحرین که قصد دارند سرنوشت خودشان را تعیین کنند به خاک و خون کشیده می شوند.

وی با بیان این پرسش که مگر جرم آیت الله شیخ عیسی قاسم چیست که باید از او سلب تابعیت شود اذغان کرد: آمریکایی که مدعی حقوق بشر است به خاطر دستگیری و محاکمه شیخ عیسی قاسم قبلا چراغ سبز را نشان داده است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهر کوهسار در ادامه گفت: در کشور یمن مردم روزانه توسط رژیم سعودی بمباران می شوند و زنان و کودکان و بیماران بر اثر کمبود دارود به شهادت می رسند ولی اینها دائماً ایران هراسی می کنند و با آمریکا قرارداد تسلیحاتی امضا می کنند.
وی خاطر نشان کرد: اینها با ایران دشمنی ندارند بلکه دشمنی اصلی آنها با مکتب استکبار ستیز تشیع می باشد.

امام جمعه کوهسار در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به در صحنه بودن مردم و آمادگی کامل نیروهای مسلح برای دفاع از مرزهای کشورمان از دستگاه دیپلماسی و دولتمردان خواست به صورت قاطع با دیپلماسی عزتمندانه پاسخ یاوه گویی های سران عربی و ایران هراسی آمریکا را بدهند.