خطبه های نماز جمعه مورخ ۲۶ خرداد ۱۳۹۶ | توسط خطیب توانا حجت الاسلام والمسلمین محمدی امام جمعه محترم

حجت الاسلام والمسلمین مجتبی محمدی امام جمعه بخش چندار و شهر کوهسار استان البرز در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت: جمهوری اسلامی با راهپیمایی روز قدس و حمایت از فلسطین اثبات کرده که همواره در کنار برادران اهل سنت قرار دارد.
ایشان با اشاره به بحثهای مطرح شده پیرامون سند ۲۰۳۰ گفت: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند فرض کنیم در این سند، هیچ‌چیز واضح بیّنی هم که مخالف با اسلام باشد وجود نداشته باشد -که البتّه وجود دارد- بلکه این سوال مطرح است اساساً چرا یونسکو باید برای کشوری که سابقه تمدن ایرانی و اسلامی دارد و دارای فرهنگی غنی و سبقه دینی می باشد سند آموزشی بنویسد؟
وی در ادامه افزود: کسانی که تا دیروز به منتقدان این سند توهین می کردند و می گفتند این سند هیچ ایرادی ندارد پس باید از آنها پرسید چرا شورای انقلاب فرهنگی که تحت ریاست رئیس جمهوری است رای با لغو این سند داد؟
خطیب جمعه کوهسار با بیان اینکه متاسفانه در این سند طوری برنامه ریزی شده که دانش آموزان ایرانی تا ۱۵ سال دیگر تبدیل به شهروندان غربی خواهند شد، گفت: تنها لغو این سند کافی نیست بلکه ما خواهان ابطال سند ۲۰۳۰ هستیم .
حجت الاسلام محمدی در بخش دیگری از سخنانش به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با دانشجویان اشاره کرد و گفت: در این دیدار مقام معظم رهبری خطاب به دانشجویان فرمودند هرگاه مشاهده کردید یکی از دستگاه ها و نهادهای مرکزی که مثلاً پیرامون مسائل فرهنگی اختلالی دارد و نمیتواند درست مدیریّت کند و یا دچار تعطیلی شده خودتان وارد شوید و منفعلانه عمل نکنید و بی عملی را کنار بگذارید.
امام جمعه کوهسار تصریح کرد: آتش به اختیار یعنی عمل کردن به تکلیف و این در واقع همان امر به معروف و نهی از منکر است.
ایشان افزود: متاسفانه ضد انقلاب در حالی که خودشان منظور مقام معظم رهبری را می دانند از این بیانات ایشان تعبیر به هرج و مرج کرده اند .
امام جمعه بخش چندار و شهر کوهسار افزود: در دوران فتنه ۸۸ همین کسانی که امروز مدعی قانون مداری هستند هرج و مرج بوجود آوردند و هر وقت انتخابات به نفعشان می شود می پذیرند و هرگاه به ضررشان تمام می شود ادعای بی قانونی می کنند و کشور را به هرج و مرج می کشانند.
وی این نوع برخورد متناقض با قانون مداری را به شطرنج با گوریل تشبیه کرد و گفت: این پذیرفته نیست که هر گاه در رقابت شکست خوردید همه چیز را بر هم بزنید و به قانون پایبند نباشید.
رئیس شورای فرهنگی عمومی با اشاره به فرا رسیدن روز قدس این روز را روز اتحاد شیعه و سنی نامید و گفت: بانی این روز رهبر و مرجع تقلید شیعیان است در حالی که اهالی فلسطین از اهل سنت هستند و در واقع جمهوری اسلامی با راهپیمایی روز قدس و حمایت از فلسطین اثبات کرده که همواره در کنار برادران اهل سنت قرار دارد.
ایشان با اشاره به حضور سفرای کشورهای عربی در مراسم افطاری رژیم صهیونیستی عنوان کرد: کسانی که دستشان در دست رژیم اشغالگر قدس است حق ندارند ایران را به ایجاد فتنه در منطقه محکوم کنند و باید در جواب آنها گفت فتنه شما و رژیم آل سعود هستید که باعث آشوب در منطقه شده اید.
خطیب جمعه کوهسار در ادامه از مردم ولایتمدار بخش چندار و شهر کوهسار جهت شرکت در راهپیمایی روز قدس دعوت نمود.
حجت الاسلام محمدی در بخش دیگری از سخنانش به سالروز صدور رای مجلس شورای اسلامی بر عدم کفایت بنی صدر برای ریاست جمهوری اسلامی ایران یاد آور شد: یکی از خیانتهای بنی صدر تبدیل جامعه اسلامی به دو قطب هواداران خودش و هواداران امام بود و مردم را دعوت به آشوب و برخورد با نیروهای انقلابی می کرد که در نهایت امام خمینی(ره) او را از فرماندهی کل قوا خلع و مجلس نیز رای به عدم کفایت او داد تا اینکه بنی صدر مجبور به فرار از کشور با لباس زنانه شد و هم اکنون در خارج از کشور مشغول به نوکری برای دشمنان این ملت است.
رئیس شورای فرهنگ عمومی بخش چندار در ادامه به سالروز شهادت دانشمند مومن، متعهد و سرباز فداکار اسلام شهید دکتر مصطفی چمران اشاره کرد و ضمن برشمردن سوابق انقلابی و علمی و تعهد این شهید برای مبارزه با دشمنان اسلام در ایران و لبنان ، شهید چمران را الگوی بسیار خوبی برای نسل جوان معرفی کرد.
ایشان در پایان ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان ایام شهادت جانسوز حضرت امیرالمومنین علی (ع) را تسلیت گفت و به مردم توصیه کرد قدر لحظه لحظه ساعات باقی مانده ماه رمضان را بدانند و از فرصت باقی مانده بهره های معنوی لازم را ببرند.