خطبه های نماز جمعه بخش چندار و شهر کوهسار استان البرز مورخ ۴ خردادماه سال ۱۳۹۷ به امامت خطیب ارزشمند حضرت حجت الاسلام والمسلمین مجتبی محمدی امام جمعه محترم

 

امام جمعه کوهسار:
تاریخ بداند که رهبر معظم انقلاب هم قبل از برجام فرمودند امریکا بد عهد است و هم الآن می فرمایند اروپا نیز مانند آمریکا بد عهد است / به تیم مذاکره کننده اعتماد داریم ولی انتظار هم داریم که از دولتهای اروپایی تضمینهای واقعی و محکم گرفته شود.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن توصیه نمازگزاران به تقوای الهی و پرهیز از معاصی به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار کارگزاران و مسئولان نظام اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری فرمودند انعطاف در مقابل آمریکا دشمنی او را کمتر نمی کند و در دوران اصلاحات هم که رئیس دولت داوطلبانه اقدام به تعلیق غنی سازی اورانیوم نمود آمریکا ، ایران را به عنوان محور شرارت نام برد و ما را تحریم نمود.
وی افزود: رهبرانقلاب فرمود اگر آژانس بین المللی انرژی اتمی صلح آمیز بودن فعالیتهای هسته ای ما را تایید می کند منشأ آن مذاکره نیست بلکه پیشرفت ما در زمینه هسته ای است.
امام جمعه کوهسار با بیان فرازی دیگر از بیانات رهبرمعظم انقلاب که فرمود نباید مسائل کشور را به برجام و غیر برجام گره زد یاد آور شد: متاسفانه عده ای از مسئولین در کشور ما همه مسائل و مشکلات کشوری حتی آب آشامیدنی مردم را به برجام گره زدند.
وی تصریح کرد: نباید مشکلات کشور به برجامی گره زده می شد که نه در اختیار ما بود و نه تضمینی برای عمل به آن گرفته شده بود.
خطیب جمعه کوهسار در ادامه تبیین بیانات رهبرانقلاب خاطر نشان کرد: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند هدف ما از مذاکره برداشته شدن تحریمها بود نه بی آبرو کردن آمریکا چرا که آمریکا با جنایاتی که علیه کشورهای دنیا انجام داده هیچ آبرویی برای این کشور نمانده است و جز اینکه عده ای زمانی آمریکا را کدخدا نامیدند وگر نه هیچ وقت آمریکا آبرویی نداشته است و این سه کشور اروپایی نیز با آمریکا همراه هستند و با هم تقسیم کار دارند و هیچ وقت به خاطر منافع ما طرف آمریکا را زمین نمی گذارند.
وی افزود: دوران لبخند زدن و پیاده روی تمام شد و باید مسئولین مذاکره کننده با دقت تمام و بدون اعتماد و با گرفتن تضمینهای واقعی و عملی با اروپایی ها مذاکره کنند.
خطیب جمعه کوهسار استان البرز با بیان اینکه مقام معظم رهبری در طول این سالهای مذاکره همواره فرمودند آمریکا بدعهد است و من به آمریکا بدبین هستم عنوان کرد: تاریخ بداند که رهبر معظم انقلاب هم قبل از برجام فرمودند امریکا بد عهد است و هم الآن می فرمایند اروپا نیز مانند آمریکا بد عهد است.
ایشان سخنان عده ای که می گویند همه مذاکرات زیر نظر رهبر معظم انقلاب بود، را باطل دانست و خاطر نشان کرد: مردم انصاف دارند و با هوشیاری مسائل را پیگیری می کنند و می دانند که مقام معظم رهبری تذکرات لازم را داده بود ولی رعایت نشد.
حجت الاسلام محمدی در ادامه سخنانش که با تکبیر نمازگزاران روز جمعه مواجه شد تصریح کرد: همانطور که مقام عظمای ولایت فرمودند ما به تیم مذاکره کننده اعتماد داریم ولی انتظار هم داریم که از دولتهای اروپایی تضمینهای واقعی و محکم بگیرد.
اشاره به سالروز وفات ام المومنین حضرت خدیجه کبری(س) و بیان گوشه ای از فضیلتها و فداکاری های این بانوی بزرگ در راه گسترش اسلام، یاد آوری سالروز پیروزی حزب الله لبنان بر رژیم غاصب صهیونیستی در جنگ ۳۳ روزه ، اشاره به سالروز تاسیس مجلس شورای اسلامی و روز قانون، یاد آوری سالروز ولادت با سعادت کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی علیه اسلام و روز اکرام و آغاز هفته کمک به محرومان و توصیه به انجام این عمل خداپسندانه، ازدیگر بخشهای سخنان حضرت حجت الاسلام والمسلمین محمدی امام جمعه محترم کوهسار استان البرز در خطبه های نماز جمعه این هفته بود.