به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه بخش چندار و شهر کوهسار، آئین وحدت بخش نماز جمعه بخش چندار و شهر کوهسار با حضور مردم مومن و شهید پرور توسط خطیب توانا حضرت حجت الاسلام والمسلمین مجتبی محمدی امام جمعه محترم در مسجد جامع امام حسن مجتبی علیه السلام شهر کوهسار برگزار شد.

خطبه اول

SAM_0733

حجت الاسلام والمسلمین مجتبی محمدی امام جمعه محترم

مولای متقیان حضرت علی السلام در صفات مومنان در خطبه متقین ۱۹۳ نهج البلاغه می فرمایند « فَالْمُتَّقُونَ فِیها هُمْ أهْلُ الْفَضائِلِ » انسان های با تقوا انسان های هستند اهل فضیلت هستند فضائلی دارند اما فضائل انسان  های با تقوا چیست؟ فضیلت را به چه می گویند؟ فضیلت در اسلام به تعابیری مانند شجاعت حکمت علم و عفت کسی که این تعابیر به او صدق کند او انسانی با تقوا است این صفات را انسان های با تقوا باید داشته باشند اهل فضائل باشند.

 حضرت نوح نبی علیه السلام به نقلی ۲۵۰۰ سال عمر کرده به نقلی۱۵۰۰ سال و به نقلی ۹۵۰ سال در روایات آمده ایشان بعد از همه تلاش و کوشش فراوان در این همه سال قرن موفق شده اند ۸۰ نفر را خداپرست کند یعنی اگر عمر ایشان را ۹۵۰ سال را بدانیم در هر ۱۲ سال یک نفر میانگین انسان های خداپرست شده اند اما انسان های که مخالف حضرت نوح علیه السلام بودند حرف حسابشان چه بود قرآن کریم می فرماید: « فَقَالَ الْمَلأُ الَّذِینَ کَفَرُواْ مِن قِوْمِهِ مَا نَرَاکَ إِلاَّ بَشَراً مِّثْلَنَا » (هود ۲۷) او کسی های که به حضرت نوح نبی علیه السلام به ایشان می گفتند شما بشری هستنید مثل ما و هیچ فرقی با ما ندارید به حضرت نوح خطاب می کردند « وَمَا نَرَاکَ اتَّبَعَکَ إِلاَّ الَّذِینَ هُمْ أَرَاذِلُنَا بَادِیَ الرَّأْیِ » و آن کسانی که از شما پیروی می کنندآن کسانی که به گفته شما خداپرست شده اند اینها را ما انسان های ساده لوح و آن ها را جزء اراذل می بینیم اینطوری می گفتند به حضرت نوح علیه السلام، اولاً شما بشری مثل ما و هیچ فرقی با ما ندارید . و دوماً افرادی که تابع شما هستند افراد ساده لوح و اراذل  می باشند « وَمَا نَرَى لَکُمْ عَلَیْنَا مِن فَضْلٍ بَلْ نَظُنُّکُمْ کَاذِبِینَ » شما ای نوح این خطاب کافران به حضرت نوح ، شما ای نوح هیچ برتری و هیچ فضیلتی نسبت به ما ندارید و ما تو را جزء دروغ گویان می شماریم ، فضیلت از دید آنها چه بود؟! فضیلت از دید آنها دینداری بود؟! خدا پرستی بود؟! حکمت بود؟! عدالت بود؟! چه بود فضیلت از نظر آنها؟! ثروت بود؟! مال اندوزی بود؟! می گفتند: اگر کسی که مالش بیشتر بود احترامش بیشتر بود این مسئله در زمان پیامبر خاتم و پیامبر عظیم الشان اسلام هم اتفاق افتاده بود؛ قرآن کریم اینگونه می گوید: « وَقَالُوا لَوْلا نُزِّلَ هَذَا الْقُرْآنُ عَلَى رَجُلٍ مِنَ الْقَرْیَتَیْنِ عَظِیمٍ » (زخرف ۳۱) چرا این قرآن بر مردی بزرگی از این دو شهر (مکه و طائف) نازل نشده؟ چرا بر شما نازل شده؟ چرا بر مرد بزرگ و ثروتمند نازل نشد؟ شما که ثروت آنچنانی ندارید؟ حال که بر مردی ثروتمندی از اشراف مکه و طائف نازل نشده ما حرف شما را گوش نمی کنیم؛ یعنی ملاک فضیلت ثروت بود! مواظب باشید به خاطر حسن ومقام و ثروت به کسی احترام نگذارید چون فضیلت در دین اسلام تعریف دارد و احترام در دین اسلام تعریف دارد.

حتما راجع به سیره پیغمبر خاتم شنیدید ایشان با انسان های مستمند می نشست و با آن ها توی مجالس به گونه ای می نشست پیغمبر خاتم که کسی که پیغمبر خاتم را نمی شناخت نمی دانست که ایشان پیغمبر است، به  خاطر اینکه غریبه ها حوائج شان را به پیغمبر عرضه کنند یاران پیغبر خاتم آمدند جایی را برای پیغمبر خاتم مشخص کردند یا رسول الله اینجا مشخص باشد که لااقل اگر کسی آمد برای حاجتی و نیازی بداند خدمت شما برسد پیغمبر خاتم با مردم به گونه ی برخورد نمی کردند که من اشرف مخلوقات و شما کمتر از من هستید و قرآن کریم مشخص کردند می فرماید « إِنَّ أَکرَمَکُم عِندَاللّهِ أَتقَاکُم » (حجرات ۱۳) محبوبترین شما نزد خدا متقیترین شما و این نیست که فلانی فلان پست و فلانی از فلان فامیل و طایفه باشد ملاک برتری در دین اسلام و طبق قرآن کریم تقوای و دین انسان هاست، و این نیست که اگر کسی اهل مسجد باشد و اهل جماعت باشد به دیگران بگوید من برتر هستم این نباید باشد؛ خدا خود تشخیص می دهد که چه کسی برتر است و خدا خود می فرماید کسی که اهل جماعت هست از دیگران برتر است اما این کار ما نیست این را خدا فرموده  پس فضیلتی که حضرت امیر علیه السلام می فرماید که از صفات متقین است این که آنها اهل فضائل باشند منظور فضائل دنیا نیست که به چشم بعضی ها بیاسد که تا طرف مسولیت دارد به او احترام می گذارند تا طرف پیر شد یا بازنشسته کسی به او احترام نمی گذارد تا کسی به او اهمیت نمی دهد انشاء الله که خدای باری تعالی به ما توفیق دهد که جزء متقین قرار بدهد و این فضائل متقین را داشته باشیم .

خطبه دوم

اشاره با سالروز صدور نامه تاریخی امام خمینی (ره) به رئیس جمهور شوروی

DSC_0040

آئین وحدت بخش نماز جمعه بخش چندار و شهر کوهسار

سیزدهم دی سالروز نامه ی تاریخی معمار کبیر انقلاب به گورچاکف رئیس جمهور روسیه (شوروی سابق) بزرگترها خاطرشان هست نامه ای که امام راحل عظیم الشان به گورچاکف حامل نامه آیت الله جوادی آملی بوده ایشان در این نامه اشاره کردند به صدای شکسته شدن استخوان های مارکسیست به گوش به می رسد واز این به بعد باید کمونیست را در موزه های سیاسی دید جناب گورچاکف باید به سمت معنویت بروید به سمت اسلام بروید. مظنون نامه این بود . گورچاکف پاسخ مودببانه ای را در جواب های داد اما پیشگوی امام راحل عظیم الشان چند سال بعد حدود سه سال بعد وقوع داد با گورچاکف مصاحبه ی شد خبرنگار واحد مرکزی خبر مصاحبه ی با گورچاکف کرده اند و بعد از ارتحال حضرت امام راحل گورچاکف به پیشگوی امام راحل اعتراف کرده بود و راه گشا بودن این نامه و به درست بودن چندین بار این پیشگوی این مرد بزرگ خداوقتی خبرنگار واحد مرکزی خبر در مورد این نامه از گورچاکف سوال کرد گورچاکف این جمله گفت اگر ما پیشگوهایی آیت الله خمینی را در آن پیام جدی می گرفیم امروز قطعا شاهد چنین وضعیتی نبودیم که بعد از آن وضعیت بود که شوروی پاشید و هیچ تحلیلگر سیاسی باورش نبود که شوروی بپاشد شوروی که یک طرف دنیا را داشت و یک قطب دینا بود برای خودش هیچ تحلیلگری این تحلیل را نداشت . رهبر فرزانه این انقلاب روحش شاد و یادش گرامی باد

گرامیداشت روز شهدای دانشجو و شهادت شهید علم الهدی و یاران دانشجوی شهیدش

شانزدهم دی سالروز شهادت شهدای دانشجو در هویزه به فرماندهی شهید دانشجو شهید عزیز علم الهدی، مزار این شهدای عزیز در هویزه قرار دارد عزیزان رزمنده و خودم همه می دانید چون بحمدالله نظام جمهوری اسلامی بعد از جنگ تحمیلی بعد از سال ها اردوهای راهیان نور توسط بسیج انجام می شود انجام شده اردوهای بسیج خوب و ضروری و برای خودتان تاثیر گذار بوده .قبور مطهر شهدای عزیزمان در آنجا زیارت می کنند از آ ن زیارتگاه، زیارتگاه شهدای دانشجو هویزه قرار دارد این شهیدان عزیز حماسه ساخته اند پیروزی زیادی به دست آوردند و با دستان خالی عملیات عای در هویزه و سوسنگرد انجام دادند. یاد آن شهدای دانشجو گرامی باد انشاء الله همه دانشجویان پیرو خط آن دانشجویان شهید باشند .

اشاره با ماجرای کشف حجاب توسط دیکتاتور پهلوی اول

هفدهم دی کشف حجاب رضا خان آن حادثه ی ننگی که پیش آمد آن واقعه ی سیاه و ننگی پیش آور رضاخان معلون وقتی که به ترکیه رفته بود با وضعیت آتا ترک و کشور ترک آتاترک لایک که مروج بی حجابی بود از دیار برگشت وقنی که به کشور بازگشت دستور داد زنان محجبه  را در خیابان می دیدند چادر از سرشان بکشید اما رضاخان و تمام اربابان رضاخان با حجاب این امت اسلامی مبارزه کردند و این حجاب الهی پیروز شد.

اسلام مخالف آزادی نیست اسلام برای آزادی آفریده شده است وقتی که اسلام ۀمد مردم اسیر بت های می بودند که خود می ساختند وقتی که اسلام آمد این مردم را در اسارت این بت های سنگی و چوبی آزاد کرد.

DSC_0047

آئین وحدت بخش نماز جمعه بخش چندار و شهر کوهسار

اسلام در حق زن بزرگترین حق را انجام داد از قبل ظهور اسلام دختران را در جزیره العرب را مایه ننگ خود می دانستند و زنده به گور می کردند . حتما این داستان را شنیدید که در زمان عرب جاهلی که خانمی از مردش ترسیده بود که بگوید فرزند مان دختر و سالم به دنیا آمده و به همین دلیل خانم دختر را به اقوامش داد که بزرگ کنند وقتی دختر بزرگ شد دختر برای دیدن مادر به خانه می آید و پدر دختر را می بیند و به زنش می گوید ای کی مادر می گوید اگر کاری به دختر نداری بگوییم پدر گفت کاری ندارم مادر گفت او دختر تو و همان دختری که به تو گفنه بودم که مرده یود . وقتی مادر برای کاری از خانه بیرون رفت پدر دست دختر را گرفت و گفت بیا بریم بیرون پدر بود مهر عاطفه پدری بود وقتی باهم رفتند بیرون ، به جای رسیدند پدر شروع کرد به کندن گودال و دختر که از جریان با خبر نبود در کندن گودال کمک پدر کرد وقتی گودال بزرگ شد پدر با قصاوت دختر را پرت کرد توی گودال و شروع کرد خاک پرت کردن به دختر ، دختر هرچه التماس می کرد پدر را پدر خاک می انداخت به دختر و دختر را زنده به گور کرد اما وقتی اسلام آمد و با اخلاق پیغمبر خدا آمد با آن اخلاق زیبای نبوی  آمد تمام این مسائل از بین رفت. همه ی این مسائل خرافاتی از بین رفته بود.

پیغمبر برای آزاد کردن مردم آمده است بی حجابی همین اسارت است اسلام برای نجات خانم ها است و برای همین می گوید عغت داشته باشید.

مثل این است کسی خودش را بخواهد  بکشد و بعد بگویین آزادی طرف را سلب نکنیم و بگذاریم خودش را بکشدو این درست است و با عقل سلیم جور در آید.

تبریک به مناسبت میلاد با سعادت پیامبر خاتم و آغاز هفته وحدت

دوازدهم ربیع الاول به نقلی میلاد پیامبر خاتم یعنی آغاز هفته وحدت شیعه و سنی و این دو مذهب نقاطی مشترکی دارند قبله و پیغمبر همه یکی است و نماز و روزه دارند وجوه اشتراک ما خیلی بسیار زیاد است تا نسبت به وجوه افتراق و اختلافی تا ما وقتی می گوییم وحدت یعنی دست برداشتن مذهب خود ولی حرف ما این نیست می گوییم چون پیغمبر  و دین و نماز و روزه و قبله ما یکی است ما در مقابل دشمنانان اسلامی که اعتقاد با اسلام و به قرآن و غیره ندارند .

ازوم هوشیاری در مقابل توطئه دشمنان اسلام جهت تفرقه بین شیعه و سنی

اما هر آن دشمن که با در مقابل آن متحد شویم چه بین اهل سنت و شیعه تفرقه می کند در بین اهل سنت دشمن وهابیت و سلفی را آورد عرض کردم در یکی از خطبه های گذشته که بهتر برای عزیزمان روشن شود کتاب خاطرات مستر هنفر را بخوانید که از طرف انگلیس آمده بود این فرقه ضاله را در بین اهل سنت وارد کرده بود بهایت را جزأ شیعه آوردند که اصلا جزء شیعه نیست.

DSC_0037

الان هم مرجع سازی می کنند استکبار جهانی را شما قبول می کنید که خرج مرجع تقلید را انگلیسو آمریکا را بدهد این پذیرفتنی است که شبکه های ماهواره ی این ها را که به عنوان مرجع شیعه هستند آمریکا و انگلیس جاو مکان و هزینه بدهند پشتیبانی می کنند شبکه های مهم و اثر گذار استکبار جهانی بیایند از مرج ما  تعریف کنند از شیوه عزاداری ما تعریف بکنند به نمایش بگذارند

پس چرا سخنان بزرگان دین مارا نمی گذارند پس چرا سخنان مراجع ما را نمی گذارند.

روشنگری در مقابل پروژه مرجع سازی توسط استکبار در شبکه های ماهواره ای

مرجع سازی می کنند و می آیند بعضی ها از شیوه های غلط عزاداری مثل قمه زنی را ترویج می کنند توی لندن می آید مصاحبه می کند علیه نظام جمهوری اسلامی با پشتوانه دولت انگلیس و با پشتوانه دولت آمریکا

یک کسی دیگر است که شبکه ماهوارهای دارد و همیشه دنبال اختلاف و تفرقه انگیزی است وقتی که به او گفتند مسئله فلسطین را او گفت به من ربطی ندارد وقتی مسئله شیعه کشی در بحرین را می گفتند از طرف حکومت آل خلیفه و حکومت آل سعود عربستان می گفت به من ربطی ندارد پس اختلاف و تفرقه به شما ارتباط دارد اینها همه نوکران آمریکا و انگلیس هستند و آمریکا و انگلیس دشمنان قسم خورده ما هستند مرجع سازی می کنند بین مذاهب اختلاف می اندازند و ما باید مواظبت بکنیم ما باید روی نقاط مشترک تکیه کنیم و همه ی مسلمانان باید دور پیغمبر خدا باشیم که انشاء الله اسلام روز به روز پیشرفت کند در دنیا و دشمنان اسلام نابود شوند.

دانلود