کتاب شریف «سنن النبی» نوشته علامه طباطبایی

کتاب شریف «سنن النبی» نوشته علامه طباطبایی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه بخش چندار و شهر کوهسار ، این هفته در آئین وحدت بخش نماز جمعه کتاب «سنن النبی» نوشته فیلسوف و مفسر گرانقدر حضرت علامه طباطبایی در نماز جمعه معرفی گرید.

جواد فلاحت پیشه مسئول ستاد برگزاری نماز جمعه در همین رابطه افزود : با توجه به تاکید ریاست محترم شورای سیاست گذاری ائمه جمعه مبنی بر ترویج فرهنگ کتابخوانی این هفته در آئین وحدت بخش نماز جمعه کتاب «سنن النبی» نوشته فیلسوف و مفسر گرانقدر حضرت علامه طباطبایی در نماز جمعه معرفی گرید.

وی هدف از این کار را ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی عنوان کرد و تصریح کرد: هدف از اهانت های مکرر نشریات اروپایی به ساحت مقدس رسول اعظم (ص) بخاطر این است که مردم را از این نعمت بزرگ الهی و رحمت خدا برای همه عالمیان دور کنند و با توجه به این موضوع لازم است هرچه بیشتر مردم مسلمان ایران با سیره و سنت رسول خدا آشنا شوند.

Ayatollah-tabatabai

سید محمد حسین طباطبایی معروف به علامه طباطبایی (زادهٔ ۱۲۸۱ – درگذشتهٔ ۱۳۶۰) وی یکی از مطرح‌ترین مفسران، فیلسوفان و متألهان اسلامی در سه قرن اخیر بوده‌است و بزرگترین مفسر شیعه دوران غیبت بوده‌است. اهمیت وی به جهت احیای حکمت و فلسفه و تفسیر در حوزه‌های تشیع بعد از دوره صفویه بوده‌است. به ویژه اینکه وی به بازگویی و شرح حکمت صدرایی اکتفا نکرده، به تاسیس معرفت‌شناسی در این مکتب می‌پردازد. همچنین با انتشار کتب فراوان و تربیت شاگردان برجسته نظیر مرتضی مطهری در دوران مواجهه با اندیشه‌های غربی نظیر مارکسیسم به اندیشه دینی حیاتی مجدد بخشیده، حتی در نشر آن در مغرب زمین نیز می‌کوشد.
جهت دانلود کتاب شریف سنن النبی از اینجا وارد شوید.
.