خطبه های نماز جمعه مورخ ۱۹ خردادماه ۱۳۹۶ | توسط خطیب توانا حجت الاسلام والمسلمین محمدی

حجت الاسلام والمسلمین مجتبی محمدی امام جمعه بخش چندار و شهر کوهسار در خطبه های نماز دشمن شکن جمعه این هفته ضمن توصیه نماز گزاران به تقوی و پرهیزکاری با اشاره به حادثه تروریستی ۱۲ رمضان در تهران و گرامیداشت یاد و خاطر شهدای این حادثه گفت: داعش با ورود به ایران حکم نابودی خود را امضا کرد.

وی افزود: دشمن با این گونه عملیاتها قصد ترساندن مردم ایران را دارد غافل از اینکه ملت ایران سالهاست با اینگونه حوادث تروریستی آشناست و بیش از هفده هزار نفر از مردم و مسئولین را در این راه از دست داده است.

امام جمعه کوهسار با اشاره به سخنان حکیمانه مقام معظم رهبری که حادثه تروریستی تهران را ترقه بازی عنوان کردند افزود: در دهه ۶۰ ملت ایران توسط منافقین و گروهکهایی مانند کوموله طعم تلخ حوادثی بدتر اینها را چشیده است تا جاییکه شهید رجایی رئیس جمهور، شهید باهنر نخست وزیر و شهید بهشتی به عنوان رئیس قوه قضائیه از مسئولین بلند پایه جمهوری اسلامی ایران توسط منافقین در حوادث بمب گذاری تروریستی به شهادت رسیدند.

ایشان افزود: حتی مقام معظم رهبری نیز در حادثه ای تروریستی به درجه جانبازی نائل شده اند.

حجت الاسلام محمدی خاطر نشان کرد: همین جنایتهایی که داعش انجام می دهد را منافقین در دهه شصت به صورت وحشیانه ای مرتکب شدند و مردم کوچه و بازار را به جرمهایی همانند بسیجی بودن، حزب اللهی و یا فعالیت در مسجد به شهادت می رساندند تا جاییکه هفته ای بیست عملیات تروریستی در کشور انجام می دادند.

وی افزود: اینها حتی قصد داشتند به دیدار امام خمینی(ره) بروند و ایشان را به شهادت برسانند که موفق نشدند ولذا به دامن صدام پناه بردند و با کمک او در عملیاتی به گفته خودشان فروغ جاویدان قصد براندازی نظام جمهوری اسلامی را داشتند که توسط سربازان خمینی تار و مار شدند.

خطیب جمعه کوهسار در ادامه یاد آور شد: زمانی که رزمندگان اسلام در عملیات مرصاد با منافقین در حال نبرد بودند منافقینی که در زندان بودند دست به آشوب و شورش زدند و لذا مسئولان قضائی با حکم امام خمینی آندسته از منافقانی که حاضر به توبه و پشیمانی نشده و قصد همکاری با منافقین داشتند را اعدام کردند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهر کوهسار با بیان اینکه عده ای در این مملکت قصد دارند جای شهید و جلاد را عوض کنند تصریح کرد: اگر این حوادث را برای نسل جوان بازگو نکنیم به امام و خون شهدا خیانت کرده ایم.

وی یاد آور شد : در همان زمان هم مرحوم منتظری ازمنافقین در زندان حمایت کرد و آنها را بی گناه دانست و عده ای نیز در ایام انتخابات همان سناریو را مطرح و قصد تطهیر چهره منافقین و عوض کردن جای جلاد و شهید را داشتند.

امام جمعه کوهسار افزود: بیت منتظری در همین راستا فایل صوتی را منتشر کرد که در حمایت از منافقین بود و غیر مستقیم امام خمینی را هدف قرار داده بود و متاسفانه بیت امام هم در این قضیه سکوت کرد و از حکم امام خمینی دفاع نکرد.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی در ادامه طی سخنانی خطاب به ریاست محترم جمهوری متذکر شد: در فضای مجازی بعضی از کانالهای تلگرامی که مدعی حمایت از رئیس جمهور هستند متاسفانه علیه امام و رهبری و شهدای مدافع حرم مطالب خلاف واقع منتشر می کنند که جا دارد آقای روحانی با آنها مرزبندی کند.

ایشان افزود: می دانیم که اینها حامیان رئیس جمهور نیستند ولی لازم است با آنها مرز بندی شود.

وی با بیان این پرسش که چرا وزارت ارتباطات از کانالهای تلگرامی که از رئیس جمهور انتقاد می کنند شکایت می کند و در نهایت با فیلتر مواجهه می شوند اما با کانالهایی که علیه امام، رهبری و شهادت مطلب های نادرست منتشر می کنند هیچ اقدامی نمی کند.

خطیب جمعه بخش چندار و شهر کوهسار در ادامه افزود: در ایام انتخابات یکی از مفسدان اقتصادی طی سخنانی با توهین به مدافعان حرم خواستار گفتگو با داعش شده بود که باید به او گفت چرا در حادثه تروریستی تهران در مجلس حضور پیدا نکردی و با داعش مذاکره نکردی؟

محمدی خاطر نشان کرد: کسانی که با این گونه سخنان دل خانواده های معظم شهدا و بسیجیان را رنجانده اند باید جبران کنند.

ایشان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری پیرامون هزینه بالای سازش در مقابل هزینه چالش افزود: عربستان برای سازش با آمریکا هزینه بسیار بالایی را پرداخت کرده است ولی نباید فراموش کنیم که ما هم در مسئله برجام هزینه بسیار زیادی را پرداخته ایم ولی هنوز هم بر تحریمها افزوده می شود.

تبریک به مناسبت ولادت کریمه اهل بیت امام حسن مجتبی(ع) ، فرارسیدن شب های قدر و شهادت حضرت امیرالمومنین(ع) و سالروز عزل بنی صدر از فرماندهی کل قوا از جمله مناسبتهایی بود که امام جمعه کوهسار به آنها اشاره کرد.